Laidotuvėse jausmų nesulaikė ir santūriausi: ašarą braukė karalius, pravirko Meghan ir Charlotte

Karalienės Elizabeth II laidotuvėse pravirko Meghan Markle ir princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.
Karalienės Elizabeth II laidotuvėse pravirko Meghan Markle ir princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-19 23:07
AA

Nors karališkosios šeimos nariai garsėja savo santūrumu ir jausmų nerodymu viešumoje, per karalienės Elizabeth II laidotuves emocijas nuslėpti buvo ypač sunku. Meghan Markle ceremonijos metu nepavyko sulaikyti ašarų. Pravirko ir mažoji princesė Charlotte, graudinosi karalius Charlesas III.

Sasekso hercogienė Meghan buvo užfiksuota nusivalanti ašaras po mišių Vestminsterio abatijoje, skirtų pagerbti karalienę Elizabeth II. Hercogienė laidotuvėse pasirodė kartu su vyru princu Harry.

Jausminga akimirka įvyko šalia abatijos, prieš pat įkeliant karalienės karstą į karietą ir išvežant jį link Velingtono arkos Haid parke. Vėliau jis buvo pervežtas į Vindzorą, kur Elizabeth II atgulė amžinojo poilsio.

Vieną akimirką princesė Charlotte, stovėjusi priešais Meghan Markle kartu su broliu George‘u, atsisuko į hercogienę ir ši jai švelniai nusišypsojo. Vėliau M.Markle buvo užfiksuota su ašaromis akyse.

Hercogienė Meghan Markle nebuvo vienintelė, nesuvaldžiusi emocijų laidotuvių metu – vieną akimirką ašaras šluostėsi karalius Charlesas III, ceremonijoje lauke raudoti pratrūko mažoji Velso princo ir princesės atžala – princesė Charlotte.

Pamaldose ir po jų iki ašarų graudinosi Vesekso grafienė Sophie – karalienės Elizabeth II jauniausiojo sūnaus princo Edwardo žmona.

Meghan Markle karalienės Elizabeth II laidotuvėse / „Scanpix“ nuotr.
Princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė konsortė Camilla, princas George'as, princesė Charlotte, Velso princesė Catherine, Meghan Markle, Vesekso grafienė Sophie (dešinėje) / „Scanpix“ nuotr.

Primename, kad karalienės Elizabeth II laidotuvių dienos pirmoji dalis vyko Vestminsterio abatijoje. Čia dalyvavo ne tik britų karališkosios šeimos nariai, bet ir įvairių pasaulio šalių lyderiai – iš viso apie du tūkstančius žmonių, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Valandos trukmės ceremonijai vadovavo Vestminsterio dekanas Davidas Hoyle'as, skaitinį iš Šventojo Rašto skaitė Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss, kurią į pareigas Elizabeth II paskyrė likus dviem dienoms iki mirties.

Ceremonija baigėsi dviejų minučių nacionaline tyla ir nacionaliniu himnu.

Vėliau karstas su karalienės palaikais keliavo Londono gatvėmis, pasiekė ir Bakingamo rūmus. Čia, norėdamas atsisveikinti su valdove, prie pastato susirinko rūmų personalas.

Iškilmingoje procesijoje į abatiją ir iš jos, taip pat procesijoje į Vindzoro pilį bei laidotuvėse pilies Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo apie 6 tūkst. kariškių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasaulis atsisveikina su Elizabeth II: iškilmingos laidotuvės su šeima ir tūkstančiais gedinčiųjų

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82

70 metų soste buvusi karalienė Elizabeth II mirė rugsėjo 8-ąją Škotijoje, Balmoralo pilyje.

Pastaruoju metu Elizabeth II kankino įvairios sveikatos problemos, ji vis rečiau pasirodydavo viešuose renginiuose, kuriuose monarchę dažnai pavaduodavo sūnus princas Charlesas.

O likus kelioms valandoms iki karalienės mirties, Bakingamo rūmai išplatino žinią, kurią daugelis priėmė itin rimtai – skelbta, kad gydytojai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl karalienės sveikatos. Netrukus į Balmoralą suskubo Elizabeth II artimieji, deja, su ja atsisveikinti spėjo ne visi – princai Williamas ir Harry atvyko jau po močiutės mirties.

Po monarchės mirties buvo paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o vyriausias Elizabeth II sūnus Velso princas Charlesas iš karto perėmė sostą ir tapo karaliumi Charlesu III – šį vardą pasirinko pats. Jo žmona Kornvalio hercogienė Camilla tapo karaliene konsorte. To norėjo pati Elizabeth II.

800 svečių rinkosi į atsisveikinimo su karaliene Elžbieta II mišias Šv.Jurgio koplyčioje (55 nuotr.)
+49
Karališkosios šeimos nariai per karalienės Elžbietos II laidotuves (20 nuotr.)
+14