Pasiskiepijęs, bet susirgęs Č.Gabalis: „Neatsidūriau po deguonies kauke. Argi tai – ne laimėjimas?“

Česlovas Gabalis / Andriaus Cibulsko nuotr.
Česlovas Gabalis / Andriaus Cibulsko nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-11-06 11:03
AA

„Pasiskiepijęs ir susirgęs aš paprasčiausiai neatsidūriau ligoninėje po deguonies kauke – argi tai ne laimėjimas?“ – šypteli dainininkas Česlovas Gabalis (56), vienas pirmųjų dar ankstyvą pavasarį pasiskiepijęs „Pfizer“ vakcina nuo COVID-19. Nors ir galutinai vakcinuotas, dainininkas neišvengė susirgimo koronavirusine infekcija, tačiau neabejoja, kad apsisaugojo nuo rimtesnės ligos eigos ar komplikacijų. „Neturėjau ir neturiu visiškai jokių abejonių, kad skiepytis reikia“, – priduria jis.

„Nei pirmą, nei antrą kartą pasiskiepijęs nepastebėjau jokio šalutinio poveikio. Tiesa, pirmą dieną rankos raumenį jaučiau kiek stipriau, it būčiau tądien nuėjęs į sporto salę ir pakilnojęs svarmenis. Štai ir viskas – nei temperatūros, nei kokių nors kitokių požymių nebuvo“, – savo vakcinacijos patirtį prisimena Č.Gabalis.

Dainininkas priduria, kad jeigu ir būtų buvęs sunkesnis šalutinis poveikis, jis tikrai nebūtų atbaidęs nuo skiepijimosi. „Iškentėti galimus šalutinius reiškinius yra saugiau, negu susirgti sunkia ligos forma. Pabūti su temperatūra – paprasčiau, negu atsidurti po deguonies aparatu. Mano logika tokia“, – reziumuoja jis.

Nepaisant to, kad pasiskiepijo, Česlovas neišvengė užsikrėtimo koronavirusine infekcija. Muzikantas svarsto, kad užsikrėsti galėjo koncerto metu, mat susirgo ne jis vienas iš grupės „Pelenai“ narių. Tiesa, liga buvo lengva ir ją vyras atpažino tik iš vieno požymio.

„Kad vis dėlto susirgau, man buvo netikėta: nejutau jokių simptomų – išdavė tik dingęs skonio ir kvapo pojūtis. Šiaip jaučiausi visiškai sveikas. Žmonai buvo gerai: galėjo gaminti valgį visiškai nesukdama galvos, nes apie dvi savaites nieko neužuodžiau ir beveik nebuvo skirtumo, kas patiekta ant stalo“, – juokaudamas pasakoja Č.Gabalis. 

Česlovas Gabalis / Liusjeno Kulbio nuotr.

Žmona ir dukra virusu nuo jo neužsikrėtė. Dainininkas svarsto, kad galbūt padėjo skiepai, o gal tiesiog pavyko sėkmingai izoliuotis atskirame kambaryje ir taip apsaugoti artimuosius. 

Paklaustas, ar savo aplinkoje sutinka nesiskiepijusių žmonių, dainininkas šypteli, kad tarp savo bičiulių ir artimųjų tokių, tikėtina, nerastų: „Sakyčiau, kad mano rate nesiskiepijusių asmenų išvis nėra, todėl ir keista girdėti, kad kažkur kažkodėl vis dar yra daug delsiančių.“

Kodėl žmonės delsia?

Pašnekovas svarsto, kad žmonės skiepytis delsia dėl nežinojimo ir nenoro pasidomėti mokslo pažanga, mat kur kas paprasčiau išgirsti tiesiog garsiai rėkiančius.

„Sąmokslo teorijoms ribų tikriausiai nėra. Mano nuomone, atsisakymas skiepytis yra neapgalvotas: mokslu nepasitikima, bet visokiais internete sklandančiais išvedžiojimais tikima. Nesuprantu taip mąstančių žmonių. Gal čia tokia laisvės kaina: visi labai demokratiški, prisidengia laisvos nuomonės reiškimu. Aš negaliu nuneigti to, ką sako medikai, ką sukūrė mokslas. Tikiu mokslu, juk dėl jo šiandien turime tokią didelę pažangą. Daug dalykų, kurie prieš kažkiek metų atrodė neįsivaizduojami, dėl mokslo pažangos tapo mums įprasta kasdienybe“, – sako Č.Gabalis.

Dainininkas išreiškė apgailestavimą, kad COVID-19 ligoniai užima vis daugiau lovų ligoninėse, dėl to kenčia įprasta medicinos įstaigų veikla, atidedamos operacijos. 

„Dėl to labai liūdna ir baisu. Anądien kalbėjau su mama, ji prisiminė, kaip anksčiau tiesiog išrikiuodavo mokinukus ir suskiepydavo, nebūdavo dėl to nei nelaimingų, nei „sučipuotų“, o dabar visi labai gudrūs laisvai rinktis, bet neprisiimti už tai atsakomybės.“

VERTA ŽINOTI

  • 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 anksčiau nei prieš 180 dienų, jau kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.
  • Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima internetu www.koronastop.lt arba karštosios linijos trumpuoju numeriu 1808.
  • „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną.
Sveikatos stiprinimo fondas, logotipas