Paskutinis atsisveikinimas su V.Katunskyte: bičiuliai atlikėją išlydėjo gyvai atliekama muzika

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Žmonės.lt, Evelina Katinaitė
Šaltinis: Žmonės
2023-01-22 11:03
AA

Sekmadienio rytą Šiauliuose artimieji, bičiuliai, kolegos ir gerbėjai rinkosi į paskutinę atsisveikinimą su Vitalija Katunskyte. Prie karsto skambėjo dainos. Šviesaus atminimo atlikėja jau netrukus atguls amžino poilsio šalia mamos.

Sekmadienis buvo trečioji ir paskutinė atsisveikinimo su Vitalija Katunskyte diena.

8 val. Šiaulių katedroje už moters sielą buvo aukojamos šv. mišios.

O norintieji ištarti atlikėjai paskutinį „sudie“ tai dar galėjo padaryti 10 iki 12 val. Šiaulių laidojimo namuose „Tylos namai“. Čia rinkosi šeimos nariai, kolegos, draugai, Vitalijos talento gerbėjai.

Tarp atvykusių išlydėti velionę į paskutinę kelionę – atlikėjai Radžis, Aušrinė Gerikienė-„Tikroji išdykėlė“, Romas Dambrauskas, grupės „Vairas“ lyderis Rolandas Janušas ir „Jūros užeigos“, vienos pirmųjų kavinių Palangoje, kurioje dainavo V.Katunskytė, savininkas Aidas Jurkštas.

Paskutinė atsisveikinimo diena – galerijoje:

Paskutinį sudiev Vitalijai Katunskytei taria draugai ir artimieji (41 nuotr.)
+35

Bičiuliai V.Katunskytę išlydėjo ir gyvai atliekama muzika – grupės „Vairas“ lyderis Rolandas Janušas užtraukė „Gimiau pačiu laiku“ ir kitas dainas, jam talkino muzikantai Arijus Ivaškevičius ir Algimantas Butnorius.

Žiūrėkite vaizdo įrašą:

Pačios dainininkės valia jos kūnas nebuvo kremuotas. Artimųjų prašymu, Vitalijos atminimą susirinkusieji pagerbė baltais rožių žiedais, fone skambėjo ryškiausi jos šlageriai, buvo rodomos nuotraukos.

13 val. V.Katunskytė bus laidojama gimtųjų Šiaulių Donelaičio kapinėse, ten atguls amžino poilsio šalia mamos.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte prasidėjo dar penktadienio popietę. Tądien vieni pirmųjų į Šiaulių laidojimo namus „Tylos namai“ atvyko Vitalijos dukra Monika Katunskytė ir buvęs žentas Kęstutis Blažys. Atsisveikinti su dainininke atvažiavo ir grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius.

Akimirkos iš pirmosios atsisveikinimo dienos:

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte (14 nuotr.)

Atlikėjos atminimo pagerbimas tęsėsi ir šeštadienį. Tarp tądien atvykusių atsisveikinti – velionės sesuo Genovaitė Žiobakienė, atlikėja Laura Remeikienė, ansamblio „Jonis“ lyderis Pranciškus Trijonis, grupės „Balius“ narys Gintautas Kirkila-Klarkas.

Antroji atsisveikinimo su Vitalija Katunskyte diena:

Vitalijos Katunskytės šermenys (72 nuotr.)

Šviesaus atminimo dainininkės kolegos Vitaliją apibūdina tik gerais žodžiais. Jie ją lygina su mama, kuri rūpindavosi visais, atsirasdavusiais jos rate.

„Vitaliją prisiminsiu kaip smagią, nuoširdžią, nemeluojančią, neieškančio tvirto žodžio, neapgaudinėjančią asmenybę. Kiek metų esame pažįstami, nebuvo nė vieno įvykusio nesusipratimo. Esant galimybei, visada eidavau pasiklausyti jos koncertų. Ji buvo muzikantė iš didžiosios raidės.

Mes su ja nekalbėdavome liūdnomis temomis. Susitikę pasijuokdavome“, – su portalu Žmonės.lt atsiminimais apie V.Katunskytę dalijosi atlikėjas Radžis Aleksandrovičius.

Jis pridūrė, kad Vitalija buvo paprasta: „Ne tokia, kaip šiuo metu daugybė žvaigždžių.“

Radžis paskutinį kartą Vitaliją matė koncerte, vykusiame prieš didžiąsias žiemos šventes. Jie jau ne vienerius metus karts nuo karto pasirodydavo bendruose renginiuose, šis irgi buvo ne išimtis.

„Dar šokoladą ji man davė koncerto metu“, – prisiminė pašnekovas.

Radžis teigė, kad V.Katunskytės sveikata pastaruoju metu nebuvo pati geriausia, jai skaudėdavo stuburą.

„Vitalija per daug save dalijo. Ji bijodavo, kad nesurinks didelių salių, todėl važinėdavo po mažus miestelius. Aš jai sakydavau, kad turite scenos vardą ir nereikia jums visur važinėti, pinigai – ne viskas. Geriau padaryti porą didelių koncertų“, – svarstė atlikėjas.

R.Aleksandrovičiaus pažintis su Vitalija įvyko didžiojoje scenoje, kai buvo filmuojamas vienas LNK televizijos projektas. Dabar kalbėdamas su Žmonės.lt, Radžis prisiminė optimistinius Vitalijos žodžius – ji dažnai sakydavo, kad kiekvienas atlikėjas randa savo publiką ir visiems užteks vietos pasaulyje.

Apie V.Katunskytės mirtį jis sužinojo koncertuodamas: „Aš sudainavau paskutinę dainą ir atėjo žinutė, kad Vitalija mirė. Viskas įvyko staiga, bet savo sveikatą ji galėjo saugoti ir labiau.“

Radžis Aleksandrovičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Gražių žodžių V.Katunskytei negailėjo ir atlikėjas Arvydas Martinėnas-Vudis. Apie moters mirtį jis sužinojo būdamas studijoje, kai kolegos jam atsiuntė žinutę.

„Atsiminimai apie Vitaliją Katunskytę yra patys šviesiausi, pokalbiai su ja buvo įkvepiantys. Ši moteris visada buvo geros nuotaikos užtaisas, todėl labiausiai trūks tos sprogstančios energijos“, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt pabrėžė A.Martinėnas-Vudis.

Atlikėjas prisiminė, kaip prieš kelerius metus paskambino V.Katunskytei, norėdamas su grupe „DAR“ sukurti atnaujintą kūrinio „Robinzonas“ versiją.

„Kai jos pasiteiravome, ar galime perdaryti dainą, ji padarė pauzę ir garsiai surėkė: Vudeli, varykit chebra!“ – pasakojo A.Martinėnas-Vudis, tuo metu gavęs ir pakvietimą į Vitalijos koncertą.

Vudžio nuomone, kiekvienas žmogus turėtų džiaugtis gyvenimu, aplinkiniais bei per daug negalvoti apie problemas, kaip tai darė Vitalija.

Arvydas Martinėnas-Vudis / Asmeninio albumo nuotr.

Atlikėja Mia Pilibaitytė patikino, kad Lietuva neteko šviesaus ir gero žmogaus, muzikos legendos. Pasak jos, Vitalija buvo išskirtinio vokalo savininkė.

„Ją prisiminsiu kaip šviesų žmogų, visada geros nuotaikos, nestokojančią elegancijos, mokėjimo gyventi. Ši moteris mokėdavo pasijuokti iš savęs, ji net kai kuriuos savo trūkumus matydavo kaip privalumus. Ji pasaulyje nematydavo blogio. Atrodydavo, kad jos visas gyvenimas vyksta per humoro prizmę“, – pastebėjo M.Pilibaitytė.

Vilija Pilibaitytė-Mia / BNS nuotr.

V.Katunskytės mirtis sukrėtė ir grupės „Patruliai“ narį Algirdą Radzevičių. Portalui Žmonės.lt vyras teigė, kad tokių kaip Vitalija – labai nedaug.

„Lietuva prarado didžiulę širdį, meilę žmogui ir scenai. Labai mažai esu sutikęs žmonių su tiek gerumo, pozityvumo ir didele širdimi. Įsivaizduokite, kiek reikia turėti viduje stiprybės, vidinės dvasios, gėrio su tiek fiziologinių problemų.

Mes su Vitalija pažįstami ne vienerius metus, paskutinis jos koncertas buvo Šiauliuose per Kalėdas. Mums teko garbė sudalyvauti. Ji man paskambino ir pasakė: „Vaikeli, gal galėtum pagelbėti ir atvažiuoti“ – prisiminė A.Radzevičius.

Su estrados žvaigžde stiprų ryšį palaikė ir Algirdo sūnus Rokas. Grupės narys „Patruliai“ atskleidė, kad Vitalija jam skambindavo ir sakydavo, kaip myli jo sūnų bei koks jis geras.

„Labai Vitalijos gedime, mūsų šeima jos gedi – kaip draugės, žmogaus ir dainininkės. Tie, kurie ją mylėjo, gerbė ir klausėsi jos dainų – prarado labai daug“, – dėstė A.Radzevičius.

Algirdas pastebėjo, kad net pirmą kartą susitikus su Vitalija atrodydavo, jog ją žinai visą gyvenimą: „Ji kaip mama apglėbdavo savo dėmesiu, rūpesčiu, juoku. Verkia tiesiog širdis ir verks dar ilgai.“

Milisandra ir Algirdas Radzevičiai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dainininkė Birutė Petrikytė portalui Žmonės.lt sakė, kad su V.Katunskyte buvo viena kitos gerbėjos.

„Vitalija pasiekė nemažai, žmonės ją labai mylėjo. Tikras bei geras žmogus, kuris buvo šioje žemėje. Ji man labai seniai yra sakiusi, jog jai patinka, kaip aš dainuoju, ir mane kopijuoja. Tada aš jai sakydavau, kad tu dainuok, kaip tu dainuoji, o ne kaip aš“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė.

