Nacionalinė filharmonija pradėjo 83-iąjį sezoną: garbūs svečiai ir istorinės sukakties minėjimas

Nacionalinė filharmonija pradėjo 83-iąjį sezoną / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Nacionalinė filharmonija pradėjo 83-iąjį sezoną / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-15 16:12
AA

Koncertu „Šviesiam atminimui“, skirtu Varšuvos ir Vilniaus getų sunaikinimo 80-mečiui, Nacionalinė filharmonija ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pradėjo 83-iąjį koncertų sezoną. Jo moto – „Garsais papasakotos istorijos“.

Maestro Modesto Pitrėno diriguojamas orkestras ir solistai – pianistas Lukas Geniušas, tenoras Rafailas Karpis, smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas bei perkusininkas Arkadijus Gotesmanas – atliko litvakų ir lenkų šiuolaikinių kompozitorių: Andrzejaus Panufniko, Witoldo Lutosławskio, Anatolijaus Šenderovo ir Lazdijuose gimusio, į JAV emigravusio Josepho Achrono kūrinius.

Tarp gausiai susirinkusios publikos buvo ir koncerto globėja premjerė Ingrida Šimonytė, užsienio šalių ambasadoriai.

Fotogalerija:

Nacionalinė filharmonija pradėjo 83-iąjį koncertų sezoną (30 nuotr.)
+24

Iki Naujųjų metų vien Vilniuje ketinama surengti per 50 koncertų, dauguma jų vyks Filharmonijos Didžiojoje salėje. Į pasimatymus su laikui nepavaldžia muzika pakvies Lietuvos nacionalinis simfoninis ir Lietuvos kamerinis orkestrai, Čiurlionio ir Vilniaus kvartetai, ansamblis „Musica humana“, publikos laukiamos muzikos pasaulio žvaigždės.

„83-iąjį koncertų sezoną pasirinkome tęsti muzikinių pasakojimų naratyvą, tad sezono moto „Garsais pasakojamos istorijos“ nuosekliai lydi į turtingą įvairaus žanro muzikos istorijų pasaulį. Jas pasakos ir Filharmonijos kolektyvai bei garsūs Lietuvos muzikai, ir iš svetur atvyksiantys žymūs atlikėjai. Bus ir su istoriniais įvykiais bei sukakčių minėjimais susijusių programų. Kaip ir sezono atidaryme, lapkričio 8 d. koncerte minėsime skausmingo istorinio įvykio – Varšuvos ir Vilniaus getų sunaikinimo – 80-metį ir pagerbsime getų aukas.

Nacionalinė filharmonija pradėjo 83-iąjį sezoną / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Įvairiais koncertais dar kartą prisiminsime Vilniaus 700 metų sukaktį, švęsime Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį, įprasminsime Čiurlionio kvarteto veiklos 55-metį, Filharmonijos vargonų 60-metį, monografiniais koncertais pažvelgsime į kompozitorių Juozo Širvinsko, Mikalojaus Noviko kūrybinį palikimą. Jei paklaustumėte, koks instrumentas dominuos kaip istorijų pasakotojas, sakyčiau, kad jų bus įvairių, bet, rudenį vykstant tradiciniam, jau aštuntajam Vilniaus fortepijono festivaliui (VFF), karaliaus fortepijonas, o juo „kalbės“ festivalio meno vadovės prof. Mūzos Rubackytės suburtas ypatingas pianistų žvaigždynas“, – sezoną pristato Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Nacionalinė filharmonija pradėjo 83-iąjį sezoną / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.