Organizmo valymas – mada ar būtinybė?

Natūralus gydymas / Fotolia nuotr.
Natūralus gydymas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-07 19:30
AA

Sveikuoliai ir gydytojai nepaliauja diskutuoti – reikia valyti organizmą ar ne, tai mados reikalas ar būtinybė. Natūralios medicinos specialistai neleidžia abejoti: jei uoliai švariname savo namus, kaip galime negalvoti apie savo organizmą? Pavasaris, o ypač gavėnia, – tinkamiausias laikas pagerinti savo savijautą švarinant organizmą.

Pavasarį dažnas skundžiasi jėgų stygiumi, svaigstančia galva, nenoru ko nors imtis, kartais nesinori tam tikro maisto, labiau erzina žmonės ir susiklosčiusios situacijos. Rodos, nesergate, bet kažkas ne taip. Kas atsitiko? Galbūt išties įsimetė liga, apėmė stresas, lėtinis nuovargis arba... pernelyg užsiteršė organizmas. Juk gyvename labai užterštoje aplinkoje: kvėpuojame užterštu oru, geriame nešvarų vandenį, o daugiausia patys sau kenkiame, valgydami nesveiką maistą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prisijunkite prie akcijos, skirtos Dauno sindromą turintiems vaikams

Taigi atėjo laikas padėti organizmui išsivalyti. Sveikuoliai teigia, kad tai daryti reikėtų porą kartų per metus, o pavasaris tam labai tinkamas dėl to, kad šaltuoju metų laiku daugiau ir nesveikiau valgome, mažai judame ir gerokai rečiau būname lauke. Daugelis lėtinių ligų gali būti užteršto organizmo pasekmė. Tai įrodo faktas, kad po įvairių valymosi procedūrų (dietų, papildų ar žolelių vartojimo) kartais žmonės stebisi atsikratę seniai varginusių negalavimų. Valyti organizmą geriausiai pamažu ir keliais etapais, skiriant dėmesį visoms sistemoms, kurios atsako už teršalų šalinimą. Pirmiausia valomas žarnynas, paskui kepenys ir tulžies pūslė, inkstai, bronchai ir plaučiai, kraujas, limfa, kraujagyslės. Natūralių terapijų specialistai teigia, kad svarbu šio eiliškumo laikytis.

Švarus žarnynas – stiprus imunitetas

Švarus žarnynas lemia gerą savijautą. Meteorizmas, radikulitas, vidurių užkietėjimas, dažni peršalimai, nuovargis, galvos skausmas gali būti užteršto žarnyno pasekmė.

  • Jei visa tai būdinga ir jums, išbandykite augalinės kilmės papildus žarnynui valyti, porą savaičių atsisakykite miltinių patiekalų, cukraus, daugiau vartokite daržovių ir vaisių.
  • Mitybą praturtinkite įvairiomis sėlenomis. Jas maišykite su kefyru, sultimis, berkite ant maisto. Sureguliavę žarnyno veiklą (tuštintis turite kasdien), gerokai pagerinsite ir bendrą savijautą.

​Savo kepenims padėsite valgydami mažiau riebaus ir kepto maisto.

Kepenys – organizmo laboratorija

Kiekvienas metų laikas yra susijęs su skirtingu organu. Pavasaris, pasak Rytų medicinos specialistų, yra susijęs kepenimis. Tai laikas, kada šis organas yra silpniausias, o kadangi jis – vienas iš gyvybinių organų, be kurio gyvybė neįmanoma, svarbu, kad jis puikiai funkcionuotų.

  • Kepenims padėsite, jei tris savaites pagersite karčiųjų augalų arbatų. Puikiai tinka erškėtuogių, tikrųjų margainių, medetkų, pipirmėčių arbatos ar vaistažolių preparatai.
  • Žarnyną ir kepenis gerai išvalo ir jogų praktikuojamas būdas Prakšalama, kai per trumpą laiką išgeriamas didelis kiekis sūdyto vandens, o tada atliekami įvairūs jogos pratimai, kol prasideda šalinimo procesas. Tačiau jį galima atlikti tik palyginti sveikiems žmonėms ir, patartina, su specialisto priežiūra.
  • Taip pat savo kepenims padėsite, jei valgysite mažiau kepto ir riebaus maisto, ribosite alkoholio ir vaistų vartojimą.

