Legendinis gydytojas Romualdas Šemeta: „Nėštumui būtina ruoštis ne tik fiziškai“

Kūdikio laukimas / Shutterstock nuotr.
Kūdikio laukimas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Visi trokšta susilaukti gražių, sveikų ir protingų vaikų, tačiau retai pagalvojame apie tai, nuo ko tai priklauso. Gydytojas R. Šemeta, apie kurio Nėščiųjų sveikatingumo mokyklą yra girdėjęs daugelis, teigia, kad per 90 dienų iki nėštumo galima ir fiziškai, ir psichologiškai pasirengti, kad lengviau pastotumėte ir pradėtumėte sveikesnį vaiką.

„Šeimos planavimas, sąmoningas ir pagarbus požiūris į būsimą gyvybę padeda iš anksto pašalinti arba kaip įmanoma sumažinti daugelį rizikos veiksnių. Be to, abiejų tėvų veiksmai iki kūdikio pradėjimo gali turėti įtakos jų būsimam vaikui“, – yra įsitikinęs gydytojas. Ilgametė patirtis, per kurią padėjo į šį pasaulį ateiti daugybei kūdikių ir parašė ne vieną knygą, leidžia daryti išvadą – vaikelio pradėjimui reikia ruoštis ne tik fiziškai. Naujausioje savo knygoje „Sąmoningas ruošimasis tėvystei“ R. Šemeta teigia, kad dvasinis abiejų tėvų pasiruošimas padeda daug lengviau pastoti, lengviau gimdyti, susilaukti sveikesnių vaikų.

Knyga „Samoningas ruošimasis tėvystei“
Knyga „Samoningas ruošimasis tėvystei“

Gamtos harmonijos žmogui pažeisti nevalia

Kad ir kiek daug žmogus sužinotų apie gamtą, kad ir kokių didelių atradimų padarytų ir kaip toli pažengtų mokslas, yra dalykų, kurie niekada nesikeičia. Ir nors šiais laikais jau kalbama apie genų inžineriją ir apie tai, kad ilgainiui žmonės galės susilaukti tokių vaikų, kokių pageidauja, vargu ar kada galėsime pergudrauti gamtą, nes akivaizdu, kad visuomenės problemos vis aštrėja, harmoningų santykių vis mažėja, o jei kalbėtume apie vaikus, statistikos duomenys visai nedžiugina – vaikai yra vis nesveikesni. O ką kalbėti apie dvasines visuomenės žaizdas? Jų pavyzdžių kasdien vis daugiau. R. Šemeta kelia klausimą: „Kaip galime pagimdyti sveikus vaikus, jei sergame ne tik fiziškai, bet dar labiau dvasiškai?“ Negalime nusimesti atsakomybės, nes gimsiančių vaikų charakterio savybės priklauso nuo tėvų elgesio iki vaiko gimimo ir pirmųjų jo augimo metų. O koks bus jūsų požiūris į vaiką, toks bus ir jūsų vaiko požiūris į gyvenimą. Tad visi stresai, nemalonūs išgyvenimai taip pat palieka savo atspaudą. Pasak gydytojo, dvasinės sveikatos sutrikimai gali susiformuoti kritiniais organizmo formavimosi laikotarpiais, jei tuo metu nebrandžiai elgiamės:

  • laiku prieš pastojimą;
  • pastojimo metu;
  • per nėštumą;
  • gimdymo metu;
  • per pirmas valandas ir pirmomis dienomis po gimimo;
  • pirmais trejais vaiko gyvenimo metais.

Netinkamas nusiteikimas visais šiais atvejais lemia vienokias ar kitokias dvasines traumas, kurios vėliau formuoja tam tikras vaikų charakterio savybes.

TAIP PAT SKAITYKITE: VYRAI ATVIRAI IR DRĄSIAI. Merūnas Vitulskis: „Dėl šeimos nedvejodamas atsisakyčiau karjeros“

Dvasinis pasirengimas turėti vaikų

Gydytojas R. Šemeta išskiria keletą svarbių momentų, kurie padeda susilaukti fiziškai ir dvasiškai sveikų vaikų.

Miglotas gimdymo įsivaizdavimas didina baimę ir kelia stresą, juk bijome to, ko nežinome.

  • Bendraukite su pozityviais žmonėmis. Santykiai su žmonėmis yra labai svarbūs, o šilti santykiai ne tik gerina nuotaiką, bet ir padeda būti sveikesniems. Blogi ir pikti žodžiai, įtempti santykiai neigiamai veikia organizmą. Venkite tokių ryšių.
  • Rinkite informaciją. Miglotas gimdymo įsivaizdavimas didina baimę ir kelia stresą, juk bijome to, ko nežinome. Rinkite pozityvią, įkvepiančią ir optimizmą palaikančią informaciją, lankykitės nėščiųjų mokyklėlėse, klausinėkite daug vaikų ir gerą gimdymo patirtį turinčių šeimų apie jų išgyvenimus ir potyrius.
Besilaukianti moteris su vyru
Besilaukianti moteris su vyru / Shutterstock nuotr.
  • Nusistatykite moralinius prioritetus. Jei norite susilaukti kūdikio ir tam sąmoningai rengiatės, svarbu suvokti, kad tik stiprias moralines vertybes turintis žmogus gali išauginti visavertį žmogų.
  • Svarbi empatija. Empatija – tai gebėjimas įsiklausyti į kitą žmogų, ir nors gali atrodyti, kad ji yra įgimtas dalykas, vis dėlto jos išmokti galima. Kodėl tai svarbu? Ar vaikas augs jautrus, priklauso nuo to, koks yra jo ryšys su savo tėvais ankstyvojoje kūdikystėje. Jei tinkamai rūpinsimės savo vaiku, tenkinsime jo poreikius, jis užaugs emociškai stabilus. Ar esate pasiruošę tapti sąmoningesni savo ir kitų išgyvenimams, kad galėtumėte visaverčiais žmonėmis užauginti ir savo vaikus?
  • Pamilkite muziką, nes vaikai ateina į šį pasaulį jau tarsi užprogramuoti suvokti muziką, jie reaguoja į muziką dar būdami motinos įsčiose. Muzika turi ir gydomąjį poveikį, gerina smegenų funkcijas, išlaisvina emocijas.
Nėščia moteris
Nėščia moteris / Shutterstock nuotr.

Kaip dažnai dabar galima išgirsti, kad „jau laikas gimdyti vaikus“, tačiau visiškai negalvojama apie tai, jog tam būtina ruoštis ir netgi save keisti. Ar uždavėte sau klausimą: „Ar būsiu geras tėtis ar mama?“, „Ar jūsų ir partnerio požiūris į vaiką sutampa?“, „Ar kūdikio planavimas nėra tik būdas sustiprinti jūsų santykius?“, „Ar esate pasiruošę būti tėvais?“, „Ar esate pasiryžę dėl vaiko pakeisti savo gyvenimą: mokytis tapti sąmoningesni, prisiimti daugiau atsakomybės, ko nors atsisakyti ir pan.?“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!