Pirmas oficialus naujųjų Velso princo ir princesės renginys: aplankė gedinčiuosius Norfolke

Princas Williamas ir Velso princesė Catherine / „Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas ir Velso princesė Catherine / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
2022-09-15 16:59
AA

Mirus karalienei Elizabeth II, karališkosios šeimos nariai pasistūmėjo paveldėjimo eilėje ir gavo naujus titulus. Naujaisiais Velso princu ir princese po monarchės mirties tapę princas Williamas ir jo žmona Catherine Middleton ketvirtadienį leidosi į pirmą savo oficialų renginį.

Ketvirtadienį princas Williamas ir jo žmona Velso princesė Catherine lankėsi Sandringame – privačioje karališkosios šeimos žiemos poilsiavietėje Norfolke, rytų Anglijoje, pora apžiūrėjo karalienės gedinčių žmonių prie Norvičo vartų paliktas gėles.

Sandringame per Kalėdas tradiciškai susirenka karališkoji šeima, kurios nariai Kalėdų dieną eina į vietinę bažnyčią ir bendrauja su gyventojais.

Fotogalerija:

Velso princas ir princesė lankosi Sandringame (13 nuotr.)
+7

Praėjus porai dienų po karalienės Elizabeth II mirties, jos anūkas naujasis Velso princas ir sosto įpėdinis princas Williamas pasidalijo jautriu įrašu, kuriame dėkojo savo močiutei.

„Pasaulis neteko išskirtinės lyderės, kurios atsidavimas šaliai, valdomoms teritorijoms ir Tautų sandraugai buvo absoliutus. Per ateinančias kelias dienas dar daug bus pasakyta apie jos istorinio valdymo laikotarpio reikšmę.

Aš, kita vertus, netekau močiutės. Nors ir gedžiu dėl jos netekties, kartu jaučiuosi ir nepaprastai dėkingas. Turėjau privilegiją semtis jos išminties ir palaikymo keturis dešimtmečius. Mano žmona dvidešimt metų turėjo jos palaikymą. Mano trys vaikai su ja galėjo praleisti atostogas ir sukurti prisiminimus, kurie jų širdyse išliks visą gyvenimą.

Ji buvo šalia visomis laimingiausiomis mano gyvenimo akimirkomis, taip pat ir sunkiausiais momentais. Žinojau, jog ši diena ateis, bet turės praeiti šiek tiek laiko, kad gyvenimas be Močiutės mano mintyse taptų realybe.

Dėkoju už kilnumą ir meilę, kurią ji parodė mano šeimai ir man. Taip pat nuo visos savo kartos esu dėkingas jai už pareigos ir orumo pavyzdį, kuris atėjo iš kitos epochos, bet kartu ir buvo artimas mums visiems.

Mano močiutė yra pasakiusi, kad gedulas yra kaina, kurią sumokame už meilę. Visas liūdesys, kurį jausime per ateinančias savaites parodys meilę, kurią jautėme savo išskirtinei karalienei. Gerbsiu jos atminimą remdamas savo tėvą karalių visais įmanomais būdais“, – rašoma princo Williamo pranešime.

Mirus karalienei su gedinčiais britais susitinka ir kiti karališkosios šeimos nariai. Karalienės Elizabeth II jauniausias sūnus 58 metų princas Edwardas su žmona Sophie ketvirtadienį lankėsi Mančesteryje, šiaurės vakarų Anglijoje. Miesto centrinėje bibliotekoje peržiūrėjo užuojautų knygą.

Jie taip pat turi apžiūrėjo gėles Šv. Anos aikštėje ir susitiko su visuomenės nariais, kurie šioje vietoje savanoriauja.

Princas Edwardas ir Vesekso grafienė Sophie su dukra Louise Windsor / Scanpix nuotr.

Po 2017 metų sprogdinimo Mančesterio arenoje, per kurį žuvo 22 žmonės, aikštė buvo tapusi gėlių jūra.

Numatoma, kad per karalienės laidotuves rugsėjo 19 d. šimtai pasaulio lyderių ir monarchų susirinks į istorinę Vestminsterio abatiją pačioje Britanijos sostinės širdyje.

Tarp patvirtinusiųjų, kad dalyvaus laidotuvėse – JAV prezidentas Joe Bidenas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Japonijos imperatorius Naruhito.