Mobiliosios fotografijos „Oskarai“: pasaulį sužavėjo net trys Ričardo Jarmalavičiaus nuotraukos

Ričardas Jarmalavičius ir jo fotografijos / Asmeninio albumo nuotr.
Ričardas Jarmalavičius ir jo fotografijos / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-08-10 06:50
AA

Mobiliosios fotografijos „Oskarams“ šiemet nominuotos net trys žinomo Lietuvos fotomenininko, komunikacijos konsultanto Ričardo Jarmalavičiaus nuotraukos. Tai paaiškėjo paskelbus pasaulinio konkurso „iPhone Photography Awards“ rezultatus.

Tarp prestižinio konkurso finalininkų pateko ir specialius „Honorable Mention“ apdovanojimus pelnė juodai baltos R.Jarmalavičiaus nuotraukos, darytos telefonu, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Nuo šiol R.Jarmalavičiaus kolekcijoje yra jau penki šio konkurso įvertinimai. Ankstesnės nominacijos pelnytos 2021 ir 2019 metais.

Autoritetinga tarptautinė komisija nugalėtojus rinko iš šimtų tūkstančių nuotraukų, atkeliavusių iš daugiau kaip 140 pasaulio šalių.

R.Jarmalavičius yra vienintelis Baltijos šalių fotografas, kurio darbai šiemet buvo apdovanoti.

Konkurso Žmonių kategorijoje specialiu apdovanojimu įvertinta R.Jarmalavičiaus nuotrauka „Knyga“, padaryta autoriaus pamėgtame Katalonijos pajūrio kaimelyje. Tirštai saulėta diena atrodo truks amžinai. Pasak fotografo, tik vienas žilas vyriškis su knyga rankose akivaizdžiai yra kitur, toli. Pasipuošęs baltais marškiniais, tarsi pasimatyme su prarasta jaunystės meile.

Knyga. Calella de Palafrugell, Ispanija, 2022 / Ričardo Jarmalavičiaus (iPhone 12 Pro Max) nuotr.

Tarp geriausių Gyvenimo būdo kategorijoje išrinkta nuotrauka „Vasaros pažadas“, kurioje įamžinta naujo gyvenimo pradžią žadėjusi 2018-ųjų vasara Barselonoje. „Tik atvykusios seserys Kornelija ir Dorotėja su mama įsikūrė prie baseino ant viešbučio stogo. Tai buvo vasara, kuri neturėjo baigtis“, – sako fotomenininkas.

Vasaros pažadas. Barselona, Ispanija, 2018 / Ričardo Jarmalavičiaus (iPhone X) nuotr.

Gyvūnų kategorijoje „Honorable Mention“ apdovanojimą pelnė nuotrauka „Kaimynai“. „Ankstyvas rytas nuošaliame Ebros deltos kaimelyje Ispanijoje, visi dar miega, girdisi tik vėjas ir paukščių ulbėjimas. Ir vienišu praeiviu susidomėję kaimynų šunys, kurie loti pradėjo tik man nutolstant“, – pasakoja autorius.

Kaimynai. Poblenou del Delta, Ispanija, 2017 / Ričardo Jarmalavičiaus (iPhone 7 Plus) nuotr.

„Visos mano nuotraukos yra labai asmeninės – jos atvirai pasakoja mano gyvenimo istoriją, tiesiogiai kadre arba už jo. Tai tarsi leidimas žiūrovui slapta pavartyti mano dienoraštį. Ir didžiausią malonumą jaučiu, kai žmonės mano nuotraukose mato savo istorijas. Nes man gera nuotrauka yra ne atvaizdas, o veidrodis. Veidrodis, kuriame kiekvienas mato savo jausmus, prisiminimus, lūkesčius, savo gyvenimą“, – sako R.Jarmalavičius.

Nuo 2007 m. vykstantys „iPhone Photography Awards“ apdovanojimai dėl visuotinai pripažinto statuso vadinami mobiliosios fotografijos „Oskarais“.

Mobiliuoju telefonu darytomis juodai baltomis nuotraukomis išgarsėjusio R.Jarmalavičiaus kūryba yra įvertinta jau daugiau kaip 70 tarptautinių apdovanojimų, publikuotos „National Geographic“, „Vogue“, „Amateur Photographer“, „Black & White Magazine“, „Photo“, kitose pasaulio žiniasklaidos priemonėse, eksponuotos parodose Prancūzijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Pernai paskelbtuose mobiliosios fotografijos reitinguose „World's Top Mobile Photographer“ R.Jarmalavičius pripažintas šeštuoju visame pasaulyje ir pirmuoju Lietuvoje. Autorius net du kartus pelnė Metų fotografo titulą pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards“ – 2018 ir 2016 metais.

Fotografas pripažįsta, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.

Ričardas Jarmalavičius / Asmeninio albumo nuotr.

R.Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, dabar vadovauja savo įkurtai strateginės komunikacijos kompanijai „Publicum“, yra pasaulinės „Havas“ komunikacijos grupės partneris Baltijos šalyse.

Daugiau R.Jarmalavičiaus nuotraukų – jo instagramo profilyje: