Po A.Baldwino mirtino šūvio pirmą kartą prabilo ginklininkė: apie kaltinimus jai ir šmeižtą

Hannah Gutierrez-Reed ir Alecas Baldwinas / Scanpix nuotr.
Hannah Gutierrez-Reed ir Alecas Baldwinas / Scanpix nuotr.
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
2021-10-29 20:33
AA

Po mirtino aktoriaus Aleco Baldwino šūvio pirmą kartą prabilo filmavimo aikštelėje dirbusi ginklininkė Hannah Gutierrez-Reed (24). Atkreipusi dėmesį į įvairiausias antraštes ir bandymus apkaltini, darbuotoja tikino, kad jos vaidmuo šioje nelaimėje „aprašomas klaidingai“.

Primename, kad praeitą savaitę Alecui Baldwinui (63) iššovus iš rekvizitinio ginklo, aikštelėje buvo sužalota kinematografė Halyna Hutchins, kurios gyvybės išgelbėti nebepavyko. Taip pat į petį sužeistas už jos stovėjęs vesterno „Rust“ režisierius Joelas Souza. Pastarasis sveiksta.

Pasak Sante Fe apygardos Šerifo biuro, scenai ginklus ruošė ginklininkė Hannah Gutierrez-Reed ir dar du asmenys. Per advokatą Jasoną Bowlesą paviešintame pranešime ji sakė po incidento esanti „sugniuždyta ir visiškai nesava“, rašo News.sky.com.

Hannah Gutierrez-Reed / Scanpix nuotr.

„Hannah norėtų pratęsti giliausią ir nuoširdžiausią užuojautą Halynos šeimai ir draugams. Ji buvo įkvepianti moteris filmų industrijoje, į kurią Hannah lygiavosi. Ji taip pat siunčia linkėjimus ir meldžia greito pasveikimo Joelui“, – teigiama pranešime.

Ne tik užuojautą ginklininkė norėjo išreikšti. Hannah Gutierrez-Reed taip pat „atkreipė dėmesį į melus“, kuriais „klaidingai aprašomas ir šmeižiamas“ jos vaidmuo incidente.

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.

„Aikštelėje svarbiausiu prioritetu Hannah laiko saugumą. Filmo aikštelėje to nebūtų nutikę, jei nebūtų buvę pristatyti tikri šoviniai. Hannah nežino, iš kurie jie atsirado“, – sakoma pranešime.

Hannah ir rekvizitų meistras prižiūrėjo ginklus ir ji teigia nemačiusi, kad iš šių ginklų būtų šaudyta tikromis kulkomis, o ir leidimo tai daryti ji nebūtų davusi. Kasnakt jie (ginklai – red. past.) būdavo užrakinami, o per pietų pertrauką nei vienas jų nebuvo paliktas be priežiūros ar juo šaudė kuris nors komandos narys. Hannah tikina, kad iki šiol (jos ginklai – red. past.) atsitiktinai niekada neiššovė.“

Po incidento ginklininkė iš šautuvo išėmė šovinių likučius ir atidavė atvykusiems pareigūnams, rašoma teismo dokumentuose.

Hannah Gutierrez-Reed / Scanpix nuotr.

Užsienio žiniasklaidoje teigiama, kad neatmetama galimybė filmo komandos narius patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Prieš sutikdama būti ginklininke ankstesniuose projektuose, Hannah Gutierrez-Reed, teigė, nebuvusi tikra, ar ji pasiruošusi tokiam darbui.

Ji taip pat prisipažino, kad net ginklą užtaisant tuščiais šoviniais, anksčiau ji vis tiek labai bijodavo nelaimingų atsitikimų. Kad įveiktų šią baimę, moteris kreipėsi pagalbos į tėvą, garsų ginklakalį Thellą Reedą.