Naujus titulus paveldėję princas Williamas su Catherine pirmąkart lankėsi Velse: sužavėjo 4-metis
Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis Williamas ir jo žmona Catherine antradienį pirmą kartą po to, kai tapo Velso princu ir princese, apsilankė Velse.
Pasveikinti karališkosios poros prie Holihedo prieplaukos Anglesio saloje prie Velso šiaurės vakarų pakrantės susirinko gausios minios žmonių.
Apsilankiusi gelbėjimo valčių stotyje ir susitikusi su įgulos nariais, savanoriais, Velso princesė Catherine ypač susižavėjo keturmečiu berniuku Theo Cromptonu. Pastarasis atrodė susijaudinęs, kad gali susitikti akis į akį su karališkosios šeimos atstove, ir džiaugsmingai įteikė jai gėlių puokštę, rašo people.com.
Sužavėta trijų vaikų mama priėmė rausvas rožes ir pritūpė, kad pabendrautų su berniuku. Prie jos prisijungė ir princas Williamas.
Po apsilankymo gelbėjimo valčių stotyje pora trumpai pasivaikščiojo iki ir kitose Velso vietose, kur susitiko su žmonėmis iš mažų įmonių ir organizacijų, pavyzdžiui, pakrančių apsaugos tarnybos ir jūrų kadetų.
Po pietų karališkoji pora nuvyko į Velso pietus, į pakrantės miestą Swansea, kur aplankė pertvarkytą bažnyčią, paverstą klestinčiu bendruomenės centru. Čia įsikūręs maisto bankas, per savaitę padedantis daugiau kaip 200 žmonių, ir „Swansea Baby Basics“ organizacija, dalijanti būtiniausius daiktus pagalbos stokojančioms motinoms. Catherine pati dalyvauja tokioje veikloje nuo pandemijos laikų, anksčiau padėjo rūšiuoti ir iškrauti siuntinius, skirtus motinoms ir kūdikiams, kuriems jų reikia.
Prieš pat porai atvykstant į Šv.Tomo bažnyčią, bažnyčios varpai suskambo pagal „Dieve, saugok karalių“ melodiją, o keli iš 300 geros valios žmonių, susirinkusių siauroje gatvėje, dainavo kartu.
Williamas Velso princo titulą paveldėjo mirus jo senelei karalienei Elžbietai II, o jo tėvui – ankstesniam Velso princui – tapus karaliumi.
Vizitas surengtas žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad Williamas neplanuoja „jokių“ investitūrų.
„Nuostabu, kad Karolis jiems suteikė šį titulą. Vaikystėje jis visada buvo vadinamas Williamu iš Velso. Jie labai tam tinka, nes gyveno Anglesyje ir žino viską apie Velsą“, – „People“ sakė 65 metų vietos gyventoja Sarah East.
80 metų Pauline Bushrod, kuri taip pat buvo minioje, kalbėjo: „Puiku, kad jie čia atvyko. Mūsų būsimi karalius ir karalienė.“
Kita vietinė moteris pridūrė: „Tai garbė, kad naujasis Velso princas atvyksta čia, į šią bendruomenę, kai jie vis dar gedi Jos Didenybės.“
Karalių Karolį III, tuomet dar tik 20-metį princą, 1969 metų liepą jo motina per televizijos transliuotą investitūros ceremoniją Kernarvono pilyje oficialiai paskelbė Velso princu. Elžbieta II tuomet uždėjo jam ant galvos Velso princo karūną ir įteikė kitus Velso princo simbolius.
Šalies naujienų agentūra „Press Association“ pranešė, kad užuot planavęs investitūrą Williamas didžiausią dėmesį skirs tam, kaip laikui bėgant stiprinti Velso žmonių pasitikėjimą ir pagarbą.
Tuo tarpu jo žmona Catherine, žinodama su Velso princesės vaidmeniu susijusią istoriją, nori surasti „savo pačios kelią“, kelios dienos po karalienės mirties rugsėjo 8-ąją sakė šaltinis karališkojoje šeimoje.
Tuo metu Williamas telefonu pasikalbėjo su Velso pirmuoju ministru, tvirtu respublikonu Marku Drakefordu. Pokalbio metu princas paminėjo, kad „labai myli Velsą“.
Princas, kuris anksčiau su žmona gyveno Anglesyje ir dirbo Karališkųjų oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotu, sakė, jog jam ir Velso princesei „garbė, kad karalius paprašė jų tarnauti Velso žmonėms“.