Nauja pradžia: kodėl ji neturėtų bauginti

Moteris be veido / Vida Press nuotr.
Moteris be veido / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Nauja pradžia visuomet yra dvejopa: jaudinanti ir kartu bauginanti. Nors gyvename tik kartą, turime galimybę mėginti pradėti iš naujo ne sykį. Nesvarbu, tai gyvenimas naujoje šalyje, nauji santykiai ar naujas darbas. Svarbiau, kad ta baimė nesustabdytų.

Nauja kryptis

Tiesa yra tokia, kad nors sakoma, jog norisi pradėti viską nuo pradžių, iš tiesų mes nenorime pradėti nuo absoliučiai švaraus lapo. Labiau esame pasirengę tęsti kažką toliau, tik pakeisti kryptį, kad tas „kažkas“ padarytų mus laimingesnius.

Visiškai atsisakyti praeities nėra įmanoma – juk pasaulį suvokiame per savo ankstesnės patirties prizmę. Tačiau tai nereiškia, kad negalime į savo gyvenimą ir mintis įsileisti kitokios – visiškai naujos – patirties. Neretai net nereikia visko „mesti“ – tereikia pabandyti daryti kitaip.

Rankos.
Rankos. / Scanpix/Panthermedia nuotr.

Priimti nauja – paleisti sena

Ar žinote, kodėl nauja pradžia baugina? Todėl, kad nežinote, kaip bus. Ir to negalite sukontroliuoti. Taip pat dėl to, kad, prieš pradedant kažką nauja, reikia paleisti kažką sena. Ir, kaip žurnalui „Flow“ teigia psichologas Barry Lubetkinas, mes linkę to nedaryti. Užbaigti kažką, kas mums artima ir pažįstama, neskatina jaustis gerai ar saugiai. Net mus skaudinančių santykių užbaigimas – ir tas atrodo negerai. Nes jaučiamės spiriami iš komforto zonos, iš mums įprastos aplinkos ar situacijos.

Tačiau būtent tai, kad nežinote, ko tikėtis iš naujos pradžios, kad sunku numatyti, kaip viskas bus, ir turėtų džiuginti bei jaudinti. Juk ta nauja pradžia gali vesti jus laimingesnio, geresnio gyvenimo link.

B. Lubetkinas pataria: „Pasistenkite priimti tuos nepatogius jausmus, kai nauja pradžia paskatins jus nervintis. Pamatysite, kad tie jausmai išsisklaidys savaime. Emocijos ateina ir praeina – kaip bangos.“

Vandenynas
Vandenynas / Fotolia nuotr.

Tobulėjimas

Nauja pradžia – tai galimybė permąstyti gyvenimą ir pakreipti jį ta linkme, kuria norime. Mūsų prigimtis skatina vengti permainų, nes jos atrodo nesaugios. Tačiau jei pasitaiko gera galimybė (tarkime, naujas darbas; o gal nauja meilė, vardan kurios teks kraustytis gyventi kažkur toli) ar tiesiog jaučiate, kad reikia kažką užbaigti, darykite tai. Paklauskite savęs, kas blogiausio galėtų nutikti šioje situacijoje? Ir kas bus, jei šia proga nepasinaudosite? Paprastai, kai garsiai įvardijamos baimės, paaiškėja, kad jos nėra tokios didelės, kad sustingdytų ir neleistų judėti pirmyn.