Monika Linkytė jau turi pusę eurovizinių balų: tarptautinė žiuri įvertino per generalinę repeticiją

Monika Linkytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Monika Linkytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Ugnė Martusevičiūtė ir Lukas Balandis iš Liverpulio
2023-05-13 11:27
AA

Penktadienį – „Eurovizijos“ finalo generalinė repeticija, kurioje pasirodė visų 26 šalių atstovai. Ją stebėjo tarptautinė žiuri, sudaryta iš muzikos profesionalų.

Penktadienį „M&S Bank“ arenoje vyko „Eurovizijos“ finalo generalinė repeticija. Joje pasirodė visų 26 šalių atstovai, kurie pateko į galutinį etapą.

Repeticiją pradėjo Austrijos atstovės Teya & Salena su daina „Who The Hell Is Edgar?“, o užbaigė Jungtinė Karalystė ir Mae Muller su kūriniu „I Wrote A Song“.

Monika Linkytė į sceną žengė 22 numeriu. Repeticija, regis, praėjo sklandžiai, o po pasirodymo pasigirdo palaikymo šūksniai.

„Eurovizijos“ finalo repeticija / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Prieš pasirodymą buvo skelbiami visų šalių atstovai, kurie turėjo praeiti scenoje su vėliava. Monika Linkytė pasirodė su baltais marškinėliais, ant kurių angliškai parašyta „Susitikinėju tik su tais, kurie žino, kur yra Vilnius“.

Pasirodymus stebėjo tarptautinė žiūri iš visų 37 šiemet konkurse dalyvaujančių šalių. Jų balai sudaro pusę eurovizinio balo, o kita pusė - telefonu balsuojančių žiūrovų.

Kaip dalyvius vertino komisija, bus paskelbta finalo vakarą. Primename, kad šiais metais tik žiūrovų balsai lėmė, kurios šalys pateko į finalą. Tai reiškia, kad dalyviams nereikėjo susidurti su teisėjais iki pat didžiojo etapo. Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių galėjo balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai buvo perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turi tokį pat svorį kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.

Fotogalerija:

Monika Linkytė „Eurovizijos“ finalo repeticijoje (14 nuotr.)
+8

Žmonės.lt primena, kad spaudos konferencijoje, vykusioje iš karto po antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio, kalbėjo visi 10 išrinktų finalistų. Tai – Albanija, Kipras, Estija, Belgija, Austrija, Lietuva, Lenkija, Australija, Armėnija ir Slovėnija.

Monika Linkytė pasidalijo savo įspūdžiais patekus į finalą.

Paklausta, ar didžiuojasi, kad jau antrus metus iš eilės Lietuva „Eurovizijos“ scenoje pristato autentiškus motyvus, Monika teigė, kad tikrai džiaugiasi, kad Europai įdomi mūsų kultūra.

„Manau, kad matau transformaciją Lietuvos muzikos industrijoje, jaučiu, kad leidžiame sau būti unikaliais, kas yra labai svarbu. Asmeniškai aš nusprendžiau įterpti liaudies motyvus į kūrinius, kai studijavau Londone ir mano galutinis egzaminas buvo sukurti ką nors unikalaus. Sukūriau keletą dainų, į kurias įterpiau liaudies motyvus. Pastebėjau, kad mano mokytojams ir kitiems bendrakursiams yra įdomu.

Tada pasakiau sau, kad jeigu dar kada nors bandysiu dalyvauti „Eurovizijoje“, norėčiau įterpti kokį nors lietuvišką dalyką. Taip didžiuojuosi, kad ši frazė ir ritualas yra labai unikalūs ir esame vienintelė šalis pasaulyje, kuri tai daro.

Negaliu išversti, kas yra sutartinė, bet, jeigu kas nors norite, paieškokite internete“, – spaudos konferencijoje sakė M.Linkytė.

„Eurovizijos 2023“ antrojo pusfinalio spaudos konferencija / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Ukraina suorganizavo reklaminę kampaniją Monikai, tai pasakė spaudos konferencijoje dirbęs žurnalistas.

„Nežinojau to, esu labai dėkinga. Šiame periode, jaučiu, kad lietuviai jaučiasi taip, tarsi mes būtume broliai ar sesės, visi esame susiję. Turime daug ukrainiečių draugų, su kuriais susidraugavome liūdnomis aplinkybėmis, dėl karo. Tai yra labai liūdna, bet jaučiuosi dėkinga ir noriu padėkoti kiekvienam ukrainiečiui, kurie kaunasi dėl mūsų visų laisvės.“

Taip pat paaiškėjo, kad Monika Linkytė pasirodys antroje finalo dalyje. Paskelbta, kad jos numeris bus 22.

Monika Linkytė / Corinne Cumming / EBU nuotr.

Grįžusi į viešbutį, Monika Linkytė portalui Žmonės.lt atsakė, kad pirmas dalykas, kurį padarys – suvalgys picą. „Jaučiuosi gerai, pavargusi, bet tikrai labai didelis džiaugsmas.“

Atlikėja taip pat atskleidė, kad jai pavyko susitikti su į Liverpulį atvykusia savo šeima – mama Rasa, tėčiu Nerijumi, broliu Mantu ir jo sužadėtine Agne.

„Buvau išbėgusi į areną ir pasimačiau su jais prieš pasirodymą, dabar jau nežinau, kada vėl juos pamatysiu. Jie palinkėjo tiesiog būti savimi“, – portalui Žmonės.lt sakė M.Linkytė.

Penktadienį Monika dalyvaus generalinėje repeticijoje. Paklausta, už ką šiandien sau norėtų padėkoti, ji atsakė, „kad net tada, kai nusibrozdinu kelius, sugebu atsikelti“.

„Aš tokia žemaitiškos prigimties. Kai man kažkas sako ne, aš netikiu. Kai užsibrėžiu kokius nors tikslus, tai jų tiesiog siekiu ir man nesvarbu, kiek reikės durų pramušti“, – portalui Žmonės.lt teigė atlikėja.

Fotogalerija:

Monika Linkytė po pusfinalio sugrįžo į viešbutį (10 nuotr.)
+4

Žmonės.lt primena, kad antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje laimę bandė 16 šalių. Tai – Danija, Armėnija, Rumunija, Estija, Belgija, Kipras, Islandija, Graikija, Lenkija, Slovėnija, Sakartvelas, San Marinas, Austrija, Albanija, Lietuva ir Australija.

Lietuvos atstovė Monika Linkytė į sceną žengė priešpaskutinė – 15.

Šiais metais tik žiūrovų balsai lėmė, kurios šalys pateko į finalą. Tai reiškia, kad dalyviams nereikės susidurti su teisėjais iki pat didžiojo etapo. Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių galėjo balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai bus perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turi tokį pat svorį kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.

Monika Linkytė pasirodė generalinėje antro “Eurovizijos” pusfinalio repeticijoje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvauja 37 šalys, iš kurių į didįjį finalą automatiškai pateko 2022 m. nugalėtoja Ukraina ir vadinamasis „didysis penketukas“ – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į renginį gauna nemokamą kelialapį.

„Euroviziją“ šiemet veda Ukrainos dainininkė Julia Sanina, anglų aktorė Hannah Waddingham, ir anglų dainininkė, „Britanijos talentų“ komisijos narė Alesha Dixon.

„Eurovizijos 2023“ antrojo pusfinalio spaudos konferencija (30 nuotr.)
+24