Paskelbta Charleso III gimtadienio iškilmių data ir naujas K.Middleton titulas: jį perėmė iš vyro

Princas Williamas, Kate middleton, Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir princas Charlesas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Bakingamo rūmai pranešė, kad tradicinis Vėliavos pagerbimo (Trooping the Colour) paradas, jau 260 metų pažymintis oficialų monarcho gimtadienį, šiemet vyks birželio 17-ąją. Tai bus pirmasis karaliaus Charleso III gimtadienio paradas.

Parade karalius Charlesas III dalyvaus kartu su sūnumi Velso princu Williamu. Tuo tarpu jų žmonos – karalienė konsortė Camilla ir Velso princesė Catherine – ceremoniją stebės sėdėdamos karietoje, rašo BBC.

Vėliavos pagerbimo paradas vyks praėjus vos kelioms savaitėms po karaliaus karūnavimo gegužės 6-ąją. 74-erių Charlesas III perėmė valdovo pareigas rugsėjo mėnesį, po savo motinos karalienės Elizabeth II mirties.

„Ši įspūdinga ir iškilminga ceremonija įvyks birželio 17 dieną, šeštadienį... dalyvaujant Jo Didenybei karaliui“, – sakoma rūmų pareiškime.

„Trooping the Colour“ paradas / „Scanpix“ nuotr.
„Trooping the Colour“ paradas / „Scanpix“ nuotr.

Britų valdovai savo gimtadienius švenčia du kartus: privačiai per tikrąją gimimo dieną – Charleso III atveju tai yra lapkričio 14-oji – ir per oficialią ceremoniją birželio mėnesį, pagal šimtmečių senumo tradiciją siekiant išvengti orų staigmenų.

Bakingamo rūmai taip pat pristatė naujus pėstininkų gvardijos pulkų (britų kariuomenės pulkų, atliekančių specialias ceremonijų funkcijas) garbės pulkininkus.

Velso princesę Catherine karalius Karolis III paskyrė Airijos gvardijos pulkininke. Ji šias pareigas perims iš savo vyro princo Williamo.

Karalienė konsortė Camilla taps Grenadierių gvardijos pulkininke. Ji perims šias pareigas iš princo Andrew, iš kurio kariniai titulai buvo atimti. Tai įvyko kilus triukšmui dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu, kurių pats Jorko hercogas nepripažino ir visada neigė.

Tuo tarpu princas Williamas iš savo tėvo perims Velso gvardijos pulkininko titulą.

Kasmetinis karinės pompastikos ir pasirodymų šou „Trooping the Colour“ jau daugiau kaip 260 metų pažymi oficialų monarcho gimtadienį. Šios ceremonijos ištakos – rengimasis karui, kai visos vėliavos būdavo parodomos kareiviams, kad jie jas atpažintų mūšių sumaištyje.

Ceremonijoje, pasižyminčioje kariniu preciziškumu, raitelių meistriškumu ir fanfaromis, dalyvaus daugiau kaip 1 400 karių, 200 žirgų ir šimtai kariuomenės muzikantų.

Gimtadienio paradas prasidės prie oficialios monarcho rezidencijos – Bakingamo rūmų Londone – ir baigsis Karališkųjų oro pajėgų skrydžiu, kurį Charlesas III su artimiausiais šeimos nariais stebės iš rūmų balkono.

Pernai karalius, tuomet Velso princas savo motinos, rugsėjį mirusios karalienės Elizabeth II vardu priėmė saliutą ir apžiūrėjo sargybą per jos Platininio jubiliejaus iškilmes.

Fotogalerijos:

Elizabeth II valdymo platininio jubiliejaus iškilmių pirma diena, „Trooping the Colour“ paradas (32 nuotr.)
+26
Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės (53 nuotr.)
+47
Skaitykite daugiau