„Lietuvos balso. Kartos“ finalas: nugalėjo grupė „Hey! Mix“, Jamala pravirkdė žiūrovus ir mokytojus
Šventinį Kovo 11-osios vakarą Vilniuje įvyko skirtingas kartas suvienijusio muzikinio šou „Lietuvos balsas. Kartos“ finalas. Žiūrovų sprendimu nugalėtojomis tapo merginų grupė „Hey! Mix“.
Tiesioginės transliacijos metu iš „Avia Solutions group“ arenos LNK žiūrovai galėjo balsuoti už vieną iš aštuonių finalistų, kuriuos iki lemiamo etapo atvedė ne tik išskirtiniai muzikiniai talentai, bet ir juos atskleisti padėję mokytojai: Vaidas Baumila, Ieva Prudnikovaitė, Benas Aleksandravičius – „ba.“ ir grupė „69 danguje“.
Žiūrovų sprendimu nugalėtojomis tapo merginų grupė „Hey! Mix“ iš Vaido Baumilos komandos. Jos laimėjo pagrindinį prizą – 15 000 Eur, kurį įsteigė LNK, ir kontraktą su projektą vykdančiais kūrybos namais „Elitaz Music“.
„Šitos merginos buvo pačios stropiausios projekto dalyvės, kurios, nepaisant to, kad yra ir taip labai talentingos, nuolat ir daug repetavo bei dirbo iki paskutinio prakaito lašo. Jos tikrai nusipelno šio titulo“, – sakė „Hey! Mix“ mokytojas Vaidas.
„Prisipažinsime, kad iš pat pradžių apie finalą negalvojome – labiau galvojome kaip kuo geriau pasirodyti, kaip dar patobulinti pasirodymus“, – atviravo „Hey! Mix“ merginos ir dėkojo visiems žmonėms prisidėjusiems prie jų kelio iki finalo.
Kova dėl žiūrovų simpatijų buvo itin įtempta, nes tarpusavyje varžėsi ne tik labai stiprūs, bet ir labai skirtingi dalyviai – tuo pasižymėjo šou formatas.
Ievos Prudnikovaitė komandoje – charizmatiškieji rokeriai „Still Runners“ ir dainuojančių operistų Eglės bei Eriko šeima, Beno Aleksandravičiaus komandoje – ant scenos vos telpantis ansamblis „Fresko“ ir septyniolikmetės, bet jau labai talentingos Milėja bei Jessica.
Vaido Baumilos komandoje – vos septynerių Raigardas ir aštuonerių Eglė bei lietuviškosiomis „Spice girls“ praminta merginų grupė „Hey! Mix“, o grupė „69 danguje“ į sceną vedė linksmuosius dzūkus „The Mooniers“ bei kankles ir operą sujungusių merginų trio „DIAmanti“.
Simbolinę datą vykusio finalo pirmoji dalis buvo skirta vien lietuviškai muzikai. Garsiausius kūrinius antram gyvenimui prikėlė išskirtiniai pasirodymai: „Skylės“ dainą „Pinavija“ grupė „The Mooniers“ atliko vilkėdami Lietuvos kino centre atkurtais partizanų kostiumais, o operisčių bei kanklininkės trio „DIAmanti“ iš lietuviškų fėjų tapo lietuviškomis ksenomis įkūnydamos energingą „Žalvarinio“ dainą.
Iš finalistų lūpų naujai skambėjo ir tokios legendinės dainos kaip „Dar ne vakaras“ ar „Geltona. Žalia. Raudona“ bei kiti kūriniai tiek anksčiau, tiek šiandien simbolizuojantys itin svarbias idėjas.
Šalia šių metų finalistų pasirodė ir „Lietuvos balso“ 8-ojo sezono nugalėtoja Meidė bei „Lietuvos balso. Vaikai“ 3-ojo sezono laimėtojas Džiugas.
Žiūrovus kaip reikiant nustebino ir šou vedėjas Rolandas Mackevičius, netikėtai iš bruneto virtęs blondinu.
Šalia finalo dalies, skirtos Lietuvai – svarbus dėmesys Ukrainai. Ypatinga koncerto viešnia – 2016-ųjų „Eurovizijos“ laimėtoja, „Ukrainos balso“ mokytoja Jamala, kuri ką tik priverstinai palikusi Kijevą stengiasi nepalūžti ir toliau skleisti žinią apie karą jos šalyje visam pasauliui.
„Šis projekto finalo ypatingas visomis prasmėmis. Tai pirmą kartą pasaulyje pristatomo formato finalas ir kartu koncertas, kuriame pasirodė visam pasauliui svarbių įvykių ambasadorė Jamala“, – sakė laidos vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius.
