Mirusios aktorės D.Rudokaitės dukra A.Žirgulytė pasidalijo jautriais žodžiais: „Su mama jūsų lauksime“

Daiva Rudokaitė su dukra Akvile Žirgulyte / Asmeninio albumo nuotr.
Daiva Rudokaitė su dukra Akvile Žirgulyte / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-23 17:32
AA

Pirmadienį po kovos su sunkia liga mirė Nacionalinio Kauno dramos teatro ir televizijos aktorė, psichoterapeutė Daiva Rudokaitė. Jai buvo 54-eri. Antradienio popietę jos dukra aktorė Akvilė Žirgulytė pasidalijo jautriu įrašu ir paskelbė naujausią informaciją apie atsisveikinimą su mirusia mama.

Akvilė Žirgulytė mirusią mamą Daivą Rudokaitę socialiniuose tinkluose pagerbė jautriais žodžiais. ​Įrašu sutiko pasidalinti su portalu Žmonės.lt.

Daiva Rudokaitė ir Akvilė Žirgulytė / Teodoro Biliūno nuotr.

​ „Mano mylimiausias žmogus – mama Daiva Rudokaitė – išėjo, bet mūsų tikrai nepaliko – mus ir toliau lydės jos meilė ir šviesa.

Mišios už mamą ir gyvenimą bus aukojamos rytoj, gegužės 24 d. 13 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje. Sekmadienį, gegužės 28 d., nuo 10 val. iki 15 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre Didžiojoje salėje kviečiame ateiti ir pabūti kartu – atsisveikinti. Išlydėjimas – 15 val. į Romainių 1-ąsias kapines.

Dalinkitės. Ateikit. Mes su mama visų jūsų lauksime“, – rašė Akvilė Žirgulytė.

Apie atsisveikinimą su Daiva Rudokaite pranešė ir Nacionalinis Kauno dramos teatras. Atsisveikinimas vyks gegužės 28 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje nuo 10.00 iki 15.00.

Urna išlydima į Romainių kapines.

Šv. Mišios aukojamos gegužės 24 d. 13.00 val. Kauno Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bazilikoje.

Žmonės.lt primena, kad apie kolegės, talentingos menininkės, psichoterapeutės Daivos Rudokaitės netektį Nacionaliniam Kauno dramos teatrui pranešė jos sutuoktinis Vytautas Blaževičius.

„Labai didelė netektis teatrui ir visai teatro bendruomenei, viena šviesi viltis – kad tiek daug išgyvenimų, patirčių, kurios visada švytinčia energija savotiškai lydi jos besišypsantį veidą, tarsi pailgina jos gyvenimą mūsų atminty ir kiekvieno širdy, ir neįsileidžiam tos minties, kad mirtis padarė savo“, – BNS pirmadienį sakė Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas.

Daiva Rudokaitė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Jis pasakojo aktorę D.Rudokaitę pažinojęs nuo studijų laikų, prisiminė ją visada buvus labai žmogišką ir jaukią, greitai įgaudavusią žmonių pasitikėjimą.

„Daiva visada buvo labai žmogiška, labai jauki, savo šviesia, gera energija labai greitai patapdavo labai artimu ir patikimu žmogumi, dėl to daug ir paatviravimų, patirčių, daug gražių akimirkų – ne tik scenoje, repeticijose, bet ir gyvenime. Labai skaudi netektis, protu nesuvokiama“, – kalbėjo teatro vadovas.

Balandžio 15 dieną Daiva Rudokaitė atšventė 54-ąjį gimtadienį. Tądien savo feisbuko paskyroje ji dėkojo savo artimiesiems ir draugams.

„Ačiū brangieji, už sveikinimus, likėjimus ir minutę, skirtą man – apturėjau daug gerų emocijų. Apkabinu“, – rašė aktorė.

Daiva Rudokaitė (20 nuotr.)
+14

Daivos Rudokaitės pasiekimai

D.Rudokaitė gimė 1969 metų balandžio 15 dieną Panevėžyje.

1987–1991 metais mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, baigė vaidybos studijas. 1990 metais stažavosi Juilliardo meno mokykloje Niujorke. 1991–1993 metais vaidmenis kūrė „Šiaurės Atėnų“ teatro trupėje. 1994 metais prisijungė prie Nacionalinio Kauno dramos teatro trupės.

Daiva Rudokaitė / D.Stankevičiaus nuotr.

Aktorė taip pat buvo psichodramos specialistė, 2006 metais baigė psichologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete. 2005–2011 metais studijavo Europos psichodramos institute, tapo sertifikuota psichodramos terapeute, mokytoja, supervizore. Nuo 2009 iki 2018 metų ėjo Lietuvos psichodramos draugijos prezidentės pareigas, buvo Europos psichodramos asociacijos ir Lietuvos psichodramos draugijos narė.

Nacionalinis Kauno dramos teatras pranešime nurodo, kad aktorė savo žiniomis dalinosi su Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais. 2018 metais D. Rudokaitė Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijo Sveikatos psichologijos magistro laipsnį. Tais pačiais metais jai suteiktas Lietuvos psichodramos draugijos Garbės narės vardas.

Fotogalerija:

Aktorė Daiva Rudokaitė teatro scenoje (43 nuotr.)
+37