Manote, kad mokate virti makaronus? Pasitikrinkite, ar nedarote šių klaidų
Jei nesate suplanavę, ką gaminsite pietums, o pilvas vis tik reikalauja maisto, pagalvojate, kad paprasčiausiai išsivirsite makaronų. Kas gali būti paprasčiau? Tačiau tikriausiai darote tokias pačias klaidas kaip ir visi.
Jei laikysitės pagrindinės makaronų virimo taisyklės, tai žinokite, kad 100 g makaronų reikia 1 l vandens.
Imate pirmą po ranka pasitaikiusį puodą. Jei žinosite pagrindinę makaronų virimo taisyklę, tai 100 g makaronų pilsite 1 l vandens. Atminkite, kad kuo mažesnis puodas, tuo mažiau vandens tilps. Jei į tą patį kiekį vandens sumesite daugiau makaronų, vandens temperatūra gerokai nukris, makaronai ištiš ir sulips. Jei per mažą puodą pasirenkate spagečiams virti, tai darote didelę klaidą, dėl kurios makaronai nebus tobulo skonio.
Skubate ir dedate makaronus į dar neužvirusį vandenį. Ne paslaptis, kad žmonės makaronų patiekalus dažniausiai renkasi, kai skuba arba tingi gaminti: greitai, skanu ir nebrangu. Tačiau kai skubame, rezultatas gali nedžiuginti – patižę, lipnūs makaronai kažin ar kels apetitą. Turėkite kantrybės ir palaukite, kol vanduo puode užvirs. Net jei skubate, nedėkime makaronų į neverdantį vandenį – proceso nepagreitinsite, o sugadinti patiekalą – tikimybė didelė.
Pilate į vandenį aliejaus. Nors dėl to, ar reikia pilti aliejaus, ar ne, ginčijasi net profesionalai, tačiau tiesa ta, kad aliejus neleidžia makaronams sukibti į gumulus. Visgi vieni tikina, kad aliejaus pilti nereikės, jei virsime pakankamai dideliame puode. Yra kelios priežastys, kodėl aliejaus nereikėtų. Viena jų – prie makaronų prasčiau kibs padažas. Todėl geriau nukoštus makaronus iš sumaišyti su padažu – jie nesulips, kol ruošite tiekti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Makaronai su įvairiais padažais
„O kam ta druska?“, – pagalvojate. Daugelis mokslininkų teigia, kad persūdytas maistas kenkia mūsų organizmui, ir jūs nusprendžiate druskos visai atsisakyti. Tačiau verdant makaronus to daryti nereikėtų. Nepasūdyti verdamų makaronų yra viena dažniausių daromų klaidų. Vandenį, kuriame virsime makaronus, būtina pasūdyti. Nebijokite to daryti – standartiškai, 2 l vandens reikia 1 šaukšto druskos. Reikėtų atminti, kad makaronai druskos nesugeria taip, kaip kiti maisto produktai, pavyzdžiui, bulvės. Sūrumas neleidžia makaronams ištižti, todėl jie būna standūs ir gana traškūs.
Manote, kad nereikia maišyti. Tik sudėję makaronus į verdantį vandenį iš karto reikia pamaišyti. Kodėl? Ogi todėl, kad neprikibtų prie puodo dugno. Pamaišyti reikėtų ir verdant. Taip makaronai nesulips tarpusavyje. Trumpus (spirales, vamzdelius ir kitus makaronus) lengva maišyti šaukštu, o ilgus (spagečius, lakštinius) labai patogu maišyti žnyplėmis.
Tas noras pervirti... Tai viena didžiausių klaidų, kuri sugadina makaronus neatitaisomai.
Pagal nurodymus ant pakuotės išvirti makaronai gal atrodo kietoki, todėl dažnas paverda dar šiek tiek, o tada būna per vėlu, nes makaronai paprasčiausiai suverda ir tampa per minkšti... Jei jums makaronai atrodo per kieti, žinokite, kad tokius makaronus galime vadinti al dente – jie yra nei per minkšti, nei per kieti. Nepakankamai išvirę makaronai, sumaišyti su padažu, dar šiek tiek minkštėja, kol sugeria padažą. O atėjus valgymo laikui gali pasirodyti tobulai išvirti. Tad geriau virti trumpiau, nei pervirti.
Esate įsitikinę, kad būtina perlieti vandeniu. Specialistai sako, kad perpilti vandeniu galima tik tada, kai norite greitai atšaldyti ir makaronus patiekti vėliau. Šaltas vanduo ne tik iškart ataušina, bet ir nuplauna krakmolą, todėl makaronai nesulimpa. Jei makaronus valgysite tuoj pat (maišysite su padažu, dėsite į sriubą, ir pan.), išvirtų perlieti vandeniu tikrai nereikia, tai gali sugadinti skonį.
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!