„Aš esu labai dėkinga už jūsų palaikymą. Kai atskridau į Vilnių ir kai pamačiau, kiek čia Ukrainos vėliavų, dar kartą supratau, kad mes ne vieni“, – sakė Jamala, kuri prabilo ir lietuviškai, pasveikinusi su Nepriklausomybės atkūrimo diena.
Jamalos pasirodymo metu ašarų nesulaikė ne tik daugelis žiūrovų, bet ir projekto mokytojai.
Totorių bendruomenei priklausanti Jamala yra kilusi iš 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo. 2016 metais „Eurovizijoje“ Jamala nugalėjo su daina „1944“. Šią parašyti įkvėpė prosenelės istorija – 1944 metais iš Krymo ji buvo deportuota su penkiais vaikais, drauge su 240 tūkst. kitų totorių.
Jamala su Ukrainos gyventojais šiandien patiria kone tą patį, ką Antrojo pasaulinio karo metais išgyveno jos prosenelė.
Dainą „1944“ ji atliko ir „Lietuvos balso. Kartos“ finale.
„Į jaunosios kartos širdis per muziką pasibeldė vyresnės kartos jausmai. Manau, kad šiuos jausmus dalyviams pavyko perteikti puikiai ir visi pasirodymai buvo labai jautrūs bei prasmingi“, – sako projektą vykdančių kūrybos namų „Elitaz“ vykdančioji prodiuserė Agneta Gabalytė.
Jamalos honoraras bei visos lėšos, gautos už žiūrovų skambučius balsuojant už finalistus, bus skirtos paramai Ukrainoje. Viso finaliniame „Lietuvos balsas. Kartos“ koncerte už žiūrovų balsus surinkta 52 162 eurai.
Fotogalerija:
Visi finalistai ir jų istorijos
Pašėlę rokeriai „Still Runners“
Atėjusi į projektą laužyti stereotipų apie akademinį dainavimą, projekto mokytoja Ieva Prudnikovaitė tai padarė nuo pat aklųjų perklausų: ji atsisuko pašėlusiai roko grupei „Still Runners“, kuri, pačios Ievos nuostabai, ją ryžtingai pasirinko savo mokytoja. Vėliau Ieva prisipažino, kad roko muzikai ji jaučia slaptą simpatiją, o ši simpatija nė karto neužgeso iki pat finalo, į kurį Ievą nedvejodama ir išsiuntė linksmuosius „Still Runners“ vaikinus.
„Jie yra kokybiški, jie yra ypač charizmatiški, todėl juos privalo pamatyti daugiau žmonių. Be to – mus iš karto sujungė kažkokia chemija“, – atviravo Ieva. Koncertų metu dėvimas kriketo šalmas, traukomos stygos, valgomos būgnų lazdelės – „Still Runners“ neabejotinai yra vieni drąsiausių projekto dalyvių, kurių staigmenos tikrai nesibaigė.
Mylintys ir mylimi operistai Eglė bei Erikas
Nepaisant slaptos simpatijos rokui, Ievos pagrindine meile išlieka opera. Operistai, įsimylėję vienas kitą scenoje ir gyvenime – tokie yra žavieji Eglė ir Erikas, kurie susipažino bei susibičiuliavo studijuodami operos meną, o šiandien jau yra vyras bei žmona bei puikiai derantis duetas. Tačiau šios šiltos emocijos tikrai nėra skirtos tik vienas kitam – Eglė ir Erikas pasižymi išskirtiniu talentu ištransliuoti visus jausmus publikai taip, kad įsimylėję pasijunta visi iki vieno. O kur dar nuostabūs balsai, iš karto ištirpdę Ievos ir publikos širdis.
Net trylika talentų vienoje vietoje – ansamblis „Fresko“
Benas Aleksandravičius – „ba“ nuo pat pradžių ieškojo originalių ir kokybiškų pasirodymų. Būtent toks yra ansamblis „Fresko“ iš Šiaulių, kuriame – net 13 atlikėjų ir dar aklosiose perklausose jie įrodė, kad pasiekti nuostabių rezultatų jų balsams net nėra būtinas akompanavimas.
„Aš manau, kad tai yra nuostabus „Lietuvos balsas. Kartos“ formato pavyzdys, nes kolektyve kartu kuria net keliolika skirtingo amžiaus talentų su skirtingomis istorijomis. Taip pat aš manau, kad jūs galite keliauti iki pat finalo ir gal net tapti projekto nugalėtojais”, – jau aklosiose perklausose susižavėjimo neslėpė Benas.
