Paaiškėjo Lietuvos komisijos „Eurovizijoje“ nariai: balus skirstė ryškios muzikos žvaigždės

Loreen / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Loreen / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-15 17:47
AA

Gegužės 13-ąją Liverpulyje nugriaudėjo 67-osios „Eurovizijos“ finalas. Jame nugalėjo Švedijos atstovė Loreen, kuriai pergalę atnešė žiūrovų ir komisijos balų suma. Nors kone iškart po konkurso buvo atskleista, kaip balsavo skirtingų šalių žiūrovai ir komisija, tad tapo aišku, kad Lietuvos žiūrovų ir žiuri nuomonė šiek tiek išsiskyrė, tik pirmadienį paviešinta, kas buvo Lietuvos komisijos nariai.

Pirmadienį paskelbta, kas šiemet buvo Lietuvos komisija, „Eurovizijoje“ skyrusi balus konkurse dalyvaujantiems atlikėjams.

Kaip skelbia konkurso rengėjai, Lietuvos komisiją šiemet sudarė penki žinomi muzikos pasaulio žmonės: didžėjus Jonas Nainys-Jovani, grupės „The Roop“ dainininkas Vaidotas Valiukevičius, dainininkė, dainų kūrėja Nombeko Augustė Khotseng. Komisijoje taip pat buvo ir radijo stoties LRT Klasika vadovas Julijus Grickevičius ir dainininkė Eglė Juozapaitienė.

Vaidotas Valiukevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Žmonės.lt primena, kad šeštadienį įvyko šių metų „Eurovizijos“ konkurso finalas, kuriame pasirodė 26 šalių atstovai. Susumavus žiūrovų ir komisijų balus paaiškėjo, kad „Eurovizijos“ nugalėtoja tapo švedė Loreen. Pagrindinį savo varžovą suomį Käärijä ji pralenkė 57 taškais: nugalėtoja surinko 583 taškus, antroje vietoje likęs suomis – 526. ​

Pasibaigus 67-osios „Eurovizijos“ konkursinei programai, o vėliau ir balsavimui, visų dalyvaujančių šalių parinkti pranešėjai tradiciškai skelbė savo šalių žiuri eurovizinius balus.

Iš Lietuvos su žiūrovais šįkart sveikinosi 2022-aisiais Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Monika Liu. Ji pasirodė pasipuošusi ta pačia suknele, kurią vilkėdama dainavo dainą „Sentimentai“, pelniusią 14 vietą.

Monika Liu skelbė eurovizinius balus / Stopkadras

Monika Liu pranešė, už kurias šalis ir kaip šįsyk balsavo Lietuvos komisija. Paaiškėjo, kad 1 balą mūsų šalies žiuri davė Kiprui, 2 – Ukrainai, 3 – Suomijai, 4 – Australijai, 5 – Estijai, 6 – Prancūzijai, 7 – Belgijai, 8 – Austrijai, 10 – Izraeliui, 12 – Švedijai.

O pasibaigus transliacijai, oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje Eurovision.tv atskleista ir tai, kaip šiemet balsavo Lietuvos žiūrovai. Finale 1 balą jie skyrė Prancūzijai, 2 – Moldovai, 3 – Izraeliui, 4 – Kroatijai, 5 – Estijai, 6 – Italijai, 7 – Švedijai, 8 – Lenkijai, 10 – Ukrainai, 12 – Suomijai.

Kaip 2023-iųjų „Eurovizijoje“ balsavo Lietuva / Eurovision.tv

Taigi, Lietuvos žiūrovų ir komisijos nuomonės dėl favorito išsiskyrė: žiūrovai pirmą vietą skyrė Suomijos atstovui Käärijäi, žiuri – laimėtoja galiausiai ir tapusiai švedei Loreen.

O štai antrajame pusfinalyje Lietuvos žiūrovai balsavo taip: 1 balą skyrė Armėnijai, 2 – Islandijai, 3 – Sakartvelui, 4 – Kiprui, 5 – Belgijai, 6 – Austrijai, 7 – Slovėnijai, 8 – Australijai, 10 – Estijai, 12 – Lenkijai.

Kaip 2023-iųjų „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje balsavo Lietuva / Eurovision.tv

Primename, kad šiais metais „Eurovizijoje“ triumfavo Švedijos atstovė Loreen su daina „Tattoo“.

Lietuvos atstovė Monika Linkytė su daina „Stay“ užėmė 11 vietą.

2023-iųjų „Eurovizijos“ finalas Liverpulyje (163 nuotr.)
+157
Stebėti „Eurovizijos“ finalo rinkosi pasipuošę gerbėjai (56 nuotr.)
+50