Makiažas per karščius. Pataria profesionalai
Karštis ir įprastas makiažas – ne visada suderinami. Dėl tiesioginių saulės spindulių ir prakaituojančios odos, baigiantis dienai jis gali labiau gadinti išvaizdą, nei ją pagerinti: makiažo pagrindas pasidaro nelygus, veidas ima negražiai blizgėti, akių šešėliai subyra į raukšleles, o praradę savo konsistenciją lūpų dažai aplinkinius labiau atstumia nei vilioja.
Tačiau jei į darbą, pasimatymą ar susitikimą su draugais rūpi kiek paryškinti bruožus, pravers keletas mažų gudrybių. Berlin.de pataria vokiečių dermatologas profesorius Volkeris Steinkrausas ir vizažistė Michaela Loannidou, pateikiame aktualiausius dalykus.
Kokį makiažo pagrindą rinktis?
Vasarą, ypač karštą dieną, geriausias makiažo pagrindas yra gerai prižiūrėta oda. Žinoma, nepakanka ją tik patepti apsauginiu kremu. Priklausomai nuo odos būklės, reiktų ja rūpintis stengiantis, kad neprarastų drėgmės, neišsausėtų ar netaptų itin riebi, dulkės ir prakaitas neužkimštų porų ir neimtų formuotis įvairių spuogelių.
Kaip paruošti odą?
Labai svarbu, kad patepusios odą drėkinančiu ar nuo UVA spindulių saugančiu kremu leistumėte priemonei įsigerti. Tam reikia apie 15 minučių. Pagrindinė makiažo taisyklė vasarą – turi praeiti kuo daugiau laiko nuo odos drėkinimo iki tol, kol pradėsite tepti dekoratyvinę kosmetiką. Oda turi būti švari.
Kokios dekoratyvinės kosmetikos priemonės tinkamos per karščius?
Daugelis moterų vasarą renkasi vandeniui atsparius produktus. Tačiau šie produktai neleidžia odai kvėpuoti, o per karščius jie gali reaguoti su prakaitu ir pakeisti savo tekstūrą ar konsistenciją. Tai bus matoma ir tikrai jūsų nepuoš. Norėdamos paslėpti pigmentines dėmes ar odos nelygumus, rinkitės lengvą, drėkinantį kremą, kuris suteikia odai atspalvį. Vasarą stenkitės jį tepti specialia kempinėle, o ne paskirstyti pirštais. Taip priemonė atrodys geriau.
Kuo priemonė laidesnė orui, tuo ji tinkamesnė vasarą. Nebijokite klausti pardavėjų pirkdamos naujus produktus.
Kokių grožio produktų per karščius geriausia atsisakyti?
Tų, kurių sudėtyje yra silikono. Jų esama tose priemonėse, kurios itin lygiai pasiskirsto ant odos. Karštis tokią priemonę tarsi „užantspauduoja“ ir apsunkina odos kvėpavimą. Moterys, turinčios riebią ar mišraus tipo odą, gali rinktis birią matinę pudrą (kreminę verčiau patausoti šaltajam sezonui), o sausą – apsieiti be makiažo pagrindo, bet nepamiršti dieninio kremo.
Karštomis dienomis nereikėtų atlikti įvairių sudėtingų giluminio odos valymo, šveitimo procedūrų.
Kaip ilgai išlaikyti makiažą gražų?
Paprasčiausias patarimas – nesukaisti. Jei diena karšta, įsigykite purškiamo terminio šaltinio vandens ir juo atgaivinkite odą, kai tik pajuntate, jog darosi per šilta.
Ką daryti, kai esame pasidažiusios ir suprakaituojame?
Svarbiausia neliesti veido neplautomis rankomis. Idealu, jei yra galimybė naudojant reikiamas priemones nuvalyti makiažą ir nuprausti veidą. Jei tai neįmanoma, paimkite švarią popierinę servetėlę ir ja švelniai liesdamos veidą sugerkite prakaitą. Galite lengvai pasipudruoti biria pudra. O vos tik atsiras pirma galimybė – kruopščiai nuvalykite makiažo ir prakaito mišinį.
Ką svarbu žinoti apie vasarinį makiažą?
Prieš darydama makiažą, paklauskite savęs – kokio tikslo siekiate: paslėpti odos nelygumus, pigmentines dėmes ir raukšleles, pabrėžti gražiausius bruožus, pakelti savivertę ar tiesiog dažotės, nes be makiažo jaučiatės „tarsi būtumėte nuoga?“
Galbūt pakanka ryškesnio lūpdažio ir blakstienų tušo, kad jaustumėtės pasigražinusi? Blyškią veido spalvą ir nuovargio žymes padės paslėpti ne storas kreminės pudros sluoksnis, bet lengvi potėpiai biria, šviesą atspindinčia ar įdegį suteikiančia pudra. Arba – skaistalai su šviesą atspindinčiomis dalelėmis.
Užuot atnaujinusi dekoratyvinės kosmetikos atsargas, galbūt verčiau įsigykite kokybišką priemonę odai drėkinti ar valyti. Juk vasarą reikia visko šiek tiek mažiau – ir valgio, ir drabužių ir kosmetikos.