Su V.Katunskyte atvykęs atsisveikinti Radžis – apie paskutinį susitikimą: „Nereikia liūdėti“

Radžis, atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Radžis, atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-22 13:20
AA

Sekmadienį Šiauliuose amžino poilsio atgulė atlikėja Vitalija Katunskytė. Pagerbti jos atminimo rinkosi ir žinomi bičiuliai, tarp kurių – atlikėjas Radžis Aleksandrovičius.

Atsisveikinti su Vitalija Katunskyte atvykęs Radžis prisiminė paskutinį kartą su moterimi bendravęs prieš Kalėdas.

„Paskutinis susitikimas buvo kaip visada puikus, šaunus, apie mirtį niekas nekalbėjo“, – teigė Radžis. ​

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

​ Paklaustas, kokią V.Katunskytę prisimins, atlikėjas pabrėžė jos puikų balsą ir patikino, kad jųdviejų ryšys buvo stiprus: „Ją atsiminsiu visada pozityvią, įdomią ir tikrai turinčią Dievo dovaną – balsą. Manau, visi žmonės, kurie ją mėgo, klausė, tai patvirtins.

Lietuva neteko geros artistės, dainininkės ir gero žmogaus. Pagrindinė jos dovana buvo balsas, talentas. Visa kita tai mes įgaunam gyvendami, tos charizmos didesnės, bendravimo, bet pagrindas tai buvo jos balsas. Ji buvo smagus žmogus. Per tiek metų, kiek mes pažįstami, nebuvo jokių pykčių ar nesusikalbėjimų. Visada suprasdavo.“

Radžis neslėpė, kad dabar jam sunku rinkti žodžius kalbant apie mirusį žmogų.

„Aš įpratęs bendrauti su gyvais žmonėmis, gražius žodžius sakyti jiems esant gyviems, tai dabar, aišku, tokia situacija...“, – kalbėjo atlikėjas.

Vis dėlto Radžis pridūrė: „Bet nereikia liūdėti, ji Lietuvai paliko daug dainų, tai, manau, tiek jaunimas, tiek vyresni klausysim, kaip ir visų kitų mūsų mylimų atlikėjų, kurie išėjo.“

Kiek anksčiau Radžis prisiminimais apie V.Katunskytę pasidalijo ir su portalu Žmonės.lt.

„Vitaliją prisiminsiu kaip smagią, nuoširdžią, nemeluojančią, neieškančio tvirto žodžio, neapgaudinėjančią asmenybę. Kiek metų esame pažįstami, nebuvo nė vieno įvykusio nesusipratimo. Esant galimybei, visada eidavau pasiklausyti jos koncertų. Ji buvo muzikantė iš didžiosios raidės.

Mes su ja nekalbėdavome liūdnomis temomis. Susitikę pasijuokdavome“, – su portalu Žmonės.lt atsiminimais apie V.Katunskytę dalijosi atlikėjas.

Jis pridūrė, kad Vitalija buvo paprasta: „Ne tokia, kaip šiuo metu daugybė žvaigždžių.“

Radžis paskutinį kartą Vitaliją matė koncerte, vykusiame prieš didžiąsias žiemos šventes. Jie jau ne vienerius metus karts nuo karto pasirodydavo bendruose renginiuose, šis irgi buvo ne išimtis.

„Dar šokoladą ji man davė koncerto metu“, – prisiminė pašnekovas.

Radžis teigė, kad V.Katunskytės sveikata pastaruoju metu nebuvo pati geriausia, jai skaudėdavo stuburą. ​

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

​ „Vitalija per daug save dalijo. Ji bijodavo, kad nesurinks didelių salių, todėl važinėdavo po mažus miestelius. Aš jai sakydavau, kad turite scenos vardą ir nereikia jums visur važinėti, pinigai – ne viskas. Geriau padaryti porą didelių koncertų“, – svarstė atlikėjas.

R.Aleksandrovičiaus pažintis su Vitalija įvyko didžiojoje scenoje, kai buvo filmuojamas vienas LNK televizijos projektas. Dabar kalbėdamas su Žmonės.lt, Radžis prisiminė optimistinius Vitalijos žodžius – ji dažnai sakydavo, kad kiekvienas atlikėjas randa savo publiką ir visiems užteks vietos pasaulyje.

Apie V.Katunskytės mirtį jis sužinojo koncertuodamas: „Aš sudainavau paskutinę dainą ir atėjo žinutė, kad Vitalija mirė. Viskas įvyko staiga, bet savo sveikatą ji galėjo saugoti ir labiau.“

Sekmadienis buvo trečioji ir paskutinė atsisveikinimo su Vitalija Katunskyte diena. Norintieji ištarti atlikėjai paskutinį „sudie“ tai galėjo padaryti Šiaulių laidojimo namuose „Tylos namai“. Čia rinkosi šeimos nariai, kolegos, draugai, Vitalijos talento gerbėjai.

Tarp atvykusių išlydėti velionę į paskutinę kelionę – atlikėjai Radžis, Aušrinė Gerikienė-„Tikroji išdykėlė“, Romas Dambrauskas, grupės „Vairas“ lyderis Rolandas Janušas ir „Jūros užeigos“, vienos pirmųjų kavinių Palangoje, kurioje dainavo V.Katunskytė, savininkas Aidas Jurkštas.

Sekmadienio popietę Vitalija Katunskytė palaidota Šiaulių Donelaičio kapinėse, ten atgulė amžino poilsio šalia mamos.

Paskutinį sudiev Vitalijai Katunskytei taria draugai ir artimieji (41 nuotr.)
+35

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte prasidėjo penktadienio popietę. Tądien vieni pirmųjų į Šiaulių laidojimo namus „Tylos namai“ atvyko Vitalijos dukra Monika Katunskytė ir buvęs žentas Kęstutis Blažys. Atsisveikinti su dainininke atvažiavo ir grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius.

Atlikėjos atminimo pagerbimas tęsėsi ir šeštadienį. Rinkosi V.Katunskytės artimieji, draugai, talento gerbėjai. Tarp šeštadienį atvykusių atsisveikinti – velionės sesuo Genovaitė Žiobakienė, atlikėja Laura Remeikienė, grupės „Jonis“ lyderis Pranciškus Trijonis, grupės „Balius“ narys Gintautas Kirkila-Klarkas.

Pačios dainininkės valia jos kūnas nebuvo kremuotas. Artimųjų prašymu, Vitalijos atminimą susirinkusieji pagerbė baltais rožių žiedais, fone skambėjo ryškiausi jos šlageriai, buvo rodomos nuotraukos.

Vitalijos Katunskytės šermenys (72 nuotr.)
+66

Skaudi žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį apskriejo sausio 18 dieną. Lietuviškos estrados pažiba anapilin iškeliavo eidama 68-uosius metus.

Faktą apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino V.Katunskytės dukros Monikos buvęs vyras Kęstutis Blažys.

Jis patvirtino, kad dainininkė mirė trečiadienį, sausio 18-ąją, savo namuose.

Bene populiariausia atlikėja Palangoje, estrados žvaigždė Vitalija Katunskytė paskutiniais metais susidūrė su didesnėmis sveikatos problemomis. Dėl stuburo skausmo moteris sunkiau vaikščiodavo, vis dažniau ją buvo galima pamatyti prisėdusią net ir koncertų metu.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte (14 nuotr.)
+8