Minios energijos galia

Laimingi žmonės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kartu mes – jėga! Vienas lauke ne karys!.. Šie ir daugybė kitų posakių nusako minios jėgą. Ir nieko keista. Žmonių sambūris – tai ne tik gausa ir jėga, bet ir tikras energijos blyksnis, turintis galios sunaikinti arba nuraminti kiekvieną iš mūsų.

Tikriausiai esate girdėję apie šimtosios beždžionės efektą. Paprastai šis reiškinys prisimenamas tada, kai vienu metu keliems žmonėms šauna tokia pati mintis, arba kai vienas apie ką nors galvoja, o šalia esantis kitas staiga apie tą patį prabyla garsiai.

Egzistuoja visuotinis informacinis laukas, kuriame susitelkia visos mintys bei idėjos ir iš kurio įkvėpimo semiasi mūsų planetoje gyvenę visų laikų kūrėjai.

Japonijai priklausančioje Kosimos saloje 1952-aisiais mokslininkai stebėjo beždžiones. Kad būtų lengviau tyrinėti, jie ant kranto palikdavo valgomųjų batatų, ir gyvūnai, atėję ieškoti maisto, tokioje vietoje buvo gerai matomi. Kartą viena beždžionė įkišo savo valgomąjį batatą į vandenį (veikiausiai daržovė buvo smėlėta, o švarią valgyti maloniau). Savo atradimu ji pasidalijo su kitomis beždžionėmis. Šis naujas įgūdis pamažu ėmė plisti – jaunos beždžionės stebėjo ir kartojo gentainių elgesį. Mokslininkų įsitikinimu, kai tą patį veiksmą pakartojo kritinis kiekis beždžionių (vadinamoji šimtoji beždžionė), išmoktas elgesys akimirksniu pasklido visoje šios, taip pat ir kaimyninių salų populiacijoje.

Dvasiniais mokymais besidomintys žmonės linkę daryti išvadą, esą tai tikrų tikriausias įrodymas, kad egzistuoja visuotinis informacinis laukas, kuriame susitelkia visos mintys bei idėjos ir iš kurio įkvėpimo semiasi mūsų planetoje gyvenę visų laikų kūrėjai.

Ką apie tai mano mokslininkai

Idėja, kad emocijos ir mintys, vienu metu generuojamos kelių žmonių, gali aktyviai paveikti realybę, išsakyta jau seniai. Beje, dar visai neseniai ji didžia dalimi laikyta ezoterikos sritimi ir kaip įmanoma neigta akademinių mokslų. Ir štai grupė Prinstono universiteto mokslininkų, vadovaujamų Rogerio Nelsono, gavo neginčytinų įrodymų.

Buvo atliekami eksperimentai pasitelkus atsitiktinių skaičių generatorių. Šis prietaisas faktiškai pateikia vienodą skaičių vienetų ir nulių. Eksperimento metu operatoriai „įkvėpė“ generatorių, kad jis duotų daugiau vienetų arba, atvirkščiai, daugiau nulių. Šiuo tikslu visas mintis žmonės nukreipė į norimą tikslą. Gauti rezultatai pranoko bet kokius tikėtinus duomenis, o dar buvo pastebėta štai kas: jeigu bandyme dalyvaudavo du žmonės, jų poveikis prietaisui sustiprėdavo. Ir ypač įspūdingai atrodė rezultatas, jeigu tarp operatorių buvo užsimezgęs emocinis ryšys.

Kitame etape žmonės „veikė“ aparatą kokios nors grupės veiklos metu. Paaiškėjo, kad per koncertus ir panašius renginius, susijusius su kūryba, emocijomis ir menu, „reikiamus“ skaičius generatorius pateikdavo dažniau, negu per nuobodžius rutininius posėdžius arba chaotiškus susibūrimus. Mokslininkų manymu, mažai tikėtina, kad tai būtų atsitiktiniai sutapimai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jos ir jo pasauliai – du didžiuliai skirtumai

Prieš kurį laiką per konferenciją akademinei bendruomenei R. Nelsonas pateikė ataskaitą apie naują savo komandos darbą. Mokslininkas konstatavo, kad minties jėga, siunčiama grupės žmonių, iš tikrųjų pajėgi pastebimai paveikti fizinius objektus. Toliau R. Nelsonas iškėlė klausimą, ar galima tokiu būdu padaryti įtaką įvykiams žemėje. Pavyzdžiui, sukelti teroro aktus, gamtos stichijų kataklizmus, katastrofas arba, tarkim, paveikti sporto varžybų rezultatą?