Inkstai – organizmo filtras

Inkstai – vienas iš gyvybinių organų, šalinantis iš organizmo perdirbtas medžiagas ir teršalus, reguliuojantis skysčių ir mineralinių medžiagų kiekį, palaikantis organizmo vidaus terpės pastovumą, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

  • Inkstams padėsite pailsėti bent kartą per savaitę lankydamiesi pirtyje. Nes karštyje skysčiai iš organizmo šalinami su prakaitu. Tačiau šis būdas netinka, jei sergate inkstų ligomis ar turite inkstuose akmenų.
  • Inkstams tinka petražolių, geltonžiedžių barkūnų, bruknių, meškauogių, žemuogių lapų, spanguolių arbatos. Jas labiausiai vertėtų gerti inkstų laiku – apie 18 val.
  • Inkstus tausosite stengdamiesi nesušalti, nepervargti, gerai išsimiegodami, be reikalo ir savarankiškai nevartodami vaistų, pakankamai gerdami skysčių (geriausiai vandens ir žolelių arbatų).

Plaučiai. Kaip atsikratyti varginančio kosulio?

Pavasarį dažnesnės peršalimo ligos, po kurių neretai vis dar kurį laiką kosčiojame. Taip pat rytinis kosulys vargina ir rūkalius. Vos mėnesio užteks, kad labai pagerintumėte savo plaučių būklę.

  • Vieni tinkamiausių – kvėpavimo pratimai, kurių moko joga. Jie ne tik išvalo kvėpavimo takus, bet ir gerina galvos kraujotaką, bendrą savijautą.
  • Kasdien po kelis kartus vėdinkite patalpas, kuriose būnate. Be to, labai svarbu tinkama drėgmė. Optimali yra 55–70 proc. drėgmė. Ją sukurti galite pasitelkę elektrinius prietaisus, kabindami šlapius rankšluosčius ant radiatorių ir kasdien drėgnai valydami patalpas.
  • Taip pat vertėtų kasdien ne mažiau kaip pusvalandį pasivaikščioti miške ir giliai pakvėpuoti.
  • Įvairūs fitopreparatai tinka kvėpavimo takams valyti ar kaip profilaktinė priemonė dažnai sergant kvėpavimo takų ligomis.
Mergina miške / „Fotolia“ nuotr.

Kraujas lemia gyvybines funkcijas

Norėdami daugiau sužinoti apie savo sveikatą, paprastai einame pasidaryti kraujo tyrimo, nes kraujas gali pranešti ir apie mažiausius negalavimus. Vienas svarbiausių yra hemoglobino lygis, į kurį atsižvelgiama vertinant kraują. Pavasarį šis rodmuo neretai būna sumažėjęs. Kaip pagerinti savo kraują?

  • Kraują puikiai valo kraujažolės, spanguolės, dilgėlės, varnalėšos. Pasiruoškite šių vaistinių augalų antpilų, gerkite arbatų.
  • Česnakų antpilas valo kraują, tirpdo riebalus, mažina holesterolio kiekį,gerina medžiagų apykaitą. 350 g česnakų nuvalykite, sugrūskite ir užpilkite 200 ml degtinės. 10 dienų laikykite vėsioje vietoje. Gerkite triskart per dieną pradėdami nuo vieno lašo, kaskart dozę didindami po lašą iki 15, tada mažindami iki 1. Likusį antpilą gerkite triskart per dieną po 25 lašus.

Dėmesio!

Bet kokios pastangos greitai nueis perniek, jei ir toliau gyvensite kaip gyvenę, valgysite ką valgę. Svarbu nuolat laikytis sveikos mitybos, pakankamai judėti, dažniau būti gryname ore.

  • Kuo daugiau negalavimų turite, tuo lėčiau ir ilgiau turėtų tęstis sveikatinimosi kursas.
  • Bet kokiu atveju, jei neturite pakankamai žinių, verčiau kreipkitės į specialistą.
  • Bendras organizmo ar atskiro organo valymo kursas turėtų trukti ne mažiau kaip tris savaites.
  • Jeigu organizmui valyti vartojate papildus, juos gerkite tiksliai taip, kaip nurodyta instrukcijoje.
  • Atsisakykite svaigalų, rūkalų, kavos, saldumynų, riebaus ir kepto maisto, miltinių patiekalų, cukraus, saldžių ir gazuotų gėrimų.