Naujajame „Ji“ numeryje – biologinio laikrodžio paslaptys
Arbata – ypatingas gėrimas. Už ją pasaulyje populiaresnis tik vanduo. Tačiau kad taptų toks mėgstamas, į žmonių širdis ir namus kelią skynėsi ištisus tūkstantmečius... Daugiau apie arbatos istorijos ištakas bei arbatos receptų rasite knygelėje „Arbatos valandėlė“, kuri šįkart – kartu su žurnalu „Ji“.
Na, o numerio temoje sužinosite, kaip tiksi jūsų biologinis laikrodis, kas esate: „vieversys“ ar „pelėda“. Mokslininkų teigimu, žmonės, kurie gyvena įsiklausydami į savo bioritmus, geriau jaučiasi, yra laimingesni, sveikesni ir netgi lieknesni. Be to, juos kur kas dažniau lydi sėkmė. Jei įdomu, nepraleiskite straipsnio „Kaip veikia mūsų biologinis laikrodis“.
Naujajame "Ji" numeryje, kaip visada, jūsų laukia įdomių pašnekovų. Štai onkologė chemoterapeutė Edita Juodžbalienė sako, kad šiais laikais vėžys tikrai nėra nuosprendis, ypač jei laiku pastebėtas ir pradėtas gydyti. Geriausias būdas apsisaugoti nuo šios klastingos ligos – sveikas gyvenimo būdas ir reguliari profilaktinė patikra. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Krūties vėžys – dar ne nuosprendis“.
O štai kitas pašnekovas Andrius Pauliukevičius pasišventęs sportui. Kultūristas ir asmeninis treneris sporto salėje lieja prakaitą nuo septyniolikos. Prieš kelerius metus ėmė treniruoti bei sveikos mitybos mokyti gerai savijautai ir grožiui neabejingus žmones. Apie tai, kaip protingai sportuoti ir kodėl sportas laikomas jaunystės eliksyru, sužinosite perskaitę interviu „Gyvenimo tikslas – sveikata ir grožis“.
Visi žinome, kad sukurti klestintį verslą – sudėtingas, daugybės jėgų ir laiko reikalaujantis darbas. Daug lengviau, kai siekti bendro tikslo pečius suremia visi artimieji. Šį kartą rubrikoje „ŽMONĖS / iš arčiau“ garsenybės dalijasi šeimos verslo subtilybėmis.
Spalio 9 dieną pasaulis minėjo svarbią sukaktį – 75-ąjį Johno Lennono gimimo metinių jubiliejų. „The Beatles“ lyderis buvo gerokai pranokęs laiką, jo mintys puikiai suprantamos bei artimos ir XXI a. žmonėms, o muzika skamba taip pat gerai kaip ir prieš trisdešimt metų. Plačiau apie šią neblėstančią legendą skaitykite rubrikoje „Garsenybės / legenda“.
Nuo seno laikoma, kad sultingieji obuoliai ne tik suteikia jėgų, bet ir pailgina jaunystę. Ko turi šie rudens vaisiai, sužinosite atsivertę straipsnį „Obuoliai. Ir skanu, ir sveika!“.
Šiuo metu itin populiarios didelio intensyvumo treniruotės, į sporto sales jos pritraukia šimtus žmonių. Tačiau Lietuvos sporto universiteto lektorė dr. Simona Pajaujienė perspėja: fiziškai nepasirengusiems entuziastams didžiuliai krūviai gali tapti mirtinai pavojingi. Jei aktualu, nepraleiskite straipsnio „Sportuodami nežalokime organizmo“.
Trumpėjančios dienos, vis dažniau plaunamos lietaus, ryškiomis spalvomis nusidažę medžiai jau privertė mus pakeisti garderobą. Rengiamės šilčiau, tačiau ar lygiai taip pat saugome savo odą? Kasdienes grožio procedūras pritaikykime vėsesniems orams. Grožio patarimų rasite straipsnyje „Odos priežiūra rudenį“.
Informacijos apie pakuočių rūšiavimą apstu. Kaip ir kodėl reikia rūšiuoti, turbūt aišku visiems. Tačiau kokia apčiuopiama rūšiavimo nauda, kokiais daiktais atgimsta mūsų tvarkingai surūšiuotos pakuotės, tikrai žinoma ne visiems. Šįkart rubrikoje „Gamta / žaliasis puslapis“ – apie atgimstantį stiklą.
Naujajame numeryje laukia ir meilės istorija, „Likimo gidas“, daug įdomių temų laisvalaikiui ir, žinoma, valgių receptų.
Šįkart svečiuose – vengrų virtuvė. Ji vadinama viena gardžiausių ir turtingiausių virtuvių Europoje, gausi kvapų, spalvų, prieskonių ir, žinoma, aštrumo. Be to, soti, su rudenį ypač derančiais mėsos troškiniais. O tai mums, lietuviams, ypač patinka. Na, o desertui siūlome išsikepti cinamono bandelių, vaflių...
Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!