„Ruletė“ atidarė 84-ąjį nacionalinio dramos teatro sezoną: tarp premjeros žiūrovų – žinomi žmonės

Jo Stromgreno režisuoto spektaklio „Ruletė“ svečiai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Jo Stromgreno režisuoto spektaklio „Ruletė“ svečiai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-06 19:57
AA

Trečiadienio vakarą Vilniuje prasidėjo 84-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas, kurio šūkis „Neik į teatrą, nes priprasi“ sukėlė didelę diskusijų audrą. Naujojoje salėje įvyko pirmoji sezono premjera – Jo Stromgreno režisuojama „Ruletė“. Į spektaklį susirinko gausi teatro mylėtojų publika, tarp žiūrovų – ir žinomi žmonės.

Į pirmąją Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerą „Ruletė“ atvyko LNDT meno vadovai, režisieriai Kamilė Gudmonaitė, Eglė Švedkauskaitė ir Antanas Obcarskas, aktorius Arūnas Sakalauskas su žmona, klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Laubner-Sakalauskiene, psichologė Aistė Jasaitytė-Čeburiak, „Litexpo“ direktorius Jonas Sakalauskas, verslininkė Agnė Ravinskienė ir kiti.

Fotogalerija:

Jo Strømgren režisuoto spektaklio „Ruletė“ svečiai (29 nuotr.)
+23

Spektaklyje vaidina Rimantė Valiukaitė, Aistė Zabotkaitė, Kęstutis Cicėnas, Rytis Saladžius ir Augustė Pociūtė.

„Ruletę“ kuria Lietuvoje jau puikiai žinomas režisierius ir choreografas Jo Strømgren. LNDT 2018 m. jo sukurtas spektaklis „Durys“ pelnė net keturis Auksinių scenos kryžių apdovanojimus ir yra iki šiol mėgstamas žiūrovų. Minėtu spektakliu režisierius įrodė, kad refleksijai reikalinga distancija, – ten analizavęs lietuvių tautinio charakterio bruožus ir ydas, šįkart Jo Strømgrenas imasi tyrinėti, kokias svajones ir troškimus savyje užspaudžiame, siekdami būti saugūs ir tokie kaip visi.

Tarsi ruletė besisukančios scenos režisieriaus ir aktorių pateikiamos kaip situacijų komedija, kur kiekvienas personažas bando pabėgti nuo užgniaužimo, tikėdamasis patirti bent laikiną laimės jausmą. Į šią premjerą kviečiama tiek jaunoji publika, tiek vyresnieji, žinant, kad rutina ir noras iš jos ištrūkti yra aktualus visoms amžiaus grupėms.

„Ruletė“ / LNDT nuotr.

Komiškame spektaklyje klausiama, kas mus gali paskatinti vartoti svaigalus, smurtauti, patirti lyčių painiavą ir ieškoti religinių atsakymų. „Ruletė“ yra ir apie pasirinkimo laisvę bei atsakomybę, apie tikrovės ir iliuzinio pasaulio vaidmenį, o galiausiai kelia labai universalius pasvarstymus apie laikmetį, kuriame gyvename.

„Ruletės“ veiksmas vyksta mažame nereikšmingame biure, viena mažytė klaida įsuka veikėjus į netikėčiausių įvykių karuselę. Niekas nežino, ką atneš kitas apsisukimas.

„Gyvenime imamės apskaičiuotų rizikų. Atsargieji galbūt patiria nuobodulį ar tam tikrą monotoniją, tuo tarpu drąsieji nepaiso jokių ribų. Visa laimė, kad kiekvienas galime rinktis. Tačiau kas nutinka, kai už tave rizikuoja kitas? Šiuo scenos kūriniu kartu su kūrybine grupe sieksime sukurti platų asociacijų ir interpretacijų lauką, leidžiantį į spektaklio pasakojimą žvelgti iš įvairiausių – mūsų šiaurietiško kasdienio gyvenimo aktualijų, dabartinės geopolitinės situacijos arba tiesiog eilinio vieno žmogaus gyvenimo, nepriklausomai nuo laikotarpio ar vietos“, – sako Jo Strømgren.

Kiti premjeriniai spektaklio rodymai vyks rugsėjo 7, 8 ir 9 dienomis.

Primename, kad rugpjūčio pabaigoje kultūros bendruomenė socialiniuose tinkluose pažėrė kritikos naujajai Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) reklamai ir jos šūkiui „Neik į teatrą“.

Anot menų reklamos specialistės Stefanijos Jokštytės, šie žodžiai daro žalą visam nepriklausomų teatrų sektoriui: „Šiandien man svyra rankos ir darosi silpna, kaip taip galite kalbėti už visą teatro kategoriją. Ar jūs suprantate, kokią žalą darote šiuo vienu sakiniu visam teatro laukui?“

Po savaitės LNDT atskleidė aršių diskusijų sulaukusios reklamos „Neik į teatrą“ atomazgą bei galutinį šūkį „Neik į teatrą, nes priprasi“. „Neik į teatrą, nes skaudės. Neik į teatrą, nes teks mąstyti. Neik į teatrą, nes įsimylėsi“, – taip jie pristatė 84-ąjį, „Stiprių išgyvenimų sezoną“.