Naujo LRT sezono atidarymo iškilmėse – būrys pasipuošusių svečių: rinkosi ne tik TV žvaigždės

LRT sezono atidarymo svečiai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Nacionalinės dailės galerijoje pirmadienio vakarą vyko iškilmingas naujo LRT televizijų sezono atidarymas. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, šventinis renginys sulaukė garbių kviestinių svečių, tarp jų – pramogų, politikos, meno bei kultūros atstovai.

Naujo sezono pristatymo nepraleido būrys žinomų žmonių. Tarp į renginį atvykusių svečių pastebėti buvo galima Giedrių Masalskį, Remigijų Šimašių, Visvaldą Matijošaitį ir jo mylimąją Loretą Stonkienę, Vytautą Juozapaitį su žmona Egle, Loretą Sungailienę, Ugnę Siparę su vyru Mariumi, Violetą Baublienę. Į šventinį vakarą atvyko ir Jurgita Jurkutė, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Edita Mildažytė su širdies draugu Sauliumi Pilinku, Neringa Zeleniūtė su vyru Martynu Tyla, Tomas Vytautas Raskevičius, Laura Paukštė ir Dominykas Kubilius bei daugelis kitų.

Martynas Tyla, Neringa Zeleniūtė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nuo rugsėjo 3 d. startuojantis naujas sezonas skelbia – visas dėmesys į tai, kas svarbiausia Lietuvos žmonėms.

„Šią vasarą skirtingos LRT komandos į vasaros keliones išsiruošė skirtingais maršrutais, turėdamos bendrą tikslą – priminti, kad LRT – ne tik sostinės bet visos Lietuvos transliuotojas. Miestelių aikštėse įsikūrusi LRT radijo ar televizijos studija tapo įvykiu, padedančiu kurti dialogą su mūsų auditorija.

Loreta Sungailienė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Naują LRT televizijų sezoną įkvėpė Lietuvos žmonės, kuriuos atradome, sutikome, kalbinome, pažinome. Stengėmės sezoną matyti jūsų akimis, kurdami laidas, atrinkdami filmus, planuodami kultūros ir sporto renginių transliacijas, kurios reikšmingos ir įdomios būtų jums. Sugrįžtame pasiruošę atspindėti ir rodyti tai, kas svarbiausia jums, žiūrovams“, – teigia generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Visų trijų televizijos naujienų tarnybų žurnalistai ir naujajame sezone tęs pradėtus darbus – tikrins, tirs, išklausys, girdės, analizuos ir informuos. Nuo rudens turės naują korespondentų punktą už Atlanto – svarbiausios naujienos bus pranešamos iš Vašingtono.

Mėgstančių prasmingą pramogą naujajame sezone laukia spalvingas muzikinis pokalbių šou „Svajonių duetai“. Šeštadienio vakarais žiūrovais išvys penkis svajones pildančius duetus su gyvomis legendomis ir mus jau palikusiais atlikėjais.

LRT televizijų naujo sezono pristatymas (210 nuotr.)
+204

Sporto mėgėjų laukia ne tik dar vienas Eurolygos sezonas, bet ir svarbiausias metų sporto renginys – 2022 metų FIFA pasaulio futbolo čempionatas Katare.

„LRT eteryje ir toliau žibės garsiausi Lietuvos sportininkai, nes šį sezoną transliuosime svarbiausius pasaulio ir Europos plaukimo, lengvosios atletikos, irklavimo, dailiojo čiuožimo bei ledo ritulio čempionatus, kurių gausa leis darkart įsitikinti, kad LRT – svarbiausia sporto televizija“, – teigia sporto žurnalistas Ramūnas Grumbinas.

Dominykas Kubilius, Laura Paukštė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Naują kino sezoną eteryje pradės kinomanų pamilta Džeimso Bondo filmų saga: vien rugsėjo mėnesį žiūrovai turės galimybę išvysti penkis serijos filmus. Kokybišką kiną savo žiūrovams dovanos visą ateinantį sezoną. Bus parodytas šių metų „Oskarų“ laureatas „Drive my car“ (2021), Woody Allen komedija „Rifkino festivalis“ (2020), kino klasikos gerbėjus džiugins Charlie Chaplino filmų retrospektyva, o serialų žiūrovai išvys naują lietuvišką serialą „Trolių ferma“ (2022) bei didžiulio populiarumo sulaukusį istorinį draminį serialą „Vikingai“ (2013).

Naujas sezonas žiūrovus kviečia žiūrėti tris naujas kultūrines laidas: dailei skirtą „Dėmesio! Iešome meno“, fotografijai – „Perspektyvą“, kalbos ir kalbėjimo paslaptims – „Kalbos anatomiją“.

Remigijus Šimašius / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Kasmet formuodami naują LRT Plius sezoną ieškome, kaip galėtume praturtinti ir pamaloninti kultūros turinio ieškančią auditoriją, prisidėti prie skirtingų meno žanrų ir kultūros temų aktualizavimo ir puoselėjimo. Nuo rugsėjo LRT Plius kultūros laidų tinklelyje bus daugiau laiko skiriama dailei, kuri turbūt labiausiai decentralizuota, ją galima lengvai rasti net ir atokiausiuose Lietuvos miesteliuose; fotografijai, kuria mėgėjiškai užsiima absoliuti dauguma išmaniuosius telefonus turinčių Lietuvos gyventojų; ir kalbai, per kurią kasdien patiriame ir kuriame savo vidinį bei išorinį pasaulį, tai darome absoliučiai visi, net ir tie, kurie patiria kalbos sutrikimų.

Tomas Vytautas Raskevičius / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nekantriai laukiu šios laidos, nes toks platus požiūris į kalbos mechaniką, metafiziką ir psichologiją, kokį siūlo laidos kūrėjai, žada išties daug įdomaus“, – pasakoja Agnė Biliūnaitė, kultūros turinio redaktorė.

Skaitykite daugiau