Naujasis Lietuvos pilietis Dexteris Fletcheris ambasadoje Londone davė priesaiką

Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris / Scanpix ir asmeninė nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Praėjusią savaitę britų aktoriui ir režisieriui Dexteriui Fletcheriui (55) išimties tvarka suteikus Lietuvos pilietybę, gegužės 26-ąją Lietuvos ambasadoje Londone jis davė priesaiką.

„Šiandien ypatinga diena – Dexteris davė priesaiką Lietuvos Respublikai. 25 metų kelionės pabaiga ir naujos pradžia!“ – feisbuke iškilminga proga pasidžiaugė D.Fletcherio sutuoktinė, operos ir teatro režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pasidalijusi ir keliomis įsimintino įvykio nuotraukomis.

„Tai įkvepia stengtis ir darbuotis toliau, siekiant, kad Lietuvos vardas būtų dar svarbesnis pasaulio kontekste, – bent maža dalelyte prie to prisidėti. Ši galimybė – mano ketvirčio amžiaus kelionės vainikavimas, tuo pačiu ir naujo etapo pradžia, kuriame aš galėsiu veikti didesne jėga, kokybiškai atstovaudamas Lietuvos kinematografininkų, Lietuvos menininkų interesams pasaulyje“, – anksčiau sakė režisierius D.Fletcheris.

Siandien ypatinga diena - Dexteris dave priesaika Lietuvos Respublikai. 25 metu keliones pabaiga ir naujos pradzia! ACIU...

Posted by Dalia Ibelhauptaitė on 2021 m. gegužės 26 d., trečiadienis

D.Fletcheriui Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei, t.y. už veiklą, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, Lietuvos galios ir autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo; jį rekomendavo daugelis žymių Lietuvos kultūros veikėjų. Teigiamas išvadas pateikė Kultūros ministerija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

„Toks gražus palaikymas dar labiau motyvuoja stengtis už mus visus, stengtis už šalį, kuri man suteikė tiek šviesos. Esu labai dėkingas už pasitikėjimą ir tikėjimą manimi. Tikiu, kad kartu nuveiksime dar daug darbų“, – teigė D.Fletcheris.

Prieš 25 metus pirmąkart atvykęs į Lietuvą, tuomet neseniai atgavusią nepriklausomybę, D.Fletcheris sako sutikęs daug jaunų ir talentingų žmonių bei tvirtina, jog „nepaprastai didžiuojasi“ iš jų užaugusiais tarptautinio lygio menininkais, vertinamais Europoje ir už jos ribų.

D.Fletcheris dėkojo kolektyvams, kurie rekomendavo suteikti jam Lietuvos pilietybę.

Dexteris Fletcheris (19 nuotr.)
+13

„Vilnius city opera“ pažymi, kad D.Fletcheris artimai bendrauja su Lietuvos kino kūrėjais ir puoselėtojais, yra tapęs aktyviu ne vienos labdaros akcijos dalyviu, jam padedant surinktos lėšos skiriamos daugiavaikėms šeimoms, onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui. 

Pasak „Vilnius city opera“ pranešimo, D.Fletcheris artimai bičiuliaujasi su Lietuvos muzikais, užsienyje pristatydamas savo kūrybą visuomet mini Lietuvą, filmuose įtraukia lietuviškas frazes, ar net pačių lietuvių pasirodymus, visuomet domėjosi Lietuvos istorija ir savo pasišventimą lietuviškoms tradicijoms bei kultūrai paliudijo 1997-aisiais, kai pakeitė konfesiją – monsinjoro Kazimiero Vasiliausko buvo pakrikštytas kataliku.

Vėliau jis Vilniaus arkikatedroje susituokė su operos ir teatro režisiere D.Ibelhauptaite. 

Pati režisierė sako, jog vyrui suteikta Lietuvos pilietybė yra „labai didelė dovana tėvams“, ištvėrusiems tremtį, daug skausmo, bet nepraradusiems „gerumo ir atvirumo kitiems“ bei priėmusiems D.Fletcherį „kaip savą“.

„Jų namuose jis niekada nebuvo atvykėlis. Ši diena vainikuoja didelę mamos svajonę, kad jos mylimoje Tėvynėje Dexteris būtų savas ne tik šeimoje. Esu laiminga, kad tai pagaliau įvyko. Nepaprastai džiaugiuosi, kad Lietuva yra tapusi gražia plataus pasaulio dalimi, kad mūsų laisvė, kultūra, pasiekimai yra įdomūs ir įkvepiantys kitus“, – teigė D.Ibelhauptaitė.

Dalios Ibelhauptaitės ir Dexterio Fletcherio vestuvės 1997-aisiais (10 nuotr.)
+4

Savo kūryba garsus pasaulyje 

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusį ketvirtadienį išimties tvarka suteikė D.Fletcheriui Lietuvos pilietybę atsižvelgęs į Pilietybės reikalų komisijos rekomendaciją, į menininko nuopelnus garsinant Lietuvą.

„D.Fletcheris yra vienas ryškiausių meno kūrėjų, kurie, nors ir gimę ne Lietuvoje, savo asmeninį likimą bei kūrybinius planus artimai sieja su mūsų šalimi, stiprina jos autoritetą visame pasaulyje“, – pažymėjo prezidentas.

1966-aisiais gimęs D.Fletcheris per daugiau nei 4 dešimtmečių aktoriaus karjerą sukūrė vaidmenų daugybėje pripažintų Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų (JAV) kino juostų bei serialų, tarp jų  – Guy‘aus Ritchie 1998-ųjų filme „Lok, stok arba šauk“, 2011-aisiais jis buvo nominuotas BAFTA apdovanojimams už režisūrinį debiutą juostoje „Pašėlęs Bilas“.

Jis prodiusavo keturias „Oskarų“ statulėles susižėrusią juostą „Bohemijos rapsodija“, režisavo „Oskarą“ už muziką bei du „Auksinius gaublius“ laimėjusį filmą „Rocketman“.

Dexteris Fletcheris su žmona Dalia Ibelhauptaite, aktoriai Lucy Boynton, Rami Malekas ir Margot Robbie „Auksinių gaublių“ svaigulyje / Asmeninio albumo nuotraukos
Skaitykite daugiau