Po A.Jagelavičiūtės mirties – naujas įrašas jos paskyroje: priminė paskutinį ryškų pasirodymą

Agnė Jagelavičiūtė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Stilistės, nuomonės formuotojos ir menininkės Agnės Jagelavičiūtės netektis sukrėtė šalį. Netikėta jos mirtis paskatino prisiminti jos gyvenimą, ryškiausius darbus ir svarbias temas, kuriomis ji kalbėjo garsiai ir dažnai. Siekiant pagerbti A.Jagelavičiūtės atminimą, į jos „YouTube“ paskyrą buvo patalpintas vaizdo įrašas, kuriame įamžintas birželį vykęs šokiruojantis performansas „Tiesa į akis“.

Vienas paskutinių Agnės Jagelavičiūtės darbų – „Kultūros nakties“ metu vykęs šokiruojantis performansas „Tiesa į akis“. Viena populiariausių Lietuvos nuomonės formuotojų performansą paskyrė aktualios temos nagrinėjimui – ji siekė pabrėžti socialinių tinklų ir anoniminių komentatorių daromą žalą, ribos tarp žmogiškumo ir žiaurumo nykimą bei poreikį atsigręžti į tikrąjį save.

Debiutinis Agnės pasirodymas „Kultūros naktyje“ prisimintas ir po jos mirties. Vaizdo įrašas platformoje „YouTube“ patalpintas trečiadienį.

Po įrašu A.Jagelavičiūtės gerbėjai išreiškė savo liūdesį, kurį išgyvena mirus vienai spalvingiausių Lietuvos asmenybių, taip pat akcentavo jai tekusią anoniminių patyčių naštą.

„Visi tie žodžiai, kurie panaudoti šiame video, nuomonė apie ją galėtų būti jau negirdimi...“, – rašė vienas komentatorius.

„Lietuviai ėda vienas kitą, tyčiojasi, jokios pagarbos. Labai gaila Agnės, daug teko jai iškentėti, galėjo dar gyventi ir gyventi“, – komentavo vartotoja.

„Verkiu ir negaliu sustoti. Išėjote per Kristaus gimimą, turint viltį, kad gerumas nugalės, atvirumas nebus baudžiamas, meile prisikels. Jums skaudėjo, o dabar mums visiems. Atleiskite, Agne. Mylime“, – rašė kita.

„Tu buvai, esi ir būsi tikra ️ikona.️ Tu buvai įkvėpėja, drąsos ir jėgos pavyzdys visuomenei“, – ją prisiminė gerbėjas.

Apie A.Jagelavičiūtės mirtį pranešta trečiadienį. Jai buvo 42-eji. Jos bičiulis Saugirdas Vaitulionis atskleidė, kad žinoma stilistė mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų.

Su Agne Jagelavičiūte bus galima atsisveikinti sausio 2 ir sausio 3 d. iki 11 val. Olandų laidojimo namuose. Laidotuvės vyks sausio 3 d. Kaune, Karmėlavos kapinėse.

Žmonės.lt primena, kad Vilniaus senamiestyje, prie baro „InVino“ vykęs A.Jagelavičiūtės pasirodymas sutraukė daugybę smalsuolių. Kai kurie jų buvo tik stebėtojai, kai kurie – dalyviai: jie į vien apatiniais vilkinčią kūrėją mėtė pomidorus, kurie simbolizavo žeidžiančius anoniminius komentarus.

Vilniaus senamiestyje – Agnės Jagelavičiūtės performansas „Tiesa į akis“ / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Šiuo performansu menininkė skatino anonimus prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir išdrįsti žeidžiančius komentarus pasakyti tiesiai į akis – mesti į ją pomidorus. Daržoves praeiviai galėjo imti iš Agnę supančių kibirų.

„Kiekvieną kartą, atverdami nešiojamąjį kompiuterį, mes pasineriame į siurrealų pasaulį. Jame po netikromis anketomis slepiame savo identitetą, vardą, savo unikalias patirtis ir istoriją. Po susigalvota sintetine asmenybe ištirpsta atsakomybės, realus situacijos suvokimas ir dažnai – net žmogiškumas.

Apsiginklavę skaitmeniniu „automatu“ mes tratiname žodžius į kairę ir dešinę visai negalvodami, kad žodžiai lyg kulkos sminga į visai neišgalvotus, bet tikrus, gyvus žmones. Mes be jokio gailesčio švaistomės vertinimais nuolat pabrėždami, jog tai – nieko baisaus, tiesiog – tokia mano nuomonė. Mes mėtomės sąvokomis „demokratija“ ir „mano teisė“ lyg tai būtų leidimas savo egzistencinį skausmą perduoti kitam žmogui jo net neatsiklausus. Mes išliejame tulžį besislėpdami po išgalvotais vardais ir vėl šypsomės visiems į veidą grįžę į tikrąjį save.

Bet ar kada nors mes išties grįžtame iš ten? Į tikrąjį save? Ar mes vis dar mokame sakyti tiesą į akis, net jei ir skaudžią? O kas yra tikroji tiesa? Kaip skaitmeninės kakofonijos kontekste mes suprantame, kas yra tikroji tiesa, kuri negali būti nutylėta, ir kiek drąsos mums liko savo žodžius paversti veiksmais? Atėjo laikas prisiimt atsakomybę“, – savo performansą pristatė Agnė Jagelavičiūtė.

Fotogalerijos:

Agnės Jagelavičiūtės perfomansas „Tiesa į akis“ (20 nuotr.)
+14
Agnė Jagelavičiūtė žurnalo „Žmonės“ fotogalerijoje (21 nuotr.)
+15
Agnės Jagelavičiūtės gyvenimo akimirkos (78 nuotr.)
+72
Skaitykite daugiau