Kataro emyras Lioneliui Messi įteikė keistą dovaną: sulaukė dviprasmiškų reakcijų

Kataro emyras Lioneliui Messi įteikė netikėtą arabišką dovaną / „Scanpix“ nuotr.
Kataro emyras Lioneliui Messi įteikė netikėtą arabišką dovaną / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-12-19 08:28
AA

Sekmadienį Katare vyko pasaulio futbolo čempionato finalas, kuriame dėl svarbiausio trofėjaus kovėsi Argentina ir Prancūzija. Po įnirtingos ir dramatiškos kovos pergalę iškovojo Argentina, sirgalių apdovanota milžiniškomis ovacijomis. Tiesa, šalies rinktinę į pergalę atvedęs Lionelis Messi sulaukė ne tik pergalingų šūksnių, bet ir neįprastos dovanos. Ši sukėlė dvejopas reakcijas.

Talentų kupina Prancūzija ir legendos L.Messi vedama Argentina pasaulio futbolo čempionate susitiko sekmadienio vakarą Katare.

Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis – 2:2 ir 3:3. Tad nugalėtojus lėmė baudinių serija – Argentina išplėšė čempionato trofėjų rezultatu 4:2. Tai trečiasis Argentinos čempionų titulas, sulauktas po 34 metų pertraukos.

L.Messi kraityje – 7 įvarčiai ir jam įteiktas Auksinis kamuolys.

Dramatiškų rungtynių metu Argentinos ir Prancūzijos rinktinės sulaukė didžiulio sirgalių palaikymo.

Argentinos rinktinė – pasaulio futbolo čempionė / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, Argentiną į pergalę atvedęs L.Messi sulaukė ne tik milžiniškų ovacijų, bet ir ypatingos Kataro emyro šeicho Tamimo bin Hamado al Tanio dovanos – plono tradicinio arabiško apsiausto. Šiuo Kataro emyras L.Messį papuošė futbolininkui rankose laikant Pasaulio futbolo čempionato trofėjų.

Kaip rašo „Independent“, nors kai kurie žiūrovai ir transliuotojai, nežinantys tradicinio arabiško drabužio reikšmės, liko suglumę, Ekseterio universiteto islamo studijų dėstytojas daktaras Mustafa Baigas paaiškino, kad taip Kataro emyras siekė pagerbti L.Messį.

Lioneliui Messiui buvo įteikta Kataro emyro dovana / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anot M.Baigo, Argentinos rinktinės kapitono pečius papuošęs juodos spalvos apsiaustas buvo įteiktas kaip „garbės ženklas“. M.Baigas naujienų agentūrai PA sakė, kad tai yra bishta – oficialus drabužis, kurį dėvi karališkieji asmenys, svarbūs šalies pareigūnai, vestuvių dieną puošiasi jaunikiai, o absolventai per diplomų įteikimo ceremonijas.

„Jie išties pagerbė L.Messį, uždėdami bishtą ant jo pečių. Tai tarsi garbės ženklas ir kultūrinis pripažinimas“, – kalbėjo M.Baigas.

Nors šis Kataro emyro gestas sulaukė pagyrų regiono socialinėje žiniasklaidoje, Vakaruose jis vertinamas dviprasmiškai. Kai kurie piktinosi, kad svarbią akimirką, kai į trofėjų laikantį L.Messį nukrypo viso pasaulio žvilgsniai, buvo uždengti futbolininko rinktinės marškinėliai. Neva taip parodyta nepagarba Argentinai.

Lionelio Messi šeima (26 nuotr.)
+20