B.Petrikytė prisiminė istoriją, kaip V.Katunskytė laimėjo šlagerių karalienės titulą jos organizuotame festivalyje „Palanga“. Atlikusi dainą, Vitalija išvažiavo dirbti į Basanavičiaus gatvę ir vėliau vos spėjo į apdovanojimų ceremoniją.

„Ji man pasakė, kad išvažiuos, nes reikia į darbelį. Mes jai sakėme, jog ją gali išrinkti komisija, bet ji vis tiek išvažiavo. Aišku, komisija paskelbė, kad laimėjo Vitalija Katunskytė. Mes greitai nulėkėme, parsivežėme ją iš darbelio ir apdovanojome“, – šyptelėjo B.Petrikytė.

Birutė Petrikytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dainininkė Birutė Dambrauskaitė pabrėžė, kad Vitalija turėjo labai stiprų ir gerą balsą. Be to, visada būdavo draugiška, nejausdavo jokio pavydo, kaip kai kurie kiti atlikėjai.

„Ji visada su manimi dalijosi mintimis apie problemas ir klausdavo, ar keliauti darytis operacijos. Vitalijai atvažiavus į Vilnių, aš ją visada slaugydavau“, – Žmonės.lt atskleidė B.Dambrauskaitė.

Birutė prisiminė ir linksmą istoriją, kai vienas žmogus sumaišė V.Katunskytę su ja.

„Vitalija sėdėjo kavinėje ir prie jos priėjo vienas žmogus, paėmė už plaukų ir pasakė – ar tu Birutė Dambrauskaitė? Ji atsakė, kad yra Vitalija Katunskytė. Tačiau tas žmogus atšovė, kad ji yra Birutė Dambrauskaitė. Aš stebėjausi, kaip galėjo mane su ja sumaišyti. Juk pas mus visiškai skirtingi plaukai“, – svarstė moteris.

B.Dambrauskaitė taip pat paminėjo, kad, apsilankiusi V.Katunskytės koncerte, sulaukdavo garsaus pristatymo: „Vitalija per visą salę sakydavo: pažiūrėkite, kas atėjo – mūsų žvaigždė Birutė Dambrauskaitė. Kita dainininkė nutylėtų apie tai, bet ne ji. Ji negailėdavo gerų žodžių. Net apsiverkiau, kai išgirdau per radiją jos dainą „Aš moteris“ ir faktą, kad jos jau nebėra.“

Birutė Dambrauskaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dainininkė, muzikos pedagogė Asta Pilypaitė teigė, kad bus sunku įsivaizduoti Palangą be V.Katunskytės.

„Lietuviai prarado Basanavičiaus gatvės talismaną, nes visi praeidami norėdavo pamatyti ar užeiti į kavinę, kur dainuodavo Vitalija. Ji buvo natūralus ir tikras žmogus“, – portalui Žmonės.lt sakė A. Pilypaitė.

Ji pasakojo, kad su V.Katunskyte dalyvaudavo kalėdiniuose koncertuose ir tai būdavo įspūdingi susitikimai. Pasak pašnekovės, dainininkė visada pasakydavo komplimentą bei buvo globėjiška.

„Koncertų metu ir po jų jausdavausi nuostabiai. Į Vitaliją nebuvo panašių žmonių. Jai nereikėdavo nei šokti, nei daug kalbėti – visada būdavo jauku jos klausyti, ji žinojo, ką daro“, – pažymėjo A.Pilypaitė.

Asta Pilypaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Šiltus santykius su buvusia uošve Vitalija Katunskyte palaikęs Kęstutis Blažys su ja bendravo iki pat mirties. Į atsisveikinimą atvykęs vyras portalui lrytas.lt atskleidė ir dainininkės mirties priežastį.

Anot jo, Vitalija Katunskytė mirė sustreikavus širdžiai. Iki lemtingos dienos jokių įtarimų nebuvo – dainininkė tikino besijaučianti gerai.

V.Katunskytė kūrė ateities planus, vasarą ketino rengti legendinius koncertus Palangoje. Nors jos atliekamų dainų gerbėjai nebeišgirs, vasaros tradiciją ketinama tęsti ir toliau, tik šįkart – su Londone gyvenančia Vitalijos dukra Monika Katunskyte.

„Aš su ja kalbėjau. Vietoj mamos Palangoje bus Monika“, – lrytas.lt sakė Kęstutis Blažys.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Skaudi žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį apskriejo sausio 18 dieną. Lietuviškos estrados pažiba anapilin iškeliavo eidama 68-uosius metus.

Faktą apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino V.Katunskytės dukros Monikos buvęs vyras Kęstutis Blažys.

Vitalija Katunskytė / „Scanpix“ nuotr.

Jis patvirtino, kad dainininkė mirė trečiadienį, sausio 18-ąją, savo namuose.

Bene populiariausia atlikėja Palangoje, estrados žvaigždė Vitalija Katunskytė paskutiniais metais susidūrė su didesnėmis sveikatos problemomis. Dėl stuburo skausmo moteris sunkiau vaikščiodavo, vis dažniau ją buvo galima pamatyti prisėdusią net ir koncertų metu.

Vitalija Katunskytė (45 nuotr.)
+39