Originalios šviestuvų idėjos

XPLOK šviestuvas  / Dovilės Palavinskaitės nuotr.
XPLOK šviestuvas / Dovilės Palavinskaitės nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Šviestuvas yra svarbi namų interjero detalė, todėl jo paieškoms esame linkę sugaišti nemažai laiko, ypač, kai interjero salonuose akys raibsta nuo šviestuvų įvairovės ir išsirinkti tinkamiausią nėra lengva.

Čia gali pagelbėti išmonė ir kruopštumas – įdomų, tikrai išskirtinį šviestuvą galima pasigaminti ir pačiam. Svarbiausia, iš anksto nuspręsti, kokias lemputes naudosite, nes būtent nuo jų turėtų priklausyti šviestuvo forma, jo gamybai naudojamos medžiagos ir kitos detalės.

„Šiuo metu vienos populiariausių buityje naudojamų lempučių yra taupiosios liuminescencinės. Tai labai dėkingas sprendimas ne tik dėl to, kad šios lemputės taupo elektros energiją, bet ir šviečia ryškiai, o šviesa sklinda į visas puses, kas suteikia galimybę išnaudoti šviesą kaip vieną pagrindinių namų akcentų.

Svarbu tik ryškią taupiosios lemputės šviesą paslėpti po gaubtu, kurio raštai ir faktūra puikiai atsiskleidžia ryškioje lemputės šviesoje“, – sako šviestuvų dizainerė Audronė Vrubliauskienė-Vėtra.

Taip pat skaitykite: Elektros jungiklis – neatskiriama interjero detalė

Šviestuvų gaubtus galima puošti įvairiausiomis medžiagomis, praleidžiančiomis šviesą, pavyzdžiui: popieriaus karpiniais, medžiaga, siūlais, veltiniu, skaidriu ir spalvotu plastiku, foto juostelėmis ar kitais buityje naudojamais objektais. Pradedantiesiems auksarankiams patariama pasiimti jau pagamintą lempos gaubtą arba apvalų popierinį šviestuvą ir papuošti jį pagal fantaziją.

„Įprastas šviestuvas, paprastai skleidžiantis švelniai balkšvą šviesą, papuoštas širdžiai brangiais atributais gali tapti esminiu namų akcentų. Žmonės tokius šviestuvus ypač mėgsta dovanoti gimtadienio proga, už gaubto užkišdami įvairių raštelių, palinkėjimų ar net pinigų“, – pasakoja menininkė.

Taip pat skaitykite: 10 šaunių interjero atnaujinimo idėjų

A. Vrubliauskienė-Vėtra tikina, kad norintys pasigaminti įdomesnių šviestuvų patys, gali ieškoti idėjų internete, bet įspėja, kad meistraujant šveistuvus iš degių medžiagų, būtina imtis visų saugumo priemonių – lemputė išskiria šiek tiek šilumos ir turi karštąją dalį, kuri gali pradeginti šviestuvą.

Dizainerė taip pat atkreipia dėmesį, kad svarbu pasirūpinti lempute ne tik prieš jos naudojimą, bet ir tada, kai ji atitarnauja savo laiką. Elektros energiją taupančiose lemputėse yra žmogaus sveikatai bei aplinkai pavojingų gyvsidabrio garų. Siekiant išvengti nemalonių padarinių, perdegusią taupiąją lemputę būtina atiduoti perdirbėjams.