Po Faustos Marijos incidento su slaugytoja – Antakalnio poliklinikos reakcija: pasakė, ko imsis

Antakalnio poliklinika, Fausta Marija Leščiauskaitė / BNS nuotr.
Antakalnio poliklinika, Fausta Marija Leščiauskaitė / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Neseniai viešąją erdvę apskriejo žurnalistės, turinio kūrėjos, nuomonės formuotojos Faustos Marijos Leščiauskaitės istorija apie Antakalnio poliklinikoje patirtą nemalonią situaciją. Dabar į ją sureagavo ir pati gydymo įstaiga.

Dar penktadienį Fausta Marija Leščiauskaitė pasidalijo istorija, kurioje teigė, kad viena slaugytoja Antakalnio poliklinikoje ją privertė pasijausti, lyg ji būtų bloga mama.

Pasak žinomos moters, atliekant kardiogramą jos dukra Pasaka Jūra pabudo, o slaugytoja atliko įvairius garsus su tikslu nuraminti kūdikį. Tačiau nei Fausta Marija, nei mergaitės tėtis Matas Simaitis to neatkartojo, nes žino, kad tai jų vaikui neveikia.

Fausta Marija pasakojo, kad slaugytoja ne kartą stebėjosi tokiu jų elgesiu ir situaciją pavadino keista. Vėliau Antakalnio klinikos darbuotoja tėvams prasitarė, jog „jai apmaudu, jog pakankamai laiko neskyrė savo vaikams, todėl jai nemalonu, kai kitos mamos nepasirūpina savo vaikais“.

Portalas Žmonės.lt dėl šios situacijos kreipėsi į Antakalnio poliklinikos komunikacijos koordinatorę Rūtą Vanagienę.

Atsiųstame komentare teigiama, kad šią istoriją poliklinikos personalas priima kaip pamoką.

„Visų pirma, norime pabrėžti, kad Antakalnio poliklinikos prioritetas yra užtikrinti pagarbų ir profesionalų bendravimą su kiekvienu pacientu. Mums ypatingai svarbu, kad visi mūsų pacientai jaustųsi saugūs ir suprasti.

Nuoširdžiai apgailestaujame dėl situacijos, su kuria susidūrė Fausta Marija Leščiauskaitė mūsų poliklinikoje. Po apsilankymo pati slaugytoja suprato, kad jos elgesys buvo netinkamas, ir nedelsdama kreipėsi į skyriaus vadovus, kurie susisiekė su paciento atstovais ir jos atsiprašė.

Šį atvejį aptarsime su kolegomis, ir tikime, kad tai dar kartą primins visiems poliklinikos darbuotojams, kaip svarbu kasdien vadovautis mūsų įstaigos vertybėmis – profesionalumu bei atidumu ir dėmesiu pacientams. Esame pasiryžę nuolat tobulėti ir ugdyti mūsų komandos gebėjimus. Darysime visa, kas įmanoma, kad panašios situacijos nepasikartotų ateityje. Žinome, kad šis incidentas taps postūmiu mūsų komandai augti ir dar labiau gerinti teikiamas paslaugas“, – rašoma portalui Žmonės.lt atsiųstame Antakalnio poliklinikos komentare.

Visas F.M.Leščiauskaitės įrašas, kuriuo ji sutiko pasidalyti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais:

„Aš bloga mama.

*Laba diena,

Mano vardas Fausta Marija Leščiauskaitė, mano dukrytė yra registruota Antakalnio poliklinikoje, pas gydytoją Simoną Dikšienę. Visa šeima esame labiau nei patenkinti gydytoja bei su ja dirbančiomis seselėmis, kurios ir švelnios, ir rūpestingos. Mielai gydytoją rekomenduoju kitiems. Taip pat daug geros patirties Antakalnio poliklinikoje turėjau nėštumo metu: susidūriau su daug gerų specialistų, atidžių, rūpestingų.

Šiandien dukrytė turėjo vizitą pas kardiologę, kuris buvo malonus ir rūpestingas, o prieš tai buvo atlikta kardiograma. Ją atliko slaugytoja. Kardiogramos metu atsisėdau ant kabinete esančios kėdės, na, o dukryte rūpinosi tėtis. Iš vienos pusės gulto savo darbą atliko slaugytoja, iš kitos – tėtis. Jis kitą kartą dukrytę lydėjo ir į skiepų kabinetą, nes buvo leidžiamas tik vienas lydintis asmuo – ir aš žinau, kad ji buvo saugi nuo pradžių iki galo. Grįsdama tuo, kad vaiku pasirūpina jos brangiausias žmogus, kad prie gulto nėra daug vietos, sėdėjau vieno metro atstumu nuo vaiko.

Pamačiusi, kad atliekant kardiogramą dukrytė pabudo, nuėjau ir nusiploviau rankas, tada atėjau prie gulto, kur buvo atliekamas tyrimas. Paglosčiau vaikui veidelį, nes taip ji nusiramina. Tada slaugytoja paklausė, ar aš – mama. Atsakiau, kad taip. „Keista“, – pareiškė ji. Keliskart perklausus, kas keista, ji į klausimą atsakyti atsisakė, tik kartojo pasirūpinti vaiku. Pati atliko įvairius garsus, su tikslu nuraminti kūdikį, tačiau nei aš, nei tėtis to nekartojome, nes žinome, kad mūsų vaikui tai neveikia. Darėme tai, kas, mūsų patirtyje, mūsų vaikui veikia. Jis ir neverkė, retkarčiais suzirzdavo.

Po tyrimo keliskart paprašėme atsakyti, kas jai keista. Po kurio laiko išsisukinėjimo slaugytoja atsakė, kad jai apmaudu, jog pakankamai laiko neskyrė savo vaikams, todėl jai nemalonu, kai kitos mamos nepasirūpina savo vaikais.

Fausta Marija Leščiauskaitė
Fausta Marija Leščiauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Mano dukrytei šešios savaitės ir kelios dienos. Tiek laiko aš ne tik rūpinuosi ja kiekvieną dieną, bet ir kažkiek dirbu, nes noriu, kad ji turėtų aprūpintą ateitį. Visgi mano manymu dėmesio jai netrūksta, nes kiekvieną minutę, kai pati jo neskiriu, jį skiria tėtis, kuris, mūsų šeimos supratimu, yra lygiavertis tėvas. Nuostabus tėtis. Vaikas auga apsuptas ir mano, ir tėčio, ir senelių meilės, kasdien su ja užsiimame dainomis, žaidimais, knygelių vartymu, eilėraščių skaitymu, masažais, mankštelėmis, laiku lauke, kalbėjimu, mylavimu ir tiesiog buvimu apsikabinus. Dukrytė dabar itin daug valgo. Man tai reiškia žindymą kone kas valandą dienos metu. Neabejoju, kad kūnas po gimdymo dar nėra atsistatęs, nors, kaip ir daugelis mamų, besistengdama dėl vaiko gyvenu taip, lyg būtų atsistatęs.

Dabar daug kalbame apie pogimdyvinę depresiją. Įvyko ne viena tragedija. Pati jos nepatyriau, nes su vaiku išgyvenu šviesų laiką, tuo pačiu stengiuosi pasirūpinti ir savo minčių bei sielos švara. Rasti akimirkų įgyvendinti ne tik vaiką, bet ir save, nors po trupinį.

Nežinau, ar viską darau gerai. Ko gero darau klaidų. Bet iki šiol negalvojau, kad esu bloga mama. Man labai gaila, kad slaugytoja mano širdyje pasėjo tą abejonę. Labai nusiminiau visų pirma todėl, kad dukrytė pajus mano liūdesį, stresą ir nerimą. Antra – išsigandau, kad tai atsilieps pieno gamybai, kurio dabar man reikia daug, ir dėl kurio aš kasdien ir geriu, ir valgau sąžiningai, kaip niekada gyvenime.

Kaip tokia replika būtų paveikusi mamą, sergančią pogimdyvine depresija? Man pasisekė, kad dukrytės tėtis priminė, jog aš gera mama ir mane apgynė. Pasisekė nesirgti. Pasisekė turėti žmonių pašonėje, kurie apgins labai jautriu metu. Ir nepaisant viso to jaučiuosi lyg kas į sielą būtų pasituštinęs. Savo šeimą myliu geriausiai kaip sugebu, žodžių tam ieškoti neverta, taigi man trinktelėjo į paširdžius.

Fausta Marija Leščiauskaitė su Oregonu
Fausta Marija Leščiauskaitė su Oregonu / Socialinių tinklų nuotr.

Nelinkiu slaugytojai blogo, bet labai tikiuosi, kad daugiau nei viena moteris iš jos ar ko kito Antakalnio poliklinikoje (ir kitur) neišgirs nieko panašaus. Atėjus pas šeimos gydytoją slaugės pirmiausiai paklausė, kaip aš jaučiuosi emociškai. Tai yra tai, ką norėčiau galvoti apie medikų bendruomenę: kad tai yra mūsų tautos vedliai ir nusiraminimas, o ne ligų priežastis.

Tikiuosi, kad mano laiškas įkvėps pokytį. Atsiprašyti nereikia, dar nespėję išeiti iš poliklinikos sulaukėme atsiprašymo skambučio iš administracijos. Bet jūs tikriausiai suprantate, kad ant administracijos aš ir nepykstu.

Pagarbiai

Fausta Marija Leščiauskaitė

*Laiškas, kurį išsiunčiau po šiandienos vizito Antakalnio poliklinikoje jų vadovybei.

Jūs nesate blogos mamos. Ir aš nesu. Tik kažkodėl akimirkai išslydo žemė iš po kojų“, – rašė Fausta Marija Leščiauskaitė.

Žmonės.lt primena, kad Fausta Marija Leščiauskaitė ir jos mylimasis Matas Simaitis liepos 22-ąją tapo tėvais. Pasaulį išvydo jų pirmagimė dukra, kuriai pora suteikė unikalų vardą – Pasaka Jūra.