Po sunkaus laikotarpio palengva atsitiesianti N.Pareigytė-Rukaitienė: „Bandau nepamesti savęs“

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su vyru / Asmeninio albumo ir stopkadro nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Žmogui gimus vanduo sudaro net 90 procentų jo kūno masės, todėl mes taip mėgstame panirti į vandenį. Dėl šios priežasties ypatingą galią žmonėms turi ir gydomosios vonios, kurios gali būti ne tik geros nuotaikos ir savijautos šaltinis, bet ir veiksminga įvairių ligų prevencijos bei pagalbinė gydomoji priemonė.

Mineralinių vonių poveikį jau išmėginusi dainininkė, grupės „69 danguje“ narė, renginių vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“ stebėjosi, kaip anksčiu ji apsiėjo be šių vonių.

Kaip laidoje teigė žinoma moteris, intensyvus gyvenimas, renginių vedimas bei koncertinė veikla ne tik teikia savirealizacijos džiaugsmą, bet ir išties išvargina ir fiziškai, ir psichologiškai, tad vandens procedūros vis dažniau tampa neatsiejama jos rutinos dalimi.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.

„Būna, mane apima didžiulė įtampa. Praeitų metų vasarą buvo tragiška, nes palaidojau tėtį. Dabar vėl kažkaip bandau nepamesti savęs. Aš didelę dalį savęs išdalinu žmonėms. Tuomet nebeužtenka miego ir reikia visapusiško poilsio. Manau, kad žmogus turi turėti galimybę „restartuotis“ ir patenkinti reikalingus kūno poreikius. Man tenka dažnai vairuoti automobilį ir visą vakarą praleisti su aukštakulniais. Ypač vasarą tokiais momentais pajaučiu, kad pėdos ima tiesiog degti ir pulsuoti. Atsiranda įtampa kojų apačioje, įsitempia blauzdos, sėdmenys, nugara. Tuomet aš kojas nardinu į šaltą vandenį“, – laidoje pasakojo Nijolė.

Anot dainininkės, geros savijautos palaikymui ji yra susikūrusi vieną veiksmingą ritualą.

Nijolė Pareigytė / Tomo Lukšio nuotr.

„Labai mėgtu įvairiausias aromaterapijas. Naudoju arbatmedžio, levandų ar eukalipto aliejus, kad padėtų sveikatinimosi procesuose. Labai smagu, kai gulint vonioje kūnu teka vandens srovės, kvepia levandos. Man tai poilsis, kuris labai atpalaiduoja mintis, emocijas, protą, kūną“, – pasakojo dainininkė.

Tačiau, kaip teigė Nijolė, kad ir kokias geras priemones kūno atpalaidavimui taikytum namuose, niekas negali pakeisti to poilsio, kurį patiri iškeliavęs kitur.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra įvairių sanatorijų. Ten visuomet važiuojame su šeima, nes galima rasti didžiulius baseinus, veiklos vaikui, procedūrų sau, įvairaus maisto. Jaučiuosi kaip stovykloje“, – apie šeimos poilsį pasakojo pašnekovė.

Nors Nijolei labai patinka atostogos su šeima, tačiau kartais, kaip pasakoja moteris, labai naudinga ir pabūti tiesiog su savimi.

„Kartą paprašiau vyro, kad į sanatoriją jis mane išleistų vykti vienai. Niekuomet niekur viena nesu važiavusi. Tuo metu mane kamavo labai didelės problemos su stuburu, labai skaudėjo

nugarą. Vyras, žinoma, mane išleido. Kiekvieną rytą mankštinausi baseine, lankiausi pas kineziterapeutą, mėgavausi voniomis ir įvairiausiais masažais. Labai pamėgau purvo vonias ir povandenines sroves voniose. Vanduo padėjo man labai atsipalaiduoti. Pasijaučiau lyg kūnas netūrėtų jokio svorio. Kai nuvažiuoji į sanatoriją, tai ten tu jautiesi kaip būdamas atostogose. Sveikatai toks poilsis yra neįkainojamas“, – kalbėjo N. Pareigytė-Rukaitienė.

Skaitykite daugiau