Nutarėte tuoktis? Užduokite vienas kitam šiuos klausimus!

Besikalbanti pora / Vida Press nuotr.
Besikalbanti pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-23 21:15
AA

Meilė sujungia žmones ir žadina norą būti drauge amžinai. Tačiau, kad santuoka tęstųsi ilgai ir laimingai, svarbūs ir kiti dalykai.

Juk kartais gali paaiškėti, jog žmonės gyvenimą, buitį ir kasdienybę šeimoje įsivaizduoja visai skirtingai – pradedant norimu vaikų skaičiumi ir baigiant požiūriu į pinigus.

Todėl užduokite šiuos klausimus vienas kitam ir sąžiningai atsakykite. Galbūt atsakymai tik sustiprins jūsų ryžtą būti drauge? O gal nutarsite šiek tiek pagalvoti ir šį svarbų sprendimą kuriam laikui atidėsite?

1. Ar mes norime vaikų? Daugelis turbūt nė nemirktelėję atsakytų „taip“. Nuomonės ima skirtis, kai imama svarstyti dabar ar po kelerių metų, kuris darys karjeros pertrauką ar dirbs abu?

Labai svarbu ir kad sutaptų požiūris į vaikų auklėjimo principus. Žinoma, kol jų nėra, sunku įsivaizduoti visas smulkmenas, bet tokie dalykai, kaip amžius, nuo kurio vaiką galima palikti su aukle ar leisti į darželį, motyvavimo sistema, mityba yra esminiai dalykai, dėl kurių turėtumėte sutarti.

Besiruošiantys bendram gyvenimui turi išdrįsti kalbėtis visomis temomis.

Kita vertus, jei vienas iš sutuoktinių jau yra turėjęs šeimą ir augina vieną ar kelis vaikus, jo atsakymas gali būti ir neigiamas. Kartais žmonės negali ar nenori turėti vaikų. Tai reiktų išsiaiškinti dar iki vedybų.

Tiesa, kartais žmonės nuomonę keičia. Tačiau to nuspėti negali niekas, net jie patys.

2. Kiek svarbus seksas mūsų santykiuose? Rodos, ką čia galima aptarinėti, kai aistros liejasi ir abu sieja stipri fizinė trauka. Tačiau jei savo antrai pusei neišdrįstate šia tema nieko pasakyti, nėra gerai. Besiruošiantys bendram gyvenimui turi išdrįsti kalbėtis visomis temomis. Ar kalbatės apie tai, kas jums patinka, ir kas ne? Ar galite atsisakyti mylėtis, žinodami, kad kitas tai supras?

Jei vienas partneris yra labai jautrus, ir pavyzdžiui, konfliktas darbe užgesina jo aistrą, ar kitas to nepriima kaip atstūmimo ir stengiasi suprasti situaciją? Šeiminiame gyvenime pasitaikys ir ligų, ir nelengvų kūdikio auginimo naktų, todėl neišsiaiškinti intymūs lūkesčiai ir požiūris į seksą gali virsti mažais ar dideliais konfliktais.

3. Kaip planuosime išlaidas? Nemažai moterų vis dar yra įsitikinusios, jog jų pinigai yra jų, o štai sutuoktinis privalo pasirūpinti ir namų, ir automobilio išlaikymu.

Būtinai išsiaiškinkite, kaip judu suprantate bendrą biudžetą ir asmenines išlaidas. Jei labai skiriasi pajamos, ar uždirbantis mažiau gali tikėtis partnerio paramos? Ar jums svarbi vedybų sutartis? Ar gyvensite taupymo, ar pinigų leidimo režimu?

Išsiaiškinkite, kaip judu suprantate bendrą biudžetą ir asmenines išlaidas.

Kartais net ir gana turtingi žmonės yra labai šykštūs, ir – priešingai, net gaunantys kuklias pajamas mėgsta lankytis teatre, kine, restoranuose. Įvardykite, kaip norėtumėte kurti buitį, ir tai aptarkite su savo išrinktuoju. Jau pats pokalbis parodys, ar panašiai mąstote, o jei nesutarsite – pamatysite, ar sunkiai leidžiatės į kompromisus.

4. Ar gerbi mano tėvus ir draugus? Santykių pradžioje ir tėvai, ir draugai nėra tokie reikšmingi. Žinoma, gyvensite su vyru, o ne su jais. Tačiau jei jis arba jūs negalėsite pakęsti vienas kito giminaičių, konfliktų tikrai bus. Tėvai, net jei santykiai su jais nėra itin geri, vis tiek yra vieni svarbiausių žmonių mūsų gyvenime.

Nei vyras, nei moteris neturėtų blaškytis tarp dviejų ugnių – tėvų ir antrosios pusės. Nes laikui bėgant teks vis tiek pasirinkti. Arba susigadinti santykius su abiem.

5. Kaip supranti asmeninę laisvę? Vienam gali būti normalu atsegti partnerio piniginę ir iš ten pasiimti kelis eurus, kitas tai gali suprasti kaip didžiulę nepagarbą ir įžeidimą.

Bendravimas su priešinga lytimi irgi gali tapti nesutarimų priežastimi. Jei jūs nematote nieko bloga pietauti su kolega, turėtumėte tą patį leisti ir savo vyrui. Jei kartais išeinate su draugėmis pasibūti, vadinasi, ir jis turi teisę pašėlti su draugais.

O gal jums svarbu ramybė ir nenorite savo gyvenimo meilės dalytis su niekuo? Jeigu ir jis taip pat mano – gerai. Labai dažnai pavydas ir skirtingas asmeninės laisvės poreikis bei jos supratimas apkartina net ir labai mylinčių žmonių ryšį.