Magiškų skaičių paslaptys

Skaičiai / Shutterstock nuotr.
Skaičiai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Nuo senų senovės kai kurie skaičiai laikomi magiškais dėl tam tikrų sutapimų, pasikartojimų ar mistinės reikšmės. Skaičiai turi didelę įtaką mūsų gyvenimui. Nuo seno tokiais laikomas trejetas, šešetas, septynetas. Visi esame girdėję apie mistišką 12-os ar velnio tuzino – trylikos – galią.

Nuo seno pripažįstama simbolinė skaičių reikšmė ir galia. Dar didieji mąstytojai – Aristotelis, Pitagoras, Platonas – manė, kad skaičiai gali padėti pasaulyje sukurti harmoniją, tereikia žinoti, kaip tinkamai jais pasinaudoti, išmokti jų teikiamas pamokas.

Aristotelis, Pitagoras, Platonas manė, kad skaičiai gali padėti pasaulyje sukurti harmoniją, tereikia žinoti, kaip tinkamai jais pasinaudoti.

Kai kurie skaičiai linkę kartotis istorijoje, kultūroje, religijose ir kitose žmogaus gyvenimo srityse. Žinome, kokie magiški yra skaičiai 3, 6, 7, 9, 12, 13...

Skaičiaus trys simbolika

Trejetas – kūrybinės galios, augimo, judėjimo į priekį ženklas, dieviškosios Trejybės simbolis. Daugelyje ritualų tam tikri veiksmai pakartojami tris kartus, kad būtų užtvirtinti. Ir nors trejetas dažniausiai simbolizuoja gerus dalykus, jis gali reikšti ir konfliktą, pavyzdžiui, kai kalbame apie meilės trikampį.

Alchemijoje taip pat taikomas trejeto principas. Čia naudojami trys svarbiausi elementai: siera, gyvsidabris ir druska, kurie alchemikams simbolizuoja kūną, dvasią ir sielą, nes metalai jiems yra gyvybinės esencijos.

Pitagoras trejetą laikė harmonijos, o Aristotelis – baigtumo simboliu, nes triadą sudaro pradžia, vidurys ir pabaiga. Taip pat galime kalbėti ir apie tridalę pasaulio sandarą, kuri apima dangų, žemę ir vandenį, ar tris būsenas atitinkantį žmogaus gyvenimą: gimimas, gyvenimas ir mirtis arba praeitis, dabartis ir ateitis.

Visose religijose ir kultūrose trejetas yra pirmas skaičius, kuriuo apibūdinamas baigtumas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kas tas bioenerginis laukas? Ką daryti, kad jis būtų sveikas ir stiprus

Septyneto magija

Septynetas visoms tautoms visais laikais keldavo virpulį. Štai Senovės Egipte šis skaičius simbolizavo amžiną gyvenimą, romėnų dievas Apolonas gimė septintą mėnesio dieną, turime septynias savaitės dienas, septynias mirtinas nuodėmes, gamoje yra septynios natos, o vaivorykštė turi septynias spalvas. Dvasiniai mokytojai teigia, kad žmogus turi septynis kūnus, o astrologai kalba apie septynias pagrindines planetas (Saulė, Mėnulis, Marsas, Venera, Merkurijus, Saturnas ir Jupiteris), lemiančias mūsų gyvenimą.

Septyni – tai visatą apibūdinantis skaičius, tobulybės, saugumo, pasitikėjimo, ramybės ženklas.

Dvylika, arba tuzino istorija

Skaičiaus 12 istorija labai įdomi. Jis nuo seno laikomas simboliu, atspindinčiu visatos tvarką, ciklo užbaigimą. Ar susimąstėte, kiek daug kartų kiekvieną dieną susiduriame su šiuo skaičiumi? Diena ir naktis turi po dvylika valandų. Metus sudaro12 mėnesių. Mūsų gyvenimas dalijamas pagal laikrodžio rodykles vis po 12 akimirkų.

Kiekvienas priklausome vienam iš 12 horoskopo ženklų. Ir visai nebūtina kasdien skaityti prognozių, kad suvoktum, jog šiokią tokią įtaką mūsų elgesiui, o galbūt ir likimui, Zodiako ženklas vis dėlto turi. Kinų horoskopas taip pat turi 12 gyvūnų vardų.

Ir Jėzus, ir Buda turėjo 12 mokinių. O drąsusis karalius Artūras – 12 narsių ir ištikimų apvaliojo stalo riterių.

Skaičius 13
Skaičius 13 / Fotolia nuotr.

13, arba Velnio tuzinas – vengti ar garbinti?

Skaičiaus 13 šlovė prasta, jo vengia daugelis, nes jis sukelia neigiamas emocijas ir dažnai minimas dėl įvairių nelaimingų atsitikimų. Yra miestų, kurių viešbučiuose nėra kambarių, pažymėtų šiuo numeriu, o liftuose neišvysite 13 mygtuko, nerasite tokiu skaičiumi pažymėto namo, o teatre niekada neatsisėsite į tryliktą kėdę. Ne vienas susimąsto, kas laukia ir 13 mėnesio dieną, o jei tai dar ir penktadienis...

Kita vertus, ne visi bijo šio mistinio skaičiaus. Senovės majai jį netgi garbino. Majai turėjo 13 dievų, puikavosi 13 Zodiako ženklų, jų kalendoriuje savaitę sudarė 13 dienų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip mus veikia bioritmai

Yra miestų, kurių viešbučiuose nėra kambarių, pažymėtų tryliktu numeriu, o liftuose neišvysite 13 mygtuko.

Vienas JAV įsikūrusiam klubas nori reabilituoti skaičių 13 ir įrodyti pasauliui, kad jokios nesėkmės jis neatneša. Šio klubo nariai intensyviai laužo visus žinomus prietarus. Rengdami susitikimus ar pietus jie dengia stalą trylikai asmenų, sako 13 tostų, kiekvieno mėnesio 13 dieną sudaužo 13 veidrodžių, o jeigu 13-oji diena sutampa su penktadieniu, organizuoja susirinkimus, į kuriuos kiekvienas turi atsinešti juodą katę.

Sėkmingu skaičiumi 13 laikė ir Prancūzijos karalius Liudvikas XIII, kuris vedė Aną Austrietę, kai šiai buvo 13 metų.

Kokie skaičiai padės pritraukti sėkmę?

Kiek kartų skaičiavote ir skaičiuose ieškojote įvairių atsakymų ir ženklų? Ar radote? Ar supratote, kokią įtaką jie daro jūsų gyvenimui? Jei norite pritraukti sėkmę į savo gyvenimą padedami skaičių, turite žinoti šiek tiek numerologijos paslapčių.

  • Jei norite ką nors pagausinti savo gyvenime, naudokitės skaičiais 1 ir 7. Vienetas simbolizuoja energiją ir tikslus, o septynetas – slaptus veiksmus. Abu kartu šie skaičiai sudaro aštuonetą, kuris yra amžinybės simbolis.
  • Laiką „sustabdyti“ padės skaičius 4, o jį pagreitinti – 1 ir 9.
  • Kiekvienas Zodiako ženklas taip pat turi savo laimingą skaičių. Avino – 9, Jaučio – 6, Dvynių – 5, Vėžio – 7, Liūto – 4, Mergelės – 5 ir 7, Svarstyklių – 6, Skorpiono – 9 ir 2, Šaulio – 3, Ožiaragio – 1 ir 4, Vandenio – 2 ir 4, Žuvų – 3 ir 7.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!