Naujajame „Ji + 7“ dienos numeryje – viskas apie etiketą: kuo rengtis, kaip elgtis ir ką dovanoti!

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (29 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.
AA

Esate pakviesta į vestuves ar jubiliejų, o gal tik pas draugus vakarienės? Kad ir kokia proga, dažnai kyla elementarių klausimų – ką dovanoti, kuo rengtis, ar vestis kartu vaikus...

Tokiais atvejais labai praverčia išmanyti etiketą ir elgesio taisykles, kad ir jūs, ir šventės šeimininkai nejustų diskomforto. Jeigu įdomu, naudingų etiketo žinovų patarimų rasite atsivertę numerio temą „Menas būti viešnia. Etiketo patarimai“.

Ir, žinoma, koks gi žurnalas be įdomių žmonių. Šįkart kalbiname Palangos gelbėjimo tarnybos vadovą. Saulėta ir karšta diena prie jūros daugeliui asocijuojasi su tingiu poilsiu. Palangos gelbėjimo tarnybos gelbėtojams tai įtemptas ir atsakingas metas.

Drąsuoliams vadovaujantis Jonas Pirožnikas pasakoja, kad gelbėtojų darbas – kur kas daugiau nei pro žiūronus žiūrėti į vandenį. Plačiau apie gelbėtojų kasdienybę ir nutikusias istorijas skaitykite interviu „Siekiame, kad po atostogų į namus grįžtų visi“.

Kita mūsų viešnia – Natalija Latonina. Ji prisistato profesionalia plaukų stiliste ir vizažiste. Reta jos klientė žino, kad savo grožį patiki diplomuotai teisininkei. „Laiminga esu nepabijojusi atsisakyti socialinio statuso ir išdrįsusi dirbti tai, kas miela širdžiai“, – pildyti slapčiausias svajones ragina grožio meistrė. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Pakeitusi profesiją, atradau tikrąją laimę“.

Kad nuvykus į kitą šalį netektų nusivilti viešbučio teikiamomis paslaugomis, labai svarbu žinoti keletą dalykų. Bendrovės TNS LT atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos poilsiautojams vis labiau svarbus komfortas ir viešbučių kokybė. Tai visiškai suprantama, nes per poilsinę kelionę daug laiko praleidžiama viešbučio teritorijoje. Tikimasi, kad apgyvendinimo kokybę atspindi žvaigždutės. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Tik ar visada galima kliautis šiuo žymėjimu? Jei aktualu, nepraleiskite straipsnio „Kaip išsirinkti viešbutį“.

Tikriausiai ne vienai kilo klausimas, kiek gi kalorijų reikėtų suvartoti per dieną, kad būtų nei per daug, nei per mažai? Vieno teisingo atsakymo nėra. Kiekvienam skirtingai. Kalorijų skaičius priklauso nuo daugybės faktorių: amžiaus, svorio, ūgio, lyties, gyvenimo būdo ir pan.

Esama įvairiausių formulių bei lentelių, kurios padeda nustatyti optimalų suvartojamų kalorijų paros skaičių. Viena žinomiausių – Harriso Benedicto formulė, sukurta dar praėjusio amžiaus pradžioje, bet populiari iki šiol. Įdomu? Atsiverskite straipsnį „Skaičiuojame kalorijas“.

Sporto pasaulis – ne tik alinantis, negailestingas, bet ir labai gražus. Tą įrodo sportininkės, kurios puošia įtakingiausių pasaulio mados žurnalų puslapius. Sportiškos gražuolės žavi ne tik atletiškomis figūromis, bet intriguoja ir gyvenimo istorijomis. Daugiau apie sportininkių stilių ir gyvenimą sužinosite perskaičiusi straipsnį „Sporto pasaulio pažibos“.

Kad ir kaip saugomės, ne visada pavyksta išvengti vabzdžių įgėlimų ir kai kurių gyvūnų įkandimų. Kokių atsargumo priemonių reikėtų imtis, kad netektų aimanuoti, ir ką daryti, jei ištiko toks nemalonumas? Tai ypač svarbu žinoti alergiškiems žmonėms. Plačiau apie tai „Greitoji pagalba įgėlus vabzdžiui“.

Vasarą saulės išsausintą odą reikia daugiau prižiūrėti. Nebūtina pirkti brangių kremų ar kaukių. Sustangrinti, sudrėkinti odą, užgydyti spuogelius ar sumažinti išsiplėtusias poras galima natūraliomis priemonėmis iš vaisių, uogų ar daržovių. Natūralių grožio receptų ieškokite straipsnyje „Kosmetika iš sodo“.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (29 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Atnaujindami namus paprastai sugaištame daug laiko ir išleidžiame nemažai pinigų. Neskubėkite atsikratyti pabodusių baldų ir keisti juos naujais. Įdėjusi šiek tiek pastangų ir pasitelkusi vaizduotę, seniems daiktams galite įkvėpti naujos gyvybės. Kaip? Patarimų rasite straipsnyje „Atnaujiname namus. Kelios praktiško idėjos“.

Geležinė valia, pasitikėjimas savimi, užsispyrimas ir nenoras pasiduoti – savybės, kuriomis pasižymi stipri, įtakinga ir valdinga moteris. Vis dėlto istorijos apie tokias dailiosios lyties atstoves apipintos stereotipais, neretai trukdančiais augti ir siekti daugiau.

Dažnam atrodo, kad geležinė ledi seniai palaidojusi visas silpnybes ir moterišką švelnumą. Tačiau išgyvenimų ir silpnumo akimirkų jos patiria ne mažiau nei bet kurios kitos. Skirtumas tik tas, kad stipri moteris sugeba greičiau atsitiesti ir nelaukia, kol kiti išties pagalbos ranką… Galbūt atpažinote save, įdomu sužinoti daugiau? Atsiverskite straipsnį „Apie stiprias moteris“.

Prancūzija visame pasaulyje garsėja maisto kultūra. Šalis turi turtingą kulinarijos istoriją, pradedant kaimo valgiais ant medinio lentų stalo ir baigiant prabangiais restoranais Eifelio papėdėje. O mums, moterims, smalsu, ką gi valgo elegantiškosios prancūzės karštą vasarą. Plačiau apie tai ir receptų ieškokite straipsnyje „Prancūziška vasara“.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (29 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Taip pat naujajame numeryje rasite įvairių pudingų ir gėrimų receptų karštai dienai.

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!

Skaitykite daugiau