Mirė verslininkas, buriuotojas Saulius Sveikata

Buriuotojas Saulius Sveikata / Asmeninio albumo ir „Švyturys Challenger Sailing“ nuotr.
Buriuotojas Saulius Sveikata / Asmeninio albumo ir „Švyturys Challenger Sailing“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-02-05 16:23
AA

Mirė verslininkas, buriuotojas Saulius Sveikata. Jam buvo 42 metai.

Apie artimo bičiulio netektį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė atlikėjos Nijolės Pareigytės-Rukaitienės vyras Rimvydas Rukaitis.

Sauliaus Sveikatos mirties priežastis nenurodoma.

Visi norintys atsisveikinti ir pagerbti Sauliaus atminimą kviečiami vasario 5 d., iki 21 val., ateiti į „Rekviem“ laidojimo namus Kaune (Jonavos g. 41 A).

S.Sveikatos atminimą prašoma pagerbti baltu gėlės žiedu.

Pirmadienį velionis bus išlydėtas į amžinąją kelionę. 12.30 val jis bus palaidotas Seredžiaus kapinėse.

Mano taisyklės yra dvi – tvarka ir tolerancija

Saulių Sveikatą į buriavimą prieš daugiau nei dešimtmetį atvedė aistra stichijoms, nuotykiams, pažinimo, azarto ir laisvės pojūtis.

Nidoje susiradęs draugų pradėjo plaukioti jachtomis. Kiekvienais metais įgydavo vis daugiau praktikos, laisvalaikiu rinkosi buriavimo išvykas po Viduržemio jūrą. Vėliau gilinosi į teoriją, susipažino su visais buriavimo terminais ir taisyklėmis, mokėsi laive atlikti pareigas profesionaliai.

Buriuotojas Saulius Sveikata / "Švyturys Challenger Sailing" nuotr.

Prieš kurį laiką, kai dalijosi buriuotojo patirtimi, Saulius pasakojo, kad vienas įsimintiniausių buriavimo įvykių jam buvo susijęs su paklusimu kapitono komandai. Tą kartą visi vidiniai instinktai buvo pasirengę elgtis priešingai.

Sauliui plaukiant su pakeltu genakeriu netikėtai vienas įgulos narys atsidūrė už borto. Saulius buvo pasiruošęs iškart šokti jo ištraukti, tačiau kapitono komanda buvo „laukti“ ir priplaukti arčiau, kad būtų galima ištraukti žmogų, atsidūrusį už borto.

„Sunku buvo suvaldyti norą tučtuojau šokti gelbėt“, – tuomet pasakojo Saulius Sveikata , tačiau laivo tvarka ir hierarchija yra svarbesnė už vidinius instinktus.

Iš buriuotojiškos patirties jis teigė, kad svarbu, jog kiekvienas suprastų kiekvieną net iš menkiausio žodžio ar žvilgsnio ir vykdytų savo pareigas taip, kaip sugeba geriausiai. Tai yra taip pat svarbu kaip fizinis pasiruošimas. Emocijos negali imti viršaus, nes psichologinis klimatas, tolerancija šalia esančiam komandos nariui yra labai svarbūs elementai, siekiant svarbiausių gyvenimo pergalių.