Nauja lietuviška juosta – apie gyvenimą po skyrybų: filmavosi O.Pikul, I.Stasiulytė ir K.Kazlauskaitė

Lietuviškas filmas „Savas, svetimas, mylimas“ / Modesto Endriuškos nuotr.
Lietuviškas filmas „Savas, svetimas, mylimas“ / Modesto Endriuškos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-07-20 16:28
AA

Jau liepos pabaigoje visus sušildys kino teatruose pasirodysianti romantinė lietuviška drama – „Savas, svetimas, mylimas“. Žiūrovai, kartu su žinomais aktoriais ir garsiais scenos atstovais Gabriele Malinauskaite-Rudziene, Vaidotu Baumila, Ineta Stasiulyte, Kristina Kazlauskaite ir kitais, turės progą sužinoti, koks vaistas geriausiai gydo nepakeliamą skyrybų skausmą.

Išgyventi skyrybas tenka ne visiems, tačiau pagrindinė filmo veikėja Ugnė tvirtai žino, jog šios patirties nelinkėtų ir didžiausiam priešui. Vienatvė, liūdesys, desperacija, tuštuma – tai viskas, kas liko po nutrūkusios santuokos. Ar gyvenimas po skyrybų vis dar įmanomas?

Gabrielės Malinauskaitės Rudzienės įkūnytai veikėjai Ugnei gyventi toliau nepadeda jokios priemonės – niekam tikę pasimatymai, mylimi jogos užsiėmimai, artimųjų pagalba, psichologės konsultacijos, net vaikų apkabinimai. Galiausiai iš kailio besinerianti ir padėti norinti sesuo bei vaikystės draugas, kurių vaidmenis atliks Ineta Stasiulytė ir Vaidotas Baumila, sudomina Ugnę paslaptinga mentorystės programa. Slaptas mentorius ne tik padeda pasveikti, bet ir sušildo nusivylusią Ugnės širdį.

Filmas „Savas, svetimas, mylimas“" / Modesto Endriuškos nuotr.

Be to, gyvenimu alsuojančiame filme netruks intriguojančių scenų – žiūrovus nustebins švelnus ir užburiantis Vaidoto Baumilos bei Gabrielės Malinauskaitės Rudzienės bučinys.

Filme kiekvienas žiūrovas galės atrasti tai, kas artima sielai – nusivylimas gyvenimu, beviltiškos meilės paieškos, depresija, laimės ašaros, pilnatvės jausmas.

O kas pagrindinės veikėjos Ugnės širdyje užima daugiau vietos? Ne visada savas padeda išgyventi skausmą, o kiekvienas svetimas gali tapti tvirčiausiu ramsčiu. Tik kuris iš jų mylimas?

Filmas „Savas, svetimas, mylimas“ (16 nuotr.)
+10

Režisierės komentaras

Liepos pabaigoje pasirodysiančio filmo „Savas, svetimas, mylimas“ režisierė Agnė Marcinkevičiūtė tikra – reginys žiūrovui suteiks ne tik puikią pramogą, tačiau ir švelniai primins apie tai, kokia svarbi yra žmogaus psichologija bei sveika emocinė būsena.

Aktorės Gabrielės Malinauskaitės Rudzienės įkūnyta veikėja Ugnė išgyvena itin sunkų skyrybų laikotarpį, todėl filme bus matomos ir nevilties, ir liūdesio, ir romantikos apraiškos. Kaip ištverti skausmą? Režisierė teigia, kad tam reikia be galo didelės drąsos ir kūrybinė komanda stengiasi šią žinutę perteikti žiūrovams: „Žmogus niekada iš nieko neišmoks nieko, na pasimokyti, gal ir galima, bet išmokti – ne.

Filmas „Savas, svetimas, mylimas“" / Modesto Endriuškos nuotr.

Išmokti galima tik iš savęs. O tam reikia labai didelės drąsos. Kiekvienas žmogus turi savo asmenines baimes, kurios daugiau ar mažiau neleidžia žiūrėti į tą bedugnę. Taigi mūsų filmo herojė yra viena iš tų drąsuolių“.

Agnė Marcinkevičiūtė filmą režisuoti nusprendė iš karto perskaičiusi scenarijų, mat jis yra gyvenimiškas ir tikras: „Tai – nėra eilinė romantinė komedija. Ir situacija yra sudėtinga, nes post-pandeminis žmogus tikrai turi sukaupęs daugybę medžiagos apmąstymams.

Todėl mes nuosekliai siekėme sukurti tam tikrą daugiasluoksniškumą: suteikti žiūrovui pramogą ir tuo pat metu nepretenzingai pakalbėti apie rimtus psichologinius dalykus, kuriuos patiria šiuolaikinis žmogus. Tai – netektis ir savo gyvenimo statymas iš naujo. Visa tai lydi nerimas, nepasitikėjimas savimi – tai yra tas amžinas savęs ieškojimas, kuris dramaturgiškai dėkingas kinui savo dinamika su staigiais posūkiais į švelniai komiškas situacijas.

Filmas „Savas, svetimas, mylimas“" / Modesto Endriuškos nuotr.

Kalbant apie filmo istorijos svarbumą, aš tikrai nežinau, ar galiu viešai atskleisti vieną labai svarbų filmo aspektą, todėl pasakysiu lakoniškai – taip iš tikrųjų atsitinka gyvenime. Ir tai buvo mano apsisprendimo dirbti prie šio projekto esminis faktorius, nes aš skaičiau scenarijų ir jaučiau, kad tai – tikra. Ir, prisimenu dar pagalvojau, kad atverti tokius intymius išgyvenimus yra drąsu, nes mes šiandien garsiai nekalbame apie savo nesėkmes, bet vaidiname labai viską žinančius ir sėkmingus“.

„Filmas yra dedikuotas tam, kad vėl pajaustume kino malonumą ir dažniau sau kartotume: juk gyvenimas yra gražus“, – teigia režisierė.

Filmas „Savas, svetimas, mylimas“ – liepos 29 d. visuose Lietuvos kino teatruose!