Nemėgstantiems šurmulio: kaip išgyventi šventes

Apatiška moteris / Vida Press nuotr.
Apatiška moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-12-23 19:54
AA

Kūčios, Kalėdų dvi dienos, Naujųjų švetimas, Naujų metų dvi dienos. Per jas teks ne kartą apsikeisti dovanomis, aplankyti arba būti aplankytam giminių ir draugų. Daugumai patinka šis šurmulys, bet ką daryti, jei nesate ta dauguma? Tiesiog šiek tiek labiau paisykite savo poreikių, skirkite dėmesio kitiems ir pasistenkite bent žiemos šventėms pakeisti požiūrį.

PRIEŠ ŠVENTES

Dėmesys sau

Neigiamai nereaguoti į triukšmą, taurių skimbčiojimą, gausybę žmonių ir dar didesnę gausą patiekalų padeda atida sau. Jei žmogus išsimiegojęs, sotus, patenkintas savo veikla, santykiais ir kitais dalykais, jo netrikdys šurmulys.

Tad jei patiriate stresą, pasistenkite prieš šventes atsipalaiduoti – daugiau vaikščiokite gryname ore, pamedituokite, išmėginkite jogą, piešimą ar skirkite daugiau dėmesio hobiui.

Nustatykite ribas

Švenčių ir atostogų metu teks bendrauti daugiau – gal net daug daugiau – nei įprastai. Be pačių švenčių, dar bus įvairiausių kalėdinių vakarėlių ir renginių. Jei tikrai jums viso to per daug, o galbūt esate introvertai ir mintis apie žmones ir bendravimą jums kelia paniką, nustatykite ribas: su kuo galite susitikti, kada tai daryti, o kada – atsisakyti kvietimo. Visur dalyvauti nebūtina, antraip išsisemsite ir po švenčių bei atostogų jausitės išsekę visomis prasmėmis.

Pasiruošimas

Jei nenorite sulaukti klausimų apie asmeninį gyvenimą, nukreipkite dėmesį užduodami klausimų apie pašnekovus.

Jei komunikacija nėra jūsų stiprioji pusė, prieš eidami į svečius ar priimdami juos pas save apgalvokite, apie kokius neutralesnius dalykus galėtumėte kalbėti. Jei nenorite sulaukti klausimų apie asmeninį gyvenimą, nukreipkite dėmesį nuo savęs užduodami klausimų apie pašnekovus. Apie tai, kas jiems įdomu, svarbu. Jei turite dėmesį mėgstančių draugų ar artimųjų, kalbinkite juos – tiksliau, klausykitės jų. Tokie žmonės visuomet turi, ką papasakoti, ir tai daro su malonumu.

O jei esate tikri, kad neišvengsite nepatogių klausimų, iš anksto būkite paruošę atsakymus.

Nusiteikimas

Pasistenkite žiemos šventėse, pasiruošime joms, žmonių susibūrimuose, dovanų apsikeitimuose ir bendravime įžvelgti prasmę, kažką gražaus. Tai, kas jums atrodytų vertinga.

Kalėdų stalo dekoras. / AOP nuotr.

ŠVENČIŲ METU

Apsirenkite patogiai

Taip, pasipuošti norisi, bet labai puošnūs drabužiai – tai nebūtinai patogūs drabužiai. Apsivilkite ką nors gražaus, bet kartu ir patogaus. Kad ir kašmyrinį megztuką ir sijoną. Juk jei ir taip šventė kelia įtampą, nereikia, kad ją dar labiau skatintų siaura ar per trumpa suknelė.

Pasisiūlykite padėti

Jei atvykote į svečius, pasisiūlykite padėti paserviruoti stalą ar užbaigti gaminti maistą. Taip išvengsite bereikalingo dėmesio ir būsite išties naudingi. Jei planuojate likti iki vakaro pabaigos, pasisiūlykite nurinkti ir / ar išplauti indus. Tai padės šiek tiek atsitraukti nuo šurmulio.

Nepadauginkite alkoholio

Alkoholis atpalaiduoja, skatina užsimiršti, ir tai yra pavojinga. Jeigu žinote, kad padauginę alkoholio imate kalbėti, ko nederėtų, arba alkoholis skatina agresiją, nepadauginkite. Antraip kitą dieną ne tik skaudės galvą, bet ir bus gėda. 


Kalėdų stalo dekoras. / AOP nuotr.

Gražių, jaukų ir ramių švenčių!