Milėja ir Jessica – Lietuvos ateities žvaigždės
Septyniolikmetės Milėja ir Jessica susidraugavo projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“, kur abi pasirodė puikiai jau tada: Jessica nukeliavo iki trikovų, o Milėja tapo viso projekto nugalėtoja. Praėjus trims metams kaunietės atlikėjos dar labiau patobulėjo: sudalyvavo begalėje konkursų, koncertų ir susibūrė į duetą, kad dar kartą nustebintų Lietuvą. Mokytojai vieningai sutaria – tai yra vieni stipriausių balsų visame projekte ir deda į merginų talentus dideles viltis. „Jos privalėjo būti finale, nes tai yra tokia kokybės kartelė, kokia ir norėjau jame matyti“, – savo pasirinkimu buvo užtikrintas Benas.
DIAmanti – kai griūna visi stereotipai apie kankles ir operą
D – Dovilė. I – Ilona. A – Aistė. Sudėjus tris deimantus į vieną gaunasi „Diamanti“. Dovilė ir Ilona – profesionalios, ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinomos operos atlikėjos, o Aistė – viena žinomiausių Lietuvos kanklininkių. Per karantiną šios trys žavios jaunos damos susibūrė į trio, kad pradžiugintų savo klausytojus virtualiai, o projekte „Lietuvos balsas. Kartos“ nudžiugino jau ir visą Lietuvą.
Originalus požiūris į operą ar visiškai kitaip, netgi roko versijoje nuskambėjusios kanklės – trys merginos laužo visus standartus ir scenoje trykšta kūrybine energija. Nors dvikovose Ieva buvo priversta rinktis tarp dviejų operos pasirodymų ir damas prarado, netrukus jas išgelbėjo „69 danguje” merginos, kurios „DIAmanti“ trijulei įžiebė dar daugiau kibirkšties.
Kai skamba Dzūkijos girios – grupė „The Mooniers“
Iš Varėnos kilusi jaunimo grupė „The Mooniers“ pirmą kartą susibūrė per joje vykusią grybų šventę. Smagus sutapimas – per tą pačią šventę koncertavo ir grupės „69 danguje” merginos, kurios vėliau tapo grupės mokytojomis.
Nors „The Mooniers“ į savo galimybes projekte kaip tikri dzūkai pradžioje žiūrėjo kukliai, rezultatai netrukus pranoko juos pačius – jie tapo viena ryškiausių ir smarkiausiai progresuojančių projekto grupių, kurioje mokytojai įžvelgia labai didelį potencialą. Jauni, be galo mieli ir pasiryžę įgyvendinti bet kokią muzikinę užduotį – tokie yra „The Mooniers“.
„Hey! Mix!” – lietuviškosios „Spice girls“
Šešių merginų grupė iš Vilniaus „Hey! Mix!” iš karto buvo praminta „69 danguje“ įpėdine arba lietuviškosiomis „Spice girls“. Tačiau mokytoju jos pasirinko Vaidą Baumilą, kuris joms išpranašavo dar didesnę sėkmę: „Jūs esat pasaulinei šlovei jau beveik sukurtas produktas: galėtumėt ir tikrai sugebėtumėt profesionaliai daryti kažką panašaus, ką daro „BTS“ ar kitos ant bangos esančios grupės ir visi eitų iš proto“, – labai didelę perspektyvą įžvelgė merginų mokytojas Vaidas.
Ir jis buvo beveik teisus – merginų pasirodymas papuolė tarp geriausių „The Voice“ pasirodymų „Voice Global“ apžvalgoje, o šiandien jos tikrai ne veltui drąsiai spindi jau ir finale.
Eglė ir Raigardas – jauniausi projekto dalyviai
Vos aštuonerių Eglė ir septynerių Raigardas į projektą atėjo rimtai nusiteikę. Jau pačią pirmąją laidą Raigardas žinojo, kur išleistų finale laimėtus pinigus (kelionei į Indiją), o interviu dalino kaip patyrusi žvaigždė. Vos prieš metus dainuoti pradėjęs mažųjų duetas muzikos paslapčių semiasi iš savo mokytojos Donatos Virbilaitės, kuri rimtą požiūrį į muziką savo auklėtiniams matyt diegia nuo pat šaknų: tiek Eglė, tiek Raigardas į repeticijas ir pasirodymus žiūri itin atsakingai ir savo rezultatais nenusileidžia net gerokai vyresniems dalyviams. Ar pelnę begalinę Vaido meilę jie įrodys, ko yra verti ir visai Lietuvai?