O.Gasanovas prisiminė karčią mokyklos patirtį: persekiojo gėdos jausmas, skaudino pravardė
Rugsėjo 1-ąja suskambus varpeliams, moksleiviai sugužėjo atgal į klases. Nors šventė džiaugsminga, deja, ne visiems sugrįžimas į mokyklą atneša teigiamas emocijas – juk čia tenka patirti šilto ir šalto. Kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas prisiminė savo mokyklos laikus, kai tekdavo susitaikyti su linksniuojama pravarde dėl tamsaus gymio bei jaučiama gėda dėl sunkiai prasiverčiančios šeimos.
Rugsėjo 1-osios proga socialiniuose tinkluose pasipylė džiūgaujančių tėvelių įrašai su jų vaikų nuotraukomis. Tiesa, kai kurie suaugę ir patys pasikrapštę po archyvus, dalijosi savosiomis akimirkomis iš mokslo metų pradžios šventės.
Savąja nuotrauka iš mokyklos laikų pasidalijo ir kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas. Visgi jo nuotrauką lydėjo ne džiaugsmingas įrašas, o kartūs prisiminimai ir svarbus patarimas šiandien žengiantiems mokyklos koridoriais.
Savo patirtimi ir mintimis Orijus sutiko pasidalinti su portalo Žmonės.lt skaitytojais.
„Mokykloje man būdavo gėda, kad esu iš išskyrusios šeimos. Mokykloje man būdavo gėda, kad mano senelis ir mama, kurie mane augino, neturi tiek daug pinigų, kiek kitos šeimos. Mokykloje man būdavo gėda, kad esu tamsesnis už visus (šitą faktą man daug kas pasistengdavo priminti, viena iš pravardžių buvo „Čigonas“).
Bet jums, moksleiviai (pirmokai, antrokai, trečiokai ir visi visi iki dvyliktokų ir studentų), dėl nieko gėda neturi būti. Nei dėl seno stiliaus džinsų, nei dėl senovinio telefono, nei dėl garbanotų plaukų. Gėda, nebent kai pats ką nors negražiai pavadini, pasijuoki iš didelės nosies, iš didelių akių, mažo ūgio, gražiųjų strazdanų, kurių visą gyvenimą norėjau, bet neturiu. Gėda turi būti, kai negražiai pasielgi. Bet ne todėl, kad esi kitoks nei visi.
Atminkite, mes visi labai skirtingi. Vaikai ar suaugę. Vieni aukštesni, kiti žemesni, vieni storesni, kiti plonesni. Vieni protingi, kiti mažiau. Mūsų požiūriai skirtingi, mūsų draugai skirtingi, darbai kitokie, atlyginimai skiriasi. Kiekvieno iš mūsų gebėjimai kitokie.
Tadas moka statyti, Eglė skaičiuoti, Gustė geriau už visus tvarko namus, Jokūbas gražiausiai iš visų piešia, o Dalia visai nemoka piešti, bet ji nuostabiai dainuoja. Gedas gal ir visai nieko nemoka mokykloje, bet jis pats geriausias kompiuterinių žaidimų lošėjas, ir tai nereiškia, kad jis bus bedarbis ar voliosios pakrūmėse. Ne. Gedas žais kompu, rodys save per „Youtube“ ir uždirbs daugiau už Antaną, kuris gerai moką tik geografiją. Antananas daug keliaus, po visą pasaulį. Bet uždirbs mažiau už Gedą, kompiuterių lošėją. Nuo to Antanas nebus nelaimingesnis. Nes Antanui ne pinigai, o įspūdžiai neša laimę.
Visų mūsų laimė skirtinga, kaip ir mes visi skirtingi. Su savo jausmais, savo pasauliais. Gerbkime vieni kitus, nuo pirmos klasės iki 100 metų ir ilgiau. Su rugsėjo 1-ąją. Tegu visi mokslo metai būna be gėdų“, – rašė Orijus Gasanovas, kurio jautriu ir taikliu įrašu socialiniuose tinkluose pradėjo dalintis tūkstančiai.