Metas išdrįsti: važinėjimasis riedučiais – 100 pliusų, 0 minusų

Mergina su riedučiais / 123RF.com nuotr.
Mergina su riedučiais / 123RF.com nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Savaitgalis – puikus laikas išbandyti naują aktyvią pramogą, kuriai iki šiol galbūt dar nepasiryžote. Jeigu į darbą biure vis populiariau tampa važiuoti elektriniais paspirtukais, laisvas dienas siūlome išnaudoti naujos priemonės „prisijaukinimui“: nepabijokite išbandyti riedučių ir galbūt kitą savaitę būtent su jais norėsite nuvažiuoti ir į darbą.

Jeigu atstumas iki jūsų darbovietės nėra pernelyg tolimas, o kelio danga pakankamai gera – lygi, yra dviračių takas ar bent jau neaptrupėjęs šaligatvis – riedučiais greitai ir smagiai darbo dieną galėsite nuvykti ir į biurą.

Jeigu tai atrodo pernelyg varginantis dalykas, tokį važiavimą rinkitės kartą per savaitę: važiuojant riedučiais dirba didelė dalis kūno raumenų, gaminasi laimės hormonas, o greitis, jeigu esate jau įvaldęs techniką, išties nemažas. Papildoma nauda – toks važiavimas į darbą galės „užsiskaityti“ kaip tos dienos sportas, taigi vienu šūviu nušausite du zuikius.

Kodėl verta išbandyti?

· Važinėjimasis riedučiais yra puiki treniruotė, kurios metu dirba daug skirtingų raumenų, taigi toks pasivažinėjimas prilygs intensyviai treniruotei.

· Juos paprasta transportuoti, nes ši priemonė užima itin nedaug vietos lyginant su kitomis, be to, nereikia sukti galvos, kur saugiai palikti, prirakinti ar pan. – juos tiesiog galite susidėti į kuprinę.

· Važinėjimasis riedučiais puikiai „išvalo“ galvą – psichologiškai jausitės pailsėję, geresnės nuotaikos, optimistiškesni.

· Riedučiai niekada „neišeina iš mados“ ir neturi amžiaus limito – jais smagu važinėtis visiems, nuo mažo vaiko iki senjoro.

Keletas patarimų:

· Pirmus kartus išvažiuokite su kuprine, kurioje turėkite batelius – jeigu pavargsite, visada galėsite persiauti ir maršrutą pabaigti pėsčiomis ar viešuoju transportu.

· Kadangi važiuojant riedučiais vyksta aktyvi kardiotreniruotė, turėkite buteliuką vandens atsigaivinimui.

· Pirmus kartus, kol įgusite, treniruokitės gerą dangą turinčiuose parkuose – juose seksis geriau, pagaus azartas, įvertinsite savo gebėjimus.

· Nepamirškite, kad kiekvienas sportas reikalauja tam tikrų įgūdžių, kad pajustumėte iš to malonumą, todėl nemeskite plano, jeigu iš pradžių atrodys, kad riedučius įvaldyti labai sunku. Tai nėra taip sudėtinga, žinoma, jeigu neplanuojate daryti akrobatinių triukų. Važiuoti paprastai, be sudėtingų viražų, išmokti tikrai galite, tik turėkite truputėlį kantrybės. Pirmus bandymus geriau susiplanuokite vienas – patarėjai ir trikdytojai tikrai nepadės susikaupti ir pajusti savo kūno galimybių.

· Jeigu važiavimas su riedučiais jums yra visiškai nauja patirtis – pasirūpinkite saugumu: šalmu, kelių ir alkūnių apsaugomis.

· Nebandykite vos atsistoję ant riedučių įvaldyti didelio greičio – pirmiausiai pajuskite malonumą važiuojant taisyklingai, stabdymo niuansus ir pan. Greitesnį tempą sau leiskite tik tada, kai matysite, kad visiškai jaučiate, kokia yra važiavimo technika, kaip sustabdyti, apvažiuoti netikėtą kliūtį ir panašiai.

· Jeigu pavažinėję riedučiais pamanėte, kad tai per intensyvus sportas ir paprasčiau rinktis dviratį ar paspirtuką, neskubėkite jų atsikratyti – riedučius paprasta pasiimti į automobilį ar net kuprinę susiruošus į parką ar miestą, todėl sugalvoję pasportuoti tai galėsite ir padaryti. Šiltasis sezonas netrunka amžinai, todėl neišnaudoti jo aktyviam laisvalaikiui būtų kone nuodėmė.