Kaip veikia kolektyvinė sąmonė

Panašių pavyzdžių istorijoje būta, tiesa, iš pirmo žvilgsnio jie atrodė ganėtinai mistiški. Antai 1944-ųjų gruodį amerikiečių karinis laivynas rengėsi švartuotis Filipinų salose, kurios tuo metu buvo užimtos Japonijos, tačiau planuota karinė operacija žlugo. Japonų specialiosios tarnybos turėjo slaptą padalinį, kuris kaupė ir prireikus panaudodavo ezoterines žinias. Kaip tik į šį padalinį pagalbos ir kreipėsi sutrikęs tuometis šalies ministras pirmininkas. Neilgai trukus jam buvo pasiūlyta sukviesti visus japonus visuotinei maldai ir paprašyti saulės deivės Amaterasu neleisti amerikiečiams pasiekti Filipinų krantų. Šimtas milijonų šalies gyventojų vienu metu surengė religines apeigas ir karštai meldėsi. Tiesa, sužinoję apie tai amerikiečiai jūreiviai iš širdies juokėsi...

Kaip moksliškai įrodyti, kad kolektyvinė malda arba meditacija gali pakeisti realybę? Kaip tik šiuo tikslu ir buvo sumanytas projektas „Visuotinis protas“.

Tačiau kaip tik tuo metu Lusono salos prieigose į JAV karinę laivų eskadrilę nepaprasta jėga atsisuko taifūnas. Trys laivai paskendo, 28 – smarkiai apgadinti, nuo denio buvo nuplauti 146 lėktuvai. Žuvo apie 800 žmonių. Taigi, kaip toje patarlėje: juokiasi tas, kas...

Kaip moksliškai įrodyti, kad kolektyvinė malda arba meditacija gali pakeisti realybę? Kaip tik šiuo tikslu ir buvo sumanytas projektas „Visuotinis protas“ (The Global Consciousness Project (GCP)). Šiandien dar sunku pasakyti, kur toliau nuves R. Nelsono laboratijos tyrimų keliai, svarbiausia, kad ir čia iniciatyvos neperimtų karo pramonė ir atradimai nebūtų panaudoti dar vienam ginkluotam konfliktui pasaulyje sukelti.

Kaip pasinaudoti minios energija ir įgyvendinti svajonę?

Pats paprasčiausias būdas patikrinti, ar veikia ši technika: tinkama reakcija į visiškai kasdienišką klausimą: „Kaip sekasi?“ Jeigu į jį dažnai pasistengsite atsakyti: „Gerai“, „Puikiai“ arba „Nuostabiai“, jums iš tikrųjų viskas ims kuo puikiausiai sektis. Šiuo atveju galioja vienintelė taisyklė: būtina tikėti tuo, ką sakote. Net jeigu jūsų gyvenime netrūksta rūpesčių, pasistenkite galvoti tik apie gerus dalykus. Rezultatas: visi manys, kad jūs – laimės kūdikis, tokiu būdu pritraukdami į jūsų gyvenime dar daugiau laimės.

Sugalvokite norą ir paprašykite kaip įmanoma daugiau žmonių nuoširdžiai palinkėti jums jo išsipildymo. Tikriausiai jūsų gyvenime pasitaikė tokių akimirkų, kai viskas aplink (skirtingai nei jūs) nė lašelio neabejodami kalbėjo, kad jums kažkas be jokių abejonių pasiseks, o neilgai trukus taip ir įvyko. Mes įpratome laikyti tai atsitiktinumu, bet sutapimų nebūna!

Viena mintis, pasiųsta į Visatą daugybės žmonių, – tai nepaprasta jėga! Ji gali iš tikrųjų ir labai svariai pakeisti jūsų gyvenimą. Tik prieš veikdami kartu su minios energija jokiu būdu neužmirškite apie savo noro intenciją. Tegul jis būna „jūsų ir visų aplinkinių gerovei“.

Skaitykite daugiau