Pažintiniai takai – ne tik pramoga, bet ir nauda
Pavasarį vis dažniau norime stabtelėti gamtoje, pajusti jos jėgą, atsikvėpti nuo miesto šurmulio. Lietuvoje tikrai yra vietų, kuriose ir gražu, ir gera.
Karmazinų takas – moterims ir vyrams
Karmazinų pažintinis takas ypatingas dėl to, kad jame yra bioenerginiai vyrų ir moterų sveikatingumo takai.
Neries regioniniame parke yra Karmazinų pažintinis takas. Jis ypatingas ir kitoks nei kiti mums įprasti takai. Pirmiausiai dėl to, kad jame yra bioenerginiai vyrų ir moterų sveikatingumo takai. Teigiama, kad jie vingiuoja tiksliai tomis vietomis, kur sklinda teigiamai veikiantys žemės biolaukai. Tačiau moterims ir vyrams jie – skirtingi.
Taip yra todėl, kad manoma, jog vyrai ir moterys energiją iš gamtos gauna skirtingomis kūno pusėmis. Moterys – kairiąja, vyrai – dešiniąja. Jei prisimintumėte senovę, tai įdomu tai, kad bažnyčiose visada kairė pusė buvo moterų, o dešinė – vyrų. Tad vyrai, norėdami pasisemti jėgų ir geros energijos turėtų žingsniuoti nurodytuoju dešiniuoju taku, o moterys – kairiuoju.
Kadagių slėnis
Kadagių slėnio takas laikomas vienu gražiausių Lietuvoje. Jį rasti nesudėtinga. Slėnis nuo Kauno centro nutolęs maždaug 25 kilometrus.
Jei ieškote Kaune lankytinos vietos ir norite praleisti laiką gamtoje, Kadagių slėnis tam puikiai tiks. Žmones mėgsta čia lankytis ir per jiems svarbias šventes: vestuves, gimtadienius, krikštynas.
Slėnyje yra medinių suoliukių, todėl galima prisėsti pailsėti. Iš vienos pusės yra miškas, o nuo medinio takelio atsiveria puikus vaizdas į Nemuną. Kad ir kaip keistai skambėtų, Kadagių slėnis unikalus tuo, kad čia auga daug Kadagių. Jų Kauno rajone nėra labai daug.
Dūkštos pažintinis takas
Tame pačiame Neries regioniniame parke yra ir Dūkštos pažintinis takas. Jis – sudėtingiausias, nes norint jį įveikti riekia įdėti daug jėgų ir pastangų.
Miškingame slėnyje yra retų augalų ir gyvūnų rūšių. Net keista, kad visai šalia sostinės gamta tokia įvairi. Taip pat gali apžiūrėti Bradeliškių ir Buivydų piliakalnius ir piramidę primenantį Karmazinų alkakalnį. Galima užlipti į dvi aukštas atodangas, ir įsiamžinti prie storiausio apylinkėse ąžuolo.
Anykščių šilelio medžių lajų takas
Tai vienas gražiausių pažintinių takų Lietuvoje. Kai tik 2015-ųjų rudenį buvo baigtas Anykščių šilelio medžių lajų takas, daugelis norinčiųjų pasigrožėti nuo jo atsiveriančiu Šventosios slėnio ir Anykščių šilelio kraštovaizdžio panorama, turėjo laukti netrumpose eilėse. Susidomėjimas buvo didžiulis. Ir ne be pagrindo – takas pakilęs 21 m nuo žemės, tad vaizdas išties įspūdingas.
Visgi ir dabar žmonės ten traukia dėl nuostabaus kraštovaizdžio. Norint sužinoti išsamesnės informacijos, galima užsisakyti ir gidą, kuris papasakos dalykų, kurių patys nesužinotume, pavyzdžiui, iš kokio medžio gaminami degtukai.
Parnidžio pažintinis takas
Šis 1 800 m ilgio pažintinis takas įrengtas pietinėje Nidos gyvenvietės dalyje. Keliaudami juo, pamatysite įvairiausių augalų, kerpių, grybų, vabzdžių, paukščių bei gėrėsitės nuostabiais peizažais.
Parnidžio pažintinis takas įrengtas 2002-aisiais. Takas prasideda kopos papėdėje, veda ant Parnidžio kopos iki Saulės laikrodžio. Einant taku galima skaityti informacinius stendu, kurie supažindina su Kuršių nerijos gyvūnų ir augalų pasauliu, istorija.
TAIP PAT SKAITYKITE: Trūksta sveikatos ir gyvenimo džiaugsmo? Apsilankykite stebuklingose Lietuvos vietose