Musulmonus supykdė F.Kirkorovo šokis ant kryžiaus: reikalauja uždrausti jo koncertus

Filipas Kirkorovas / „Vida Press“ nuotr.
Filipas Kirkorovas / „Vida Press“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-01 14:14
AA

Rusijos atlikėją Filipą Kirkorovą nemalonumai tiesiog persekioja. Pranešama, kad prieš kurį laiką koncerto metu sušoktas skandalingas šokis ant kryžiaus supykdė ne tik krikščionis, bet ir musulmonus. Šie, kaip teigiama, reikalauja uždrausti dainininko koncertus.

Filipas Kirkorovas norėjo surengti nepamirštamą gimtadienio šou, ir jam pavyko. Tiesa, to pasekmės menininkui liūdnos. Jo šokiai ant kryžiaus koncerto metu atliekant dainą „Maria Magdalena“ sukėlė tikrą skandalą, rašo „Segodnya“.

Kaip jau skelbta anksčiau, atlikėjas buvo apkaltintas įžeidęs tikinčiųjų jausmus. Negana to, kai kurie jų nesėdėjo rankų sudėję – netgi parašė pareiškimą prieš jį Generalinei prokuratūrai ir rinko parašus peticijai, kuria reikalaujama, kad iš F.Kirkorovo būtų atimtas Rusijos liaudies artisto titulas.

Kilus neapykantos bangai, F.Kirkorovas bandė pasiteisinti. Pasak jo, viskas, kas vyko scenoje, yra fantastinė istorija, kuria nesiekiama įžeisti religijos. Tačiau atsiprašymo nebuvo gana – kritika jam skrieja ir toliau.

Anot „Telegram“ kanalo „Maš“, dabar dėl F.Kirkorovo akibrokšto sujudo musulmonai. Jie reikalauja, kad valdžia uždraustų šio Rusijos atlikėjo koncertus visame Kaukaze, argumentuodami tuo, jog „negalima įžeidinėti brolių krikščionių“.

Filipas Kirkorovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Netrukus vieno iš politinių judėjimų lyderis Saipudinas Gučigovas pareiškė, kad musulmonai „gins brolius stačiatikius, nes jie kartu su islamo pasauliu gynė pranašą nuo karikatūristų išjuokimo“. Jo nuomone, F.Kirkorovas piktnaudžiavo krikščionybės simboliu.

„Mus tiesiog erzina tai, kad tyčiojamasi iš tikinčiųjų jausmų. Tai daro ne tik Filipas Kirkorovas. Tai jau tapo įprasta mūsų šou versle“, – teigė S.Gučigovas.

Primename, kad F.Kirkorovo sceniniu performansu piktinosi ir Rusijos stačiatikių bendruomenė.

„Per dainą „Marija Magdalena“ scenoje pasirodė didžiulis šviečiantis kryžius, kurio viduje aktorė nukryžiuojama. Pats kryžius dainininkui tampa scena. Jis ant jo stovi, vaikšto, dainuoja, aktoriai sustoja priešais kryžių ir Filipas atsiklaupia ant jo“, – Maskvos patriarchato sinodo Bažnyčios ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus vadovo Vladimiro Legoidos žodžius citavo „Tsargrad“.

Tuo metu aktorė Marija Šukšina dainininko šokius ant kryžiaus pavadino „šėtoniškais“, o laidų vedėjas Borisas Korčevnikovas perspėjo, kad tai yra stačiatikių šventovės išniekinimas.

Vienas iš dvasininkų netgi kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, pranešė „RosSMI“. Rusijos teisininkas teigė, kad F.Kirkorovui gali būti iškelta byla pagal Administracinio kodekso 2 dalies 5.26 straipsnį „Tyčinis viešas religinės pagarbos objektų išniekinimas“.

Pagal šį straipsnį baudžiama nuo trisdešimties iki penkiasdešimties tūkstančių rublių arba priverstiniais darbais iki 120 valandų.