Neįprasti būdai sulieknėti be jokio vargo
Koks patikimiausias ir veiksmingiausias būdas sulieknėti? Žiauri tiesa yra tokia: reikia mažiau ir sveikiau valgyti bei reguliariai sportuoti. Ir ne savaitę kitą, o nuolat. Tada svoris ilgainiui normalizuojasi ir nekelia jokių problemų. Stinga valios? Na, tuomet teks ieškoti įvairių lengvesnių metodų. Jų yra ne vienas. Ar veiksmingi? Pabandykite ir sužinosite.
Mokslininkai teigia, kad puikuotis dailia figūra gali padėti keli keisti triukai. O jeigu juos pabandysite pritaikyti praktiškai, galbūt galėsite padėkoti mokslo vyrams už sutaupytas kalorijas ir gražesnes kūno formas...
Pritemdykite šviesas
Vaikystėje turbūt dauguma mūsų bijojo tamsos. Tačiau naujausios Kornelio universiteto studijos teigia, kad paslaptis, padedanti mažiau suvalgyti, slypi labai paprastame veiksme – tiesiog reikia pritemdyti šviesas. Tyrėjai tikina, jog žmonės, valgydami patalpoje, kurioje viešpatauja jauki prieblanda, patiria didesnį malonumą ir suvalgo net 18 proc. mažiau maisto nei tie, kurie maistu mėgaujasi ryškiai apšviestose vietose. Greičiausiai sutiksite, kad romantiška vakarienė dviese, nutvieksta žvakės liepsnų, kur kas geresnis pasirinkimas nei fluorescencinėmis šviesomis viliojanti greitojo maisto užkandinė.
Rinkitės paprastas tiesias taures
Stilingos raitytos, kreivos ar plačios taurės ant vaišių stalo atrodo labai puošniai. O gerti iš jų – vienas malonumas! Tiesa, neretai tokiu atveju neapskaičiuojame savo įprasto per dieną išgeriamo skysčių kiekio ir vis gurkšnojame kokį saldų gazuotą gėrimą ar sultis... Britų tyrėjai tikina, kad net 60 proc. daugiau alkoholio, sulčių, gazuotų saldžių gėrimų išgeriama iš elegantiškos taurės nei iš paprastos tiesios stiklinės. Šiuo atveju svarbu ne tik iš kokio indo geriama – ne mažiau turėtų rūpėti ir patys gėrimai.
Ilsėkitės ir gerai išsimiegokite
Taip, taip! Neišsimiegojote ir esate pavargusios? Greičiausiai save palepinsite gardesniu kąsneliu, ar ne? Mayo Clinic atlikti tyrimai tvirtina, kad jei miegate mažiau nei 6,5 val. per parą, tai neigiamai veikia jūsų figūrą. Kodėl? Dėl trumpo miego vidutiniškai suvartojama 500 kcal daugiau negu įprastai! Taigi miego stygius skatina apetitą ir norą valgyti, nes padidėja hormono grelino (alkio hormono) gamyba. Žodžiu, išvada viena – miegokite ir ilsėkitės!
Nesakykite „aš negaliu“
Psichologiniai niuansai turi didelę įtaką stengiantis maitintis skaniai ir atrodyti gerai. Mokslininkai mano, kad negalima savęs bausti žodžiais „aš negaliu valgyti“. Juk maistas, kad ir kaip būtų, turi teikti malonumą. Kur kas geriau susitelkti į tai, KO geriau nevalgyti. Taip daug lengviau save nuteikti pozityviai ir tinkamai motyvuoti. Tarkime, „aš nevalgysiu riebaus torto, bet jį pakeisiu kitokiu skanėstu, pavyzdžiui, gaivia želė“. Neatimkite iš savęs galimybės mėgautis gardžiu maistu!
Mąstykite pozityviai
Manote, kad turite antsvorio, esate apkūni? Mąstykite iš naujo! Savo mintimis kuriame savo pasaulį, vadinasi, ir save. Tai dar kartą patvirtina, koks svarbus yra tinkamas nusiteikimas. Mokslininkų nuomone, įkyriai nuolat galvoje besisukančios mintys apie maistą ir svorio metimą bei save gali jus įkalinti tame pačiame taške ar net pakenkti. Štai viename tyrime net 59 proc. moterų, kurių KMI buvo 20 ir manė esančios apkūnios, ilgainiui pasiekė 25 KMI ribą. Vadinasi, net fiziniai pratimai ir tinkama mityba nepadės, jeigu nepradėsite mylėti savęs!
Liaukitės spoksoti į skanėstus!
Ar taip nebūna, kad, vos nusprendus sukrimsti žalių salotų, iškart pradeda vaidentis baltoji mišrainė su daug riebaus majonezo ar pyragaitis su daug daug kremo? „Nuodėmingą“ maistą pradedame matyti visur: reklamose, televizorių ekranuose, prekybos centruose... Naujausi tyrimai tvirtina, kad reikia stengtis atsispirti tokiems skanėstams, kurie ne tik turės neigiamos įtakos jūsų figūrai, bet ir sutrukdys siekti tikslo. Geriau tokiu atveju bėgti sukrimsti kažko sveikesnio ir naudingesnio, o nesveiko maisto vaizdus susiekite su tuo, ko stengiatės atsikratyti, t. y. su papildomais kilogramais. Kaip atspirtį tiems įkyriai gundantiems vaizdams pažiūrėkite, pavyzdžiui, Youtube filmuką, kaip atrodo žmonės, kurie nebesugeba kontroliuoti savo apetito. Tokių sukrečiamų vaizdo filmukų tikrai nestinga. Pasak psichologų, kartais sukrečianti informacija suveikia kaip šaltas dušas ir akimirksniu įkvepia valios.
Gėrimų ir maisto pasirinkimas
Maistas ir gėrimas turi būti darnus duetas, o ne plyšauti skirtingais balsais. Oregono universiteto mokslininkai tvirtina, kad valgio ir gėrimų suporavimas gali padėti sutaupyti kalorijų ir turėti įtakos maistui, kurį pasirenkame. Sakykime, žmonės, kurie geria vandenį, dažniausiai poruoja jį su daržovėmis ar kitais sveikesniais patiekalais, o štai saldūs gazuoti gėrimai dažniausiai ir asocijuojasi su keptomis bulvytėmis, picomis, mėsainiais, pyragais ir pan. Tad vanduo – universalus pasirinkimas visais gyvenimo atvejais. Išgerkite jo prieš valgį ir pamatysite, kad apetitas nebebus toks žvėriškas. Apskritai tyro vandens dieta – pati geriausia. Apie ją plačiau galite paskaityti šiame straipsnyje.