Miegamasis pagal fengšui: 7 esminiai patarimai

Miegamojo interjeras / Shutterstock nuotr.
Miegamojo interjeras / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-27 12:00
AA

Miegamasis – vieta, kurioje mes atgauname jėgas, pailsime, miegame. Tai labai privati erdvė, todėl ji turi būti ypatinga. Pagal fengšui, tobulam miegamajam reikia ne tiek jau daug dalykų.

Veidrodis miegamajame gali būti jūsų neramaus miego, košmarų priežastis.

Vieta

Jei yra galimybė, turėtumėte gerai apsvarstyti, kur bus jūsų miegamasis. Labiausiai tinka maži kambariai – juose geriausiai cirkuliuoja energija. Lauko durys ir vonios kambarys bei tualetas turėtų būti gana toli. Beje, kambario pusę turėtumėte rinktis pagal tai, ar esate vyturys ar pelėda. Esate vyturys? Jums tiks rytinė pusė. O jei pelėda, ten, kur teka saulė, geriau neįkurti miegamojo.

Jokios technikos!

Turbūt ir sakyti nereikia, kad pagal fengšui, miegamasis – poilsio vieta. Vadinasi, ramybės čia neturėtų niekas trikdyti. Visus prietaisus – televizorius, telefonus, kompiuterius – laikykite kur tik norite, tik ne miegamajame. Tiesa, ir įkrauti šių prietaisų šiame kambaryje nevalia.

Veidrodžiui miegamasis – ne vieta

Ar girdėjote, kad veidrodis, kuriame atsispindi lova ir joje gulintis žmogus, atneša nesėkmę. Be to, veidrodis gali būti jūsų neramaus miego, košmarų priežastis. Ypač negerai, jei veidrodis yra miegamajame žmogaus, kurį dažnai kamuoja liūdesys, depresija. Jei išties šiame kambaryje reikia veidrodžio, statykite jį priešais langą. Taip jis atspindės gamtos grožį ir ramins.

Apšvietimas

Apšvietimas miegamajame turėtų būtų neryškus, raminantis. Tinka stalinės lempos, toršerai, įvairūs romantiški gaubtai – viskas, kas kuria harmoningą aplinką. Svarbu vengti ryškaus, akinančio apšvietimo, jis miegamajame visiškai netinkamas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Koks dienos režimas palankiausias sveikatai?

Miegamojo interjeras / Shutterstock nuotr.

Kur statyti lovą?

Lova – pagrindinis miegamojo baldas, tad jam turi būti parinkta tinkama vieta. Pagal fengšui, lovai keliami ypatingi reikalavimai, tad užduokite sau kelis klausimus.

  • Ar jūsų lova lengvai pasiekiama iš abiejų pusių?
  • Ar iš abiejų pusių stovi po naktinį staliuką?
  • Ar lova nepastatyta lygiai priešais duris?
  • Ar čiužinys – tvirtas, kokybiškas, natūralių pluoštų?
  • Ar lovą užklotas ir patalynė natūralios medžiagos?
  • Jei esate sutuoktiniai, ar jūsų čiužinys ir antklodės bendros? Pagal fengšui, atskiri čiužiniai ir antklodės skiria sutuoktinius.

Sienos

Sienų spalvos kuria atmosferą, nuotaiką. Svarbu, kad jos būtų švelnios, atpalaiduojančios. Puiku, jei renkatės, pavyzdžiui, persikinę, švelniai rožę, prigesintą gelsvą. Jei dekoruojate, stenkitės, kad ta būtų malonūs piešiniai, tinka sutuoktinių nuotraukos, pagal jas piešti paveikslais, raminantys gamtos vaizdai.

Visos durys – uždarytos

Pagal fengšui, miegamojo durys naktį turi būti uždarytos. Kodėl? Taip sudaromos tinkamos sąlygos tekėti energijai, kuri sustiprins jūsų sveikatą, santykius. Kalbama ne tik apie duris, bet ir apie spintą, spinteles ar kitokias duris.

Dar šis tas

Miegamajame turi vyrauti harmonija, ramybė, chaosas – nepageidaujamas. Svarbu poilsio kambaryje nekaupti daiktų. Stenkitės neapstatyti kambario baldais ar nereikalingais daiktais. Po spintomis, spintelėmis ir lova turi būti švaru. Nepuoškite kambario gyvūnų kailiais, venkite labai tamsių, ryškių spalvų (juodos, raudonos). Raudona tinka tuo atveju, jei norite pažadinti aistrą, tačiau užteks ir apkloto ar toršero. Taip pat venkite labai daug kampuotų daiktų – jie kuria nejaukią atmosferą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeutė: „Jei užpuolė rudeninis liūdesys, užteks arbatos, vilnonių kojinių ir geros draugijos“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!