Norite ką nors sužavėti? Pasinaudokite CŽV metodais

Pokalbis / Vida Press nuotr.
Pokalbis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-10-02 19:07
AA

Kažkada psichologijos profesorius Jackas Schaferis mokė agentus, kaip daryti įtaką žmonėms. Svarbiausia – jūsų asmenybės žavesys. Jei jo turite, visa kita bus lengviau: galėsite sužavėti patikusį priešingos lyties asmenį, savo bosą ar draugės mamą.

Pasak Schaferio, egzistuoja viena auksinė taisyklė, kuria vadovaujantis, galima sužavėti bet kokį žmogų. O skamba ji paprastai: „Priverskite savo pašnekovą pamėgti save patį“. Kaip to pasiekti? 

1. Sąmoningai suklyskite

Kai Jackas Schaferis pradėdavo vesti seminarus naujokų grupei, jis tarsi netyčia suklysdavo tardamas kokį nors žodį ir leisdavo save pataisyti, be to, apsimesdavo sutrikęs ir dėkodavo už pastabumą. 

Atrodo, dėmesio nevertas triukas, ar ne? Tačiau juo pasiekiami trys tikslai: žmonės pasijunta labiau savimi pasitikintys, ima laisviau bendrauti ir patys nebebijo klysti. Šiuo metodu galima vadovautis, norint patraukti į savo pusę bet kokį žmogų: kai pasirodome ne idealūs, su mumis tampa paprasčiau bendrauti. Prisiminkite, kiek kartų vakarėliuose žiovaudavote, kai pašnekovas jus stengdavosi priblokšti savo erudicija...

2. Kalbėkite ne apie save, o apie pašnekovą

Mes labai įsijautę į neprilygstamas savo asmenybes ir mažai kreipiame dėmesio į kitus. Bet, norėdami patikti kitiems, turime nuoširdžiai jais domėtis. 

Yra puiki Dale‘o Carnegie mintis: „Jei nuoširdžiai domėsitės kitais žmonėmis, per porą mėnesių susirasite daugiau draugų nei per dvejus metus, bandydami juos sudominti savo asmenybe“.  

Kolegos / Vida Press nuotr.

Labai svarbu kalbėtis su žmonėmis apie JŲ reikalus: domėkitės jų šeima, biografija, vaikais, nuomone tuo ar kitu klausimu – ir jie jums bus tikrai dėkingi.

3. Pasakykite komplimentą nuo kito asmens

Kartais komplimentai skamba kaip pernelyg tiesmukas noras prisigretinti. Be to, daugelis nemoka jų priimti ir sutrinka. Taigi, veikite aplinkiniu keliu: jei norite pagirti jums į akį kritusį bendradarbį, galite pasakyti, kad girdėjote, jog jo skyriaus bosas džiaugėsi tokiu kūrybingu komandos nariu. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Taiklios neurologo Oliverio Sackso įžvalgos

4. Nepamirškite užjausti

Kiekvienam svarbu žinoti, jog žmonės supranta ir palaiko jo emocijas. Visiems pasitaiko blogų dienų, ir kaip tik tada gera jausti, jog kažkas suprato jūsų nusivylimą, jog šuniui ant uodegos nuėjo būsima sutartis ar į telefono skambutį neatsiliepė svarbus klientas...

Labai svarbu žodžiais išreikšti, kad mums suprantami kito jausmai.

Labai svarbu žodžiais išreikšti, kad mums suprantami kito jausmai. Būkite nuoširdūs – jei tik kaip papūga kartosite pašnekovo žodžius, nerasdami savų, atrodysite kaip prastas aktorius.

Kolegos / Vida Press nuotr.

5. Paprašykite pagalbos

Egzistuoja toks Bejamino Franklino efektas, pavadintas, remiantis jo fraze: „Daugiau tikėtina, kad tas, kuris kažkada jums padarė gero, mielai padės jums dar kartą, nei tas, kuriam padėjote jūs“. Žmogus, kuris padaro gerą darbą, išauga savo akyse. 

Taigi, jei norite patikti, geriau nesiūlykite savo pagalbos, o jos paprašykite – skamba gal ir paradoksaliai, bet tai patikrintas metodas. Aišku, svarbu saikas prašant...

6. Pasiekite, kad žmogus pats save pagirtų

Tarp paprasto ir pataikūniško komplimento riba labai slidi, tad geriau, kad žmogus pats pripažintų savo dorybes. Tarkime, kažkas pasakoja: „Tas projektas surijo visą laiką – dirbau dieną naktį“. Jūs tarstelite: „Betgi reikia geležinės valios...“ O pašnekovas tęsia: „Na, taip, reikėjo pasistengti, kad spėčiau. Bet susikaupiau ir viską baigiau laiku – gerai padirbėjau“. Laiku įterpti tokias replikas – aukštasis pilotažas. Bet pasitreniruoti kasdieniuose pokalbiuose tikrai verta!

Kolegos / Vida Press nuotr.

Be to, visai nereiškia, kad, pasinaudoję šiais patarimais, manipuliuosite žmonėmis. Ne, jūs jiems patiksite ir juo sužavėsite. O juk šito ir norėjote, ar ne?