Po trečio chemoterapijos kurso – I.Burlinskaitė grįžo namo: pasidalijo, kaip šiuo metu jaučiasi

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / Dariaus Kučio ir stopkadro nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / Dariaus Kučio ir stopkadro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-07-08 11:48
AA

Vėžiu serganti sporto trenerė, socialinių tinklų žvaigždė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta jau praėjo trečią chemoterapijos kursą. Sugrįžusi namo iš ligoninės, Indrė su sekėjais pasidalijo, kaip šiuo metu jaučiasi.

Šeštadienį Indrė Burlinskaitė su sekėjais pasidalijo, kad po trečios chemoterapijos kurso jau grįžo namo.

„Vakar mes jau grįžome į namus. Po 3 dienų chemoterapijos ir kitų vaistų lašelinių dar dabar, pajuokaujant, mano telefonas manęs neatpažįsta. Pirmą kartą taip stipriai užtinau. Kaip sumušta.

Bendra savijauta, palyginus, normali. Tik vakar prieš miegą pradėjo traukti kūną, burną, sprandą. Paaiškinti to jausmo negaliu. Tačiau nepaisant visko, miegojome puikiai, nesikėliau nei vieną kartą per naktį (kas būna įprastai). Atsibudau žvali ir puikios nuotaiko. Liudas taip pat!

Iki trečiadienio gydysiuosi namuose, tada važiuosime į klinikas dar 1 dieną lašintis ir trečia chemoterapija bus įveikta. Patinimas nueis – laiko klausimas. Kaip ir visa kita, kuo šventai tikiu! Ačiū jums, kad kartu su manimi paliūdit ir pasidžiaugiate geromis naujienomis! Apkabinu“, – instagramo istorijoje rašė Indrė.

Indrės Burlinskaitės-Vaisietos įrašas / Stopkadro nuotr.

Primename, kad su kraujo vėžiu kovojančiai nuomonės formuotojai, sporto trenerei Indrei Burlinskaitei-Vaisietai buvo atliktas svarbus tyrimas, leidžiantis suprasti, kaip veikia jai taikomas gydymas. Tyrimo rezultatai – išties džiuginantys. Juos portalui Žmonės.lt pakomentavo Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus.

Tiesa, dar prieš prasidedant trečiam chemoterapijos kursui, Indrė neslėpė: „Laukia sunkiausia diena su stipriausiais vaistais (raudona chemija).“

Prieš tęsiant gydymą moteris dar sudalyvavo renginyje. O jau vėliau instagrame dalijosi naujausia informacija iš Kauno klinikų.

„Išaušus naujam rytui, po „L'Officiel Lithuania“ šventės, sukrovėme lagaminus ir pasukome kita kryptimi – į Kauno klinikas. Čia man prasidėjo 3 chemoterapijos kursas. Lašelines lašino apie 15 valandų, iki pat 6:00 ryto. Atrodau kitaip nei šitoje foto, bet jau esu tai patyrusi, ir žinau, kad tai laikina“, – rašė Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.

Galiausiai I.Burlinskaitė-Vaisieta atskleidė, kaip šiuo metu jaučiasi: „Vos atmerkiu akis. Nei kumštuko suspaust, nei kelių sulenkt negaliu. Bet šiaip, savijauta visai nieko. Laukiu antros vaistų dalies. Lašinsim dar šiandien ir ryt, o tada gydymas prasitęs namuose.“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.

Paprašytas pakomentuoti, ką parodė tyrimas I.Burlinskaitės-Vaisietos atveju, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus pasidžiaugė, kad rezultatai – gana geri.

„Jie rodo, kad liga labai puikiai reaguoja į gydymą ir atsitraukinėja. Matome, kad kai kuriose vietose iš viso nebestebima aktyvaus navikinio audinio, o ten, kur tos ligos buvo didesni kiekiai, aktyvumas yra labai ženkliai sumažėjęs“, – su portalu Žmonės.lt džiugiomis naujienomis dalijosi gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas D.Vaitiekus.

Kalbėdamas apie tolesnius žingsnius, medikas patikino – I.Burlinskaitės-Vaisietos gydymo metodika nesikeis: „Pacientė yra gydoma chemoterapija, o kadangi pozitronų emisijos tomografijos tyrimo rezultatai rodo, kad ji veikia labai gerai ir navikas atsitraukinėja, tęsime tokį patį gydymą. Numatyta atlikti dar keletą chemoterapijos kursų. Po jų vėl kartosime šį tyrimą, o tada bus sprendžiama, kiek iš viso tų kursų gali reikėti.“

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / LNK nuotr.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.