Netipinį personažą įkūnijusi Milda Noreikaitė: „Daug sunkiau nei vaidinti – būti savimi“

Milda Noreikaitė / Serialo stop kadras
Milda Noreikaitė / Serialo stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-20 18:56
AA

Serialas „Detektyvai: 209“ džiugina ne tik intriguojančiais siužeto vingiais, bet ir puikia žinomų aktorių komanda. O, kaip sako vieną iš pagrindinių vaidmenų čia sukūrusi aktorė Milda Noreikaitė, šios detektyvų istorijos ne tik pralinksmins nusiminusius, bet ir tuos, kurie serialų pasaulyje ieško kažko naujo.

Serialo „Detektyvai: 209“ pagrindiniai veikėjai – policijos partneriai Julius ir Robkė. Julius (aktorius Leonardas Pobedonoscevas) – vyresnis, labiau patyręs ir dažnai jaučiantis nusivylimą savo darbu. Tuo tarpu Robkę (aktorius Deividas Breivė) – erzina tai, kad policijoje per mažai teisingumo ir per daug taisyklių… Taip partneriams gimsta verslo idėja – už atlygį spręsti kitų žmonių problemas, tampant kietais detektyvais! Kiekviena byla, kurios jie imasi, savaip absurdiška. Tačiau finalas – panašus. Ima atrodyti, kad būtų geriau, jei serialo personažai tos bylos nė nebūtų ėmęsi…

Serialo „Detektyvai: 209“ stop kadras

Į beprotiškiausius nuotykius pasiryžusiems leistis detektyvams kompaniją nuolatos palaiko ir viena ypatinga moteris – administratorę Ingą suvaidinusi aktorė M.Noreikaitė.

Būtent jos personažas seriale keisis ir augs labiausiai. O kartu – taps tikra atsvara dviem nuolat šalia esantiems vyrukams. „Mano personažas eigoje labai pasikeičia, perima vadovavimą į savo rankas. Be to, tai – gana netipinis personažas, kaip ir dauguma kitų, esančių seriale. Visi išeina iš rėmų ir yra labai savotiški su savo keistais pasauliais. Juos galima mylėti, galima nemėgti, bet jie yra tokie – hiperbolizuoti ir su savo ydomis“, – pasakoja M.Noreikaitė.

Serialo „Detektyvai: 209“ stop kadras

Anot aktorės, naujasis serialas – drąsaus formato, todėl tikrai turėtų patikti ir jauniems žiūrovams. „Taip pat tiems, kurie serialų pasaulyje nori kažko naujo. Dar rekomenduočiau nusiminusiems – turėtų prablaškyti“, – šypteli ji.

Toks pats įsimintinas darbas buvo ir filmavimo aikštelėje. Kaip pasakoja M.Noreikaitė, kūrybiniame procese komanda jautė daug laisvės, o puikią atmosferą sustiprino ir dar puikesni kolegos.

„Su Leonardu ir Deividu dirbti buvo labai smagu! Tai – puikūs partneriai ir geri žmonės. Dar ir labai juokingi (šypsosi). Aikštelėje visada jautėsi atsipalaidavimas ir gera nuotaika, o tai – labai svarbu, nes kūryba ateina tik atsipalaidavus“, – įsitikinusi ji.

Serialo „Detektyvai: 209“ stop kadras

Tiesa, tiek kine, tiek ir teatro scenoje vaidinanti Milda neslepia – nepaisant to, kaip tą dieną aktorius besijaustų, atsistojus ant scenos ar prieš save išvydus kameras, dažniausiai visuomet pavyksta persijungti į visai kitą režimą.

„Atrodo, nėra jėgų arba sergi, tačiau išėjus į sceną įsijungia kažkokie resursai. Ir, jei gera pjesė, pasineri į tą gyvenimą. Aišku, vienų resursai didesni, kitų – mažesni. Svarbu nepiktnaudžiauti, o kai esi pervargęs, rasti laiko pailsėti“, – pasakoja ji.

O ar dažnai vaidybos pasitaiko ir realiame gyvenime – tuomet, kai M.Noreikaitė neturi kurti jokio personažo ir tiesiog būti savimi?

„Man rodos mes visi, nepriklausomai nuo profesijos, skirtingose aplinkybėse elgiamės skirtingai. O vaidyba juk ir yra tai – būti tam tikrose aplinkybėse, tam tikruose santykiuose su žmonėmis ir pasauliu. Personažo mąstyme, logikoje. Vaidyboje nėra kažko, ko negalėtum atrasti savyje. Nes, tam tikra prasme, viską perleidi per save. O vaidinti gyvenime nematau prasmės. Laisvu laiku geriau kaip tik prisiminti, kas tu esi, nepasimesti tarp kuriamų personažų ir realaus gyvenimo. Man rodos, daug sunkiau nei vaidinti, gyvenime yra būti savimi“, – sako aktorė.