Liūdniausia karalienės Elizabeth II diena: princo Philipo laidotuvių nuotraukos veria širdį

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2021-04-17 19:46
AA

Šeštadienį įvykusios šviesaus atminimo princo Philipo laidotuvės – sunkiausia karalienės Elizabeth II gyvenimo diena. Į paskutinę kelionę ilgiausiai pasaulyje valdanti monarchė išlydėjo savo gyvenimo meilę, ramstį ir bendražygį.

Balandžio 17-ąją karalienė Elizabeth II pagarbą savo vyrui princui Philipui Šv. Jurgio koplyčioje atidavė viena. Prie laidotuvių procesijos dėl saugumo ir savo garbaus amžiaus monarchė taip pat prisijungė ne pėsčiomis, o važiuodama automobiliu. Sunkiausią gyvenimo dieną karalienei teko išgyventi ne tik didžiulį skausmą dėl savo mylimojo mirties, bet ir aplink ją esančią tuštumą.

 

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Dar prieš ceremoniją karalienė pasidalijo jaudinančia asmenine savo nuotrauka su princu Philipu, kur jiedu atsipalaidavę ir besišypsantys 2003 metais įamžinti Škotijos Kerngormo nacionaliniame parke.

Svarbiausiais poros santuokos akimirkų vaizdais taip pat buvo dalijamasi karališkosios šeimos socialinių tinklų paskyrose, o dauguma laikraščių kalbėjo apie monarchės gilią asmeninę netektį.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Per daugiau nei septyniasdešimt metų princas ir karalienė tapo fantastiškais partneriais. Jie dalijosi pareigoms ir visada turėjo vienas kitą, kad savais pokštais palengvintų viešojo gyvenimo naštą. Niekas jų taip nepralinksmindavo, kaip „iškilmingos nesėkmės“. Namuose princas Philipas kartais karalienę vadindavo „meilute“ ar „Lilibet“. Kartu jie ypač mėgo ruošti maistą.

Karalienė Elizabeth II princo Philipo laidotuvėse:

Vienas iš mielų karalienės gestų per vyro laidotuves ir buvo specialiai jam skirti žodžiai, kuriuos užrašiusi ant popieriaus Elizabeth II paliko ant princo Philipo karsto. Jautrų atsisveikinimo laišką karalienė pasirašė „Lilibet“ vardu.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Kitoks atsisveikinimas

Vyresniųjų karališkosios šeimos narių laidotuvės paprastai būna milžiniškos iškilmingos ceremonijos, šlifuojamos daugelį metų planuojant renginį ir derinant svečių sąrašą.

Vėliausią kartą karališkosios laidotuvės Britanijoje vyko 2002 metais, kai buvo laidojama karalienės motina Elizabeth. Tos laidotuvės atsiėjo daugiau kaip 5,4 mln. svarų (6,2 mln. eurų).

Londono centre prie Vestminsterio abatijos stebėti šios ceremonijos buvo susirinkę daugiau nei milijonas žmonių.

Šeštadienio ceremonija buvo žymiai kuklesnė, ir tai galbūt būtų patikę tiesmuko būdo kunigaikščiui, nes, pasak Philipo artimųjų, jis nenorėjo didelių laidotuvių.

Laidotuvių dalyvių prašyta XV amžiaus koplyčioje dėvėti juodas apsaugines kaukes ir laikytis fizinio atstumo nuo kitų, taip pat neprisijungti, kai keturių asmenų choras giedos giesmes. Karalienė Elizabeth II, didžiąją praėjusių metų dalį praleidusi izoliacijoje su sutuoktiniu Vindzoro pilyje, koplyčioje sėdėjo viena.

Princo Philipo laidotuvės (98 nuotr.)
+92