Policija baigė tyrimą dėl Joosto Kleino elgesio „Eurovizijoje“: paaiškėjo, kas gresia olandui

Joostas Kleinas / Vida Press nuotr.
Joostas Kleinas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-14 08:33
AA

Iš „Eurovizijos“ finalo diskvalifikuoto Nyderlandų atstovo Joosto Kleino istorijoje – naujas etapas. Švedijos policija pranešė baigusi tyrimą dėl skandalą sukėlusio olando elgesio.

Malmės policijos atstovas Jimmy Modinas pirmadienį naujienų agentūrai „The Associated Press“ patvirtino, kad policija tyrimą dėl Joosto Kleino elgesio „Eurovizijos“ užkulisiuose baigė, rašo independent.co.uk.

Teigiama, kad Nyderlandų atstovui didžiausiame Europoje dainų konkurse greičiausiai bus pateikti kaltinimai dėl bauginimo.

Anot policijos atstovo, sprendimas dėl kaltinimų turėtų būti priimtas „per kelias savaites“. Vis dėlto jis nedetalizavo grasinimų, kuriais kaltinamas J.Kleinas, pobūdžio.

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Sarah Louise Bennett/EBU nuotr.

Kaip rašo Malmės dienraštis „Sydsvenska“, už tokius veiksmus paprastai skiriama bauda.

Anot tyrimui vadovavusio pareigūno, tikėtina, kad įvykį tirs prokuratūra.

„Tikriausiai bus iškelta baudžiamoji byla“, – Švedijos transliuotojui SVT sakė už bylą atsakingas policijos pareigūnas Emilis Anderssonas.

Jis taip pat pridūrė, kad greičiausiai byla bus tiriama pagreitintai, nes konfliktas nesusijęs su sunkesniu nusikaltimu. Vidutinė tyrimo trukmė tokiu atveju būna 6-8 savaitės.

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Corinne Cumming EBU nuotr.

Žmonės.lt primena, kad penktadienį Nyderlandų atstovas Joostas Kleinas nepasirodė Malmės arenoje vykusioje generalinėje „Eurovizijos“ finalo repeticijoje. Vėliau paaiškėjo, kad dėl to kaltas užkulisiuose įvykęs incidentas.

Šeštadienį, likus kelioms valandoms iki didžiosios „Eurovizijos“ finalo, paaiškėjo Nyderlandų atstovo Joosto Kleino likimas. Organizatoriai pranešė, kad jo finalo scenoje neišvysime.

„Švedijos policija ištyrė vienos prodiuserių komandos narės skundą dėl incidento, kuris įvyko po jo pasirodymo ketvirtadienio vakarą vykusiame pusfinalyje. Nuspresta, kad kol vyksta teisinis procesas, jam nederėtų toliau dalyvauti konkurse. Norėtume patikslinti, kad, priešingai nei teigiama kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose ir spėliojimuose socialiniuose tinkluose, šis incidentas nebuvo susijęs su jokiu kitu atlikėju ar delegacijos nariu.

Mes laikomės politikos dėl nederamo elgesio mūsų renginyje ir esame įsipareigoję užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką visiems konkurso darbuotojams. Atsižvelgiant į tai, Joosto Kleino elgesys su komandos nariu laikomas pažeidžiančiu konkurso taisykles. 68-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso didžiajame finale dabar dalyvaus 25 dainos“, – teigta „Eurovizijos“ organizatorių pranešime.

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Corinne Cumming EBU nuotr.

Po kurio laiko prabilo diskvalifikuoto atlikėjo komanda – Nyderlandų transliuotojas AVROTROS pateikė savo versiją, kodėl J.Kleinas buvo diskvalifikuotas.

„Incidentas įvyko po ketvirtadienio pasirodymo. Nesilaikant aiškių susitarimų, Joostas buvo nufilmuotas, kai ką tik nulipęs nuo scenos turėjo skubėti į žaliąjį kambarį. Tuo metu Joostas kelis kartus pabrėžė, kad nenori būti filmuojamas. Į tai nebuvo atsižvelgta. Dėl to Joostas grėsmingai pajudėjo kameros link. Joostas nelietė jį filmavusios moters. Pranešus apie šį incidentą, EBU ir policija ėmėsi tyrimo“, – teigė olando atstovai ir pridūrė manantys, kad toks „Eurovizijos“ organizatorių sprendimas yra „neproporcingas“.

Tačiau ar AVROTROS sako tiesą, kol kas neaišku. Leidinys „Aftonbladet“, remdamasis neįvardytu šaltiniu, rašo, neva J.Kleinas pakėlė kumštį ir puolė užkulisiuose moterį.

Šiuo metu olandas jau išvykęs iš Švedijos, kur šeštadienį baigėsi 68-asis „Eurovizijos“ konkursas. Jame su daina „The Code“ triumfavo Nemo iš Šveicarijos, o kūrinį „Luktelk“ atlikęs Lietuvos atstovas Silvester Belt užėmė 14 vietą.

„Eurovizijos“ finalas Malmės arenoje (213 nuotr.)
+207
„Eurovzijos“ antrojo pusfinalio dalyviai (138 nuotr.)
+132