Pirmoji Pietų Korėjos ponia – 50-metė stiliaus ikona: Vilniuje tarp vizitų spėjo ir į garsią parduotuvę

Pietų Korėjos Respublikos prezidentas Yoon Suk Yeolas ir žmona Kim Keon Hee / Irmanto Gelūno / BNS ir Scanpix nuotr.
Pietų Korėjos Respublikos prezidentas Yoon Suk Yeolas ir žmona Kim Keon Hee / Irmanto Gelūno / BNS ir Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-07-12 20:56
AA

Pirmą kartą Lietuvoje viešinti Pietų Korėjos Respublikos prezidento Yoon Suk Yeolo (62) žmona Kim Keon Hee (50) ne tik lydėjo vyrą oficialiuose renginiuose, dalyvavo lyderių antrosioms pusėms skirtoje aktyvioje programoje, bet ir užsuko į žinomą lietuvių verslininkų drabužių parduotuvę, kurioje rado savo išlavintą skonį atitinkančių modelių.

Kim Keon Hee yra buvusi didelių meno parodų organizatorė, todėl jos meilė menui yra juntama ir moters stiliaus pasirinkimuose bei pomėgiuose. Moteris kurį laiką stebėjo sparčiai augančią meno sceną Pietų Korėjoje.

Ji ne kartą giriama užsienio žiniasklaidoje dėl tinkamos aprangos pasirinkimo įvairiems renginiams. Jos išpuoselėtas skonis įkvepia ne vieną.

Be to, žmones stebina pirmosios ponios amžius. Jai yra 50-imt, tačiau dauguma pagal ponios išvaizdą sprendžia, jog Kim Keon Hee yra gerokai mažiau. Stilius tam taip pat turi įtakos.

Pietų Korėjos Respublikos prezidentas Yoon Suk Yeolas su žmona Kim Keon Hee / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lankydamasi Lietuvoje, Pietų Korėjos pirmoji ponia apsilankė Mykolo Romerio universitete (MRU), kur susitiko su MRU Karaliaus Sedžiongo instituto (KSI) studentais ir darbuotojais, apžiūrėjo KSI veiklą atspindinčią parodą, susipažino su korėjietiškos kaligrafijos paroda. Garbingą viešnią priėmė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėniene.

2014 m. Mykolo Romerio universitetas kartu su Pietų Korėjos Dongseo universitetu (DSU) ir Karaliaus Sedžiongo instituto fondu (King Sejong Institute Foundation) įkūrė Karaliaus Sedžiongo institutą Vilniuje, kuris tapo pirmuoju ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione.

MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė ir Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee / MRU nuotr.

Karaliaus Sedžiongo institutas Vilniuje organizuoja nemokamus korėjiečių kalbos kursus, įgyvendina įvairius kultūros projektus, organizuoja kultūrinius renginius. Šiemet institute korėjiečių kalbos mokėsi 226 studentai.

Vizito Vilniuje metu Kim Keon Hee lankėsi ir visuose pirmosios Lietuvos ponios Dianos Nausėdienės renginiuose. Trečiadienio ryte visų lyderių antrosios pusės rinkosi Ukrainos centre, vėliau Valdovų rūmuose.

Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee Ukrainos centre Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pietų Korėjos prezidento žmona, kuriai itin svarbus stilius, nepraleido progos antradienį apsipirkti ir viename garsiausių Lietuvos drabužių salonų „Du broliai“.

Kaip portalui Žmonės.lt teigė verslininkas, įmonės „Du broliai“ vadybininkas Andrius Jankauskas, Kim Keon Hee apsilankė visuose penkiuose salonuose, esančiuose aplink Vilniaus Rotušės aikštę.

Anot jo, pirmoji ponia į saloną užsuko netikėtai – iš anksto apie tai nepranešusi. Kartu su ja – iš viso 16 žmonių. Šeši visada stovėjo lauke, kad nieko neįleistų, o viduje – dar dešimt. Tarp jų – asmeniniai asistentai ir papildoma apsauga.

„Jai labai patiko Lietuvoje, nebuvo taip lengva užmegzti pokalbį, nes viduje buvo daug žmonių, nors ir pašalinių klientų tuo metu neturėjome. Mano brolis pasakojo apie mūsų įmonę, kodėl tiek daug prekinių ženklų vienose rankose, nes ponia to teiravosi, jai buvo įdomu. Teko paaiškinti, kad visi prekių ženklai išsidėstę per penkis taškus. Ponia, tikriausiai, juos mėgsta, todėl nepasivargino pasivaikščioti ir aplankė juos visus“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Jankauskas ir gyrė pirmosios ponios etiketą ir stiliaus pojūtį.

Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee / Žmonės.lt nuotr.
Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee Vilniaus senamiestyje / Žmonės.lt nuotr.

Kitą dieną po apsilankymo, trečiadienį, į drabužių parduotuvę sugrįžo keli Pietų Korėjos delegacijos nariai ir nupirko papildomų dalykų. Ką pirko pirmoji ponia ir kiek išleido – išlieka konfidencialu. „Trečiadienį sugrįžę perdavė linkėjimus ir tądien išskrido“, – pridėjo jis.

„Mums tai yra didelis įvertinimas. Dažnai užsuka žymūs žmonės, kurie lankosi Lietuvoje, kartais iš meno, muzikos pasaulio. Mes jau žinome, kad po didesnio koncerto ar renginio pasirodo svarbūs asmenys.

Šie dalykai nestebina, tačiau tokio lygio žmogaus mes dar neturėjome, tai – pirmas atvejis istorijoje. Galbūt tai yra užtarnauta sėkmė, nes dirbame daugiau nei 30 metų. Džiaugiamės, kad ne tik užėjo, bet ir apsipirko, perdavė linkėjimus, dėkojo. Jaučiame, jog tai yra didelis įvertinimas“, – portalui Žmonės.lt teigė garsios rūbų parduotuvės atstovas.

Pietų Korėjos Respublikos prezidentas Yoon Suk Yeolas su žmona Kim Keon Hee / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tiesa, nuo praėjusių metų, kai prezidentas Yoon Suk Yeolo pradėjo eiti pareigas, Kim daugiausia dėmesio skiria neįgaliųjų meno veiklos rėmimui, klimato kaitos veiksmams ir tradicinės Korėjos kultūros bei paveldo išsaugojimui.

Ji taip pat yra gyvūnų teisių gynėja ir dalyvauja įvairioje gyvūnų gerovės veikloje. Nuo 2012 m., kai prezidentas Yoon ir Kim susituokė, jie priglaudė šešis šunis ir penkias kates, kurie visi gyvena kartu su jais oficialioje prezidento rezidencijoje Seule.

Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee (21 nuotr.)
+15

„Keliaudama į užsienį ar susitikdama su tarptautiniais aukštaisiais pareigūnais pirmaisiais metais po prezidento Yoon Suk Yeol inauguracijos pajutau, kaip smarkiai išaugo Korėjos kultūros ir meno prestižas.

Išaugo susidomėjimas įvairiomis sritimis – nuo K-pop, dramų ir filmų iki mados, maisto ir tradicinės kultūros. Atsižvelgiant į Korėjos įvairovę, originalumą ir kūrybiškumą, mūsų kultūra turi didžiulį potencialą. Manau, kad galėčiau atlikti „K kultūros pardavėjo“ vaidmenį ir ją viešinti bei populiarinti užsienyje“, – portalui „Artnet News“ pasakojo Pietų Korėjos pirmoji ponia.

NATO valstybių lyderiai rinkosi į iškilmingą vakarienę Prezidentūroje (96 nuotr.)
+90
NATO lyderių antrosios pusės rinkosi bendrai nuotraukai prie Valdovų rūmų (30 nuotr.)
+24
Dianos Nausėdienės ir Olenos Zelenskos priėmimas Ukrainos centre (38 nuotr.)
+32