Pirmojo žurnalo „Žmonės“ veidas – pramuštgalvis žilstančiais smilkiniais Aras Vėberis

Aras Vėberis / Gedmanto Kropio nuotr.
Aras Vėberis / Gedmanto Kropio nuotr.
Astra Petkūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2020-11-05 07:25
AA

Skambindama muzikantui Arui Vėberiui (50) pagalvojau: „Ar jis atsimins tą kažkada prieš 20 metų duotą interviu ir žurnalo viršelį, kurio herojumi tapo?“ Juk Aras Lietuvos muzikinėje scenoje žinomas jau 30 metų, tad per šį laiką davė daugybę interviu, dalyvavo ne vienoje radijo ir TV laidoje. Tačiau vos išgirdęs klausimą, muzikantas nusijuokė: „Žinoma, kad atsimenu! Atsimenu ir tai, kad vėlavau į fotosesiją“.

Atsidurti ant viršelio – garbė

Ant pirmojo žurnalo „Žmonės“ viršelio įamžintas A.Vėberis tuo metu buvo didžiulė žvaigždė. Dabar jau iširusios grupės „Naktinės personos“ narys anuomet, kaip pats sako, gyveno vien tik muzika, o grupės populiarumas buvo aukštumose.

„Tikrai džiaugiuosi, kad teko garbė būti ant tokio puikaus leidinio pirmojo viršelio, nes, mano giliu įsitikinimu, Lietuvai labai reikėjo tokio žurnalo. Visi buvome persisotinę ir pavargę nuo geltonosios spaudos. Štai taip atrodo kokybiška pramogų žiniasklaida ir per šiuos 20 metų žurnalas ne kartą tai įrodė“, – komplimentų negailėjo tuomet Žilvino Pekarsko straipsnyje pramuštgalviu žilstančiais smilkiniais tituluotas atlikėjas.

Paklaustas, kaip per šiuos dvidešimt metų keitėsi jo gyvenimas muzikinėje scenoje ir jos užkulisiuose, Aras neslepia, kad būta visko – ir pakilimų, ir nuopuolių. Bet gal taip ir būna bet kokio talentingo bei žinomo žmogaus gyvenime?

„Taip, kuo žmogus žinomesnis, tuo daugiau jis dėmesio sulaukia. Buvo etapas, kai per daug atsivėriau ir man tai sugrįžo bumerangu. Pats esu dėl to kaltas, todėl patarčiau visiems labiau saugoti savo asmeninį gyvenimą ir nereikalingai jo viešinti. Turi būti įdomus savo darbais ir kūryba, o ne lovos reikalais ar skandalais, kurie visiškai nesusiję su tavo veikla“, – pramogų pasaulio kolegoms pataria populiarumo egzaminą išlaikęs, tiesa, ne be klaidų, A.Vėberis. 

Aras Vėberis / Gedmanto Kropio nuotr.

Sėkmės receptas – margas lyg puokštė

Šiemet jo ir Alano Chošnau grupei „Naktinės personos“ būtų suėję 30 metų, tačiau neseniai grupė savo veiklą galutinai nutraukė. Visgi, tokia ilga muzikinė istorija leidžia spėti, kad galbūt Aras žino sėkmės receptą ir gali juo pasidalinti su visais, kurie nori ne tik išgarsėti, bet ir išsilaikyti aukštumoje.

„Vieno recepto nėra, nes tuomet visi pagal tą patį receptą savo pyragus keptų (juokiasi). Šiais laikais išpopuliarėti labai lengva, nes yra be galo daug komunikacijos ir sklaidos priemonių, kurių prieš 20–30 metų nebuvo. Bet ne išpopuliarėti yra sunkiausia, o išsilaikyti viršuje. Ten išsilaikyti galima tik didžiulio darbo, gebėjimų ir talento dėka. Žmogus turi tobulėti, progresuoti, nebijoti eksperimentuoti. Tai visas „buketas“ veiksmų, sąlygų, situacijų ir gebėjimų“, – mitą apie lengvą kelią į ilgalaikę sėkmę sugriovė A.Vėberis.   

Pokalbiui einant į pabaigą, pašnekovas priduria, kad pirmąjį žurnalo „Žmonės“ numerį jis turi iki šiol. Tiksliau – ne jis, o jo mama, kuri renka visus savo sūnaus interviu. Turi Aras ir dar vieną žurnalo numerį, ant kurio viršelio jis visiškai kitokiame amplua – su mylimąja Martyna Kerbedyte ir judviejų sūnumi Nojumi.

„Nenoriu būti banalus, bet jūsų žurnalui ir jo komandai noriu palinkėti ir toliau būti tokiais, kokie esate, nes būtent dėl to „Žmonės“ ir gyvuoja 20 metų! Nesibaigiančio jums profesionalumo ir žmogiškumo“, – linkėjo A.Vėberis.