Patarimai, ką verta turėti virtuvės spintelėse: visuomet pasigaminsite pigų patiekalą
Grįžę po darbų dažnai dirsčiojate į pustuštį šaldytuvą ir sukate galvą, ką patiekti sau ir šeimai? Tokiose situacijose išgelbėti gali atverta virtuvės spintelė, kurioje laikote ilgai negendančius produktus. Čia savo eilės laukiančios kruopos, makaronai ar konservai gali tapti greitu ir skaniu patiekalu. Tai, kad sutaupyti norintys lietuviai ilgo galiojimo produktus įsigyja didesniais kiekiais, patvirtina ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Anot jos, ypač populiarėja tokios privačiais prekių ženklais pažymėtos prekės.
„Kasdien siekiame padėti savo pirkėjams sutaupyti: nuolat rengiame patrauklius pasiūlymus skirtingų kategorijų prekėms, taip pat vis plečiame ir privačiais prekių ženklais pažymėtų produktų asortimentą. Pastebėjome, kad išbandę tokių linijų kaip „Iki“ ar „Clever“ produktus, pirkėjai juos ne tik pamėgsta, bet vėliau perka ir didesnius jų kiekius. Tai jiems padeda sutaupyti ir visuomet turėti atsargų greitiems patiekalams pasigaminti“, – sako V. Budrienė.
Atsargų kupina spintelė – ką reikia žinoti?
Turbūt retuose namuose nėra stebuklingosios virtuvės spintelės, kurioje visuomet galima rasti ilgai galiojančio maisto: įvairių konservuotų produktų, kruopų, makaronų, džiovintų vaisių, riešutų, uogienės. Pasipildę šių gėrybių atsargas, ilgą laiką galėsite dėl jų nesukti galvos, o jeigu jų apsipirkimą planuosite sumaniai – dar ir gerokai sutaupysite.
Vienas iš būdų – ilgo galiojimo maisto prekes pirkti tuomet, kai joms taikomos akcijos ir kitos specialios nuolaidos. Dar daugiau sutaupysite, jei atkreipsite dėmesį į privačių prekių ženklų produktus. Jie dažniausiai pasižymi tokia pačia sudėtimi kaip ir žinomų gamintojų prekės, nenusileidžia joms savo kokybe, tačiau kainuoja mažiau.
Žinoma, svarbu, atsargų spintelę nuolat peržiūrėti ir pagal tai susiplanuoti būsimus patiekalus. Gaminkite iš tų produktų, kurie ne tik dera tarpusavyje, tačiau ir kuriuos spintelėje laikote ilgiausiai.
Taigi, kokių atsargų, iš kurių lengvai pasigaminsite pusryčius, pietus ir vakarienę, verta visuomet turėti?
Pusryčiams. Greitiems ir maistingiems pusryčiams rekomenduojama visuomet turėti įvairiausių rūšių kruopų, dribsnių, džiovintų vaisių, riešutų, uogienių, medaus, sausų trapučių, džiūvėsėlių. Jie galės tapti tiek sočiomis košėmis, tiek greitais užkandžiais.
Pietums. Jei spintelėje turėsite makaronų, konservuotos žuvies, mėsos, kukurūzų, avinžirnių ar pupelių, iš šių produktų visuomet galėsite pasigaminti troškinį, karštą sumuštinį ar jais papildyti sočias salotas.
Vakarienei. Įvairios kruopos, sultiniai ir konservuotos daržovės spintelėje padės greitai pasiruošti lengvą, tačiau maistingą sriubą. Vakarienei taip pat tiks ir makaronai bei jiems tinkami padažai.
Jei jūsų atsargų spintelės šių produktų jau pilnos, išbandykite ir kelis lengvus receptus iš jų.
Pusryčiams – kitokia grikių košė
Grikių košę daugelis ruošia nesaldžią ir dažniausiai patiekia su pikantiškais priedais. Siūlome bent kartą pamėginti ją išsivirti su razinomis ir riešutais bei pagardinti kvapniais prieskoniais. Galbūt ji taps mėgstamiausia jūsų pusryčių koše?
Reikės:
- 100 g „Iki“ CLEVER grikių kruopų
- 1 v. š cukraus
- Žiupsnelio cinamono ir kardamono
- 1 nedidelės saujos „Iki“ CLEVER razinų
- 1 nedidelės saujos „Iki“ CLEVER migdolų
Grikius virkite vandenyje su saujele migdolų ir razinų (vietoje jų galite rinktis kitus riešutus arba vaisius). Išvirusią košę pasaldinkite bei pagardinkite cinamonu ir kardamonu.
Pietūs – greiti, maistingi ir pigūs
Žiemos pietums ypač tinka šilti ir sotūs patiekalai. Vienas tokių – makaronai su įvairiais priedais. Jei juos papildysite daržovėmis, žuvimi ar mėsa, pasigaminsite ne tik gardų, bet ir maistingą patiekalą.
Makaronai su tunu ir pomidorais
Reikėsi:
- 400 g „Iki“ CLEVER makaronų (ragelių)
- 400 g konservuotų pomidorų
- 140 g „Iki“ konservuoto tuno alyvuogių aliejuje
- 2 v. š alyvuogių aliejaus
- 1 svogūno
- 2 skiltelių česnako
- Žiupsnelio pipirų
- 1/2 a. š cukraus
- Žiupsnelio džiovintų bazilikų
Makaronus išvirkite sūdytame vandenyje, kaip nurodyta ant pakuotės. Susmulkinkite svogūną, česnaką, konservuotus pomidorus. Gilioje keptuvėje įkaitinkite aliejų ir kelias minutes pakepinkite svogūnus. Suberkite česnaką, pomidorus, aitriuosius pipirus ir cukrų. Pagal skonį įberkite druskos, pipirų ir išmaišykite. Užvirkite ir ant mažos ugnies troškinkite 5 minutes.
Tuną nuvarvinkite, susmulkinkite šakute, suberkite į padažą ir išmaišykite. Nukoštus makaronus sudėkite į padažą ir išmaišykite. Dėkite į lėkštes, užberkite smulkintų bazilikų lapelių. Jei reikia, pagardinkite maltais juodaisiais pipirais.
Vakarienė – lengva ir piniginei, ir skrandžiui
Vakare svarbiausia nevartoti vadinamųjų tuščių kalorijų: saldumynų, gaiviųjų gėrimų, baltų miltų kepinių. Tačiau šilta sriuba – puikus variantas tiek skrandžiui, tiek piniginei: vos keli nebrangūs ingredientai, o soti bus visa šeima. Čia ir vėl gali pasitarnauti spintelėje rastos gėrybės.
Daržovių sriuba
Reikės:
- 1 indelis „Iki“ CLEVER konservuotų žirnelių
- 1 indelis konservuotų lęšių
- 1 morkos
- 1 svogūno
- 1 skiltelės česnako
- Žiupsnelis čili paprikos dribsnių
- Žiupsnelis kmynų
- 1 v. š aliejaus kepimui
- 1 l daržovių sultinio
Puode su trupučiu įkaitinto aliejaus apkepinkite smulkiai supjaustytą svogūną ir suberkite čili sėklas bei kmynus. Svogūnui suminkštėjus, sudėkite smulkiai supjaustytą česnako skiltelę ir trumpai pakepkite. Tuomet sudėkite supjaustytą morką, nusunktus lęšius ir žirnius. Supilkite daržovių sultinį, sumažinkite kaitrą iki vidutinės, virkite iki 15–20 min. Daržovėms ir ankštiniams suminkštėjus, sutrinkite sriubą trintuvu ar kokteilių plaktuvu. Jeigu norisi skystesnės sriubos – papildomai įpilkite sultinio ar vandens. Patiekdami galite paskaninti mėgstamu aliejumi ar žalumynais.