Po V.Katunskytės laidotuvių – jautrus dukros Monikos interviu: „Atrodo, ji viską nujautė“

Vitalija Katunskytė ir Monika Katunskytė / BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sausio 18-ąją Lietuva neteko šlagerių karalienės Vitalijos Katunskytės. Skaudi netektis labiausiai supurtė dukros Monikos Katunskytės gyvenimą. „Esu palūžusi, tiesiog skęstu neviltyje ir nežinau, kaip reikės su tuo susitaikyti“, – braukdama ašaras Žmonės.lt sakė atlikėja, o jos virpantys žodžiai tiesiog rėžia širdį. Praėjus keletui dienų po V.Katunskytės laidotuvių dukra papasakojo apie paskutinius pokalbius su mama ir pažadą, duotą prie jos karsto.

Portalas Žmonės.lt su M.Katunskyte susisiekė jai besiruošiant sugrįžti namo į Jungtinę Karalystę. Sulaukusi skambučio, Monika suskubo padėkoti už tokį didžiulį palaikymą ir meilę, kurią lietuviai jautė jos mamai V.Katunskytei.

„Šią akimirką jokie žodžiai nenuima skausmo, bet... Mama buvo topas. Ji mylėjo žmones, o žmonės mylėjo ją“, – virpančiu balsu kalbėjo M.Katunskytė.

Mamos netekusi atlikėja sako vis dar negalinti suvokti, koks trapus yra gyvenimas. Atrodo, dar visai neseniai jos su mama kūrė vieną už kitą gražesnius planus.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Su mama kalbėjomės kone prieš pat mirtį. Daug planų turėjome, jais dalijomės. Planavome greitai susitikti. Kadangi per Kalėdas negalėjau grįžti, sakiau, mama, jau tuoj susitiksime, per Velykas grįšiu... Deja, grįžau dėl visiškai kitų priežasčių“, – žodžius sunkiai rinko pašnekovė.

M.Katunskytė pasakojo, kad jųdviejų su mama ryšys buvo itin stiprus. Nėra buvę dienos, kad su mama nepersimestų bent keletu žodžių.

„Per dieną skambinome viena kitai daugybę kartų. Negaliu suvokti, kad to jau padaryti negaliu. Negaliu suvokti, kad taip greitai jos netekau... Grįžau į Lietuvą, į namus, kur ji visada pasitikdavo su humoru, o dabar... namai tušti, neaidi jos juokas. Niekada jai nepaskambinsiu, o ir per Velykas, kaip planavome, jau nesusitiksime.“

Monika ir Vitalija Katunskytės / Rolando Parafinavičiaus/Scanpix nuotr.

Per Velykas pas mamą sugrįžti žadėjusi M.Katunskytė paskutinį kartą Lietuvoje lankėsi 2022-ųjų vasarą, kai su mama kartu dainavo Palangoje.

„Aš į Lietuvą grįžau birželio viduryje. Su mama buvome Palangoje, dainavome kartu, kūrėme planus, ką darysime toliau“, – pasakojo M.Katunskytė.

Anot atlikėjos, tuomet nė nuojautos negalėjo būti, kad jos mamos gyvenimo kelionė netrukus baigsis. Vis dėlto pati V.Katunskytė, atrodo, lyg nujausdama dukros prašė sugrįžti gyventi į Lietuvą, dažniau pasimatyti.

„Aš dabar galvoju, kad ji viską nujautė... Tikrai jautė, nes ji tada manęs labai prašė sugrįžti į Lietuvą. Bet ne paslaptis, visi žino, kad mes turėjome įsipareigojimų tiek bankui, tiek kitokių, tai aš sakiau: „Mamyte, palauk, leisk man dar padirbti“. Tada ji kažkodėl man pasakė: „Monika, kai manęs neliks, aš noriu, kad tu stovėtum didžiojoje scenoje“. Žinote, niekas tokių dalykų nenumato, tai aš tik nusijuokiau: „Mama, ar tu juokauji? Apie ką tu kalbi? Tu dar privalai stovėti scenoje. Tau dar tik 67 metai, tu dar jauna, tau dar daug visko likę“. Bet, matyt, jos širdis viską nujautė. Deja, dabar jau tik prie karsto jai pažadėjau: „Mamyte, taip, aš sugrįšiu namo ir stosiu į didžiąją sceną, tęsiu tavo darbus“, – širdį liejo atlikėja.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

11 metų Jungtinėje Karalystėje gyvenanti M.Katunskytė planuoja visam laikui sugrįžti į Šiaulius. Tiesa, moteris dar nežino, kada pavyks tai padaryti.

„Dabar tokia suirutė, nes jau daug metų gyvenu Anglijoje, tai reikia sutvarkyti daug reikalų. Bet aš šimtu procentų žinau, kad sugrįšiu namo. Sugrįšiu į Šiaulius, pas mamą į butą, kur ji viską puoselėjo, kur ją visi mylėjo. Aš tęsiu viską, ką mama darė. Kaip ji sakydavo: „Monika, niekada nenutrauk Katunskyčių linijos“. Aš jos nenutrauksiu. Padarysiu viską, ką mama norėjo. Tik reikia trupučio laiko. Štai, šiandien jau skrendu namo pas savo penkiametį sūnų, kuris babos netektį išgyveno labai sunkiai. O kaip ir kada viską pavyks sutvarkyti, kol kas nežinau“, – atviravo V.Katunskytės dukra.

Vis dėlto čia Monika pridūrė, kad tęsti mamos darbus pradės artimiausiu metu. Jau šią vasarą M.Katunskytė trauks šlagerių karalienės dainas Palangoje.

„Jau sutarėme su baro, kuriame mano mama dainavo, šeimininku. Dainuosiu ir mamos dainas, ir duetus, kuriuos atlikdavome kartu. Tik dabar jau viena. Mano mama turi didelį bagažą dainų, tad viską perimsiu aš. Nevykti į Palangą negalėčiau. Ji buvo neatskiriama Palangos dalis. Ji ten atidirbo trisdešimt metų, tai Palangą be jos sunku įsivaizduoti“, – sakė atlikėja.

Monika Katunskytė, Vitalija Katunskytė / „Scanpix“ nuotr.

Be V.Katunskytės dainų ir užkrečiančio juoko išties sunku įsvaizduoti tiek Palangą, tiek didžiąją sceną. O jau ką kalbėti apie tai, kokią didelę žaizdą netektis paliko jos artimųjų gyvenimuose. M.Katunskytė neslepia – nežinia, kiek laiko turės prabėgti, kol bent kiek nuslops ašaromis plūstantis skausmas.

„Mano mama namie buvo tokia pat, kokią ir matėte ją scenoje. Ji kaip mama, kaip močiutė buvo pati nuostabiausia. Ji į viską sugebėjo žiūrėti su humoru, net ir į skaudulius. Prisimenu, kai išsiskyriau su vyru ir likau viena su mažyle ant rankų, mama sakė: „Ai, Monce, eik tu vaikeli, dar ne tokių vyrų būna“... Ji visada šeimoje skleidė pozityvą. Ji tikrai buvo topas. Aš norėčiau turėti viską, ką mama turėjo. Viską“, – pokalbį sunkiai tramdydama ašaras su portalu Žmonės.lt užbaigė M.Katunskytė.

Vitalija Katunskytė / „Scanpix“ nuotr.

Skaudi žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį apskriejo sausio 18 dieną. Lietuviškos estrados pažiba anapilin iškeliavo eidama 68-uosius metus.

Faktą apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino V.Katunskytės dukros Monikos buvęs vyras Kęstutis Blažys.

Jis patvirtino, kad dainininkė mirė trečiadienį, sausio 18-ąją, savo namuose.

Bene populiariausia atlikėja Palangoje, estrados žvaigždė Vitalija Katunskytė paskutiniais metais susidūrė su didesnėmis sveikatos problemomis. Dėl stuburo skausmo moteris sunkiau vaikščiodavo, vis dažniau ją buvo galima pamatyti prisėdusią net ir koncertų metu.

Šiauliuose palaidota dainininkė Vitalija Katunskytė (38 nuotr.)
+32
Paskutinį sudiev Vitalijai Katunskytei taria draugai ir artimieji (41 nuotr.)
+35
Skaitykite